Skocz do zawartości

PS4 - Reballing układu APU by Spox_2!


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Z tej strony Spox_2, właściciel firmy Virtual Future Service.

 

Jako że wczoraj była ogólnopolska premiera konsoli PS4 to postanowiliśmy zakupić jedną sztukę do naszego serwisu celem demontażu, następnie późniejszego reballingu serca konsoli (układ CXD90026G).

 

Proces przeprowadzony z powodzeniem ;)

 

Link do galerii podlinkuję z naszej oficjalnej strony www.serwis.kielce.pl

 


 

Oraz w skrócie najważniejsze fotki : 

 

dual_shock_4.jpg

 

demonta_konsoli_ps4.jpg

 

pyta_gwna_ps4_gra.jpg

 

pyta_gwna_ps4_bez_apu.jpg

 

reballing_apu_na_stopie_sn63pb37.jpg

 

wypozycjonowany_apu_w_ps4.jpg

 

 

 

 

Moim zdaniem news na skalę światową iż Polak dokonał pierwszego na świecie reballingu (naprawy) konsoli PS4.

 

Co o tym myślicie ? ;)

 

Cały przebieg został nagrany za pomocą 2 kamer.

Oto on:

Edytowane przez Spox_2
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Naprawialiście już inne sprawne sprzęty, czy tylko PS4?

Jeżeli  chodzi o XboxOne to odpowiedź jest krótka : NIE

 

Natomiast na co dzień zajmujemy się skuteczną naprawą konsoli PS3 -> YLOD, RSOD (poprzez wymianę CPU), wymiana napędów, laserów itd.

 

Mamy na swoim koncie certyfikat IPC także poprzeczka zawieszona została wysoko i tego się trzymamy.

 

Co tu dużo mówić, jakości nie da się oszukać, a partactwo ma krótkie nogi ;)

Odnośnik do komentarza

Zastanawia mnie jakim cudem wymieniacie CPU w PS3?

Z tego co wiem klucz procesora jest podpięty do konkretnej płyty głównej.

 

Proszę uwierzyć iż wymieniamy z powodzeniem na co dzień CPU (nie mylić z GPU).

Jak wiadomo CPU jest odpowiednio parowany z płytą główną, napędem i resztą komponentów.

 

Jedyna skuteczna naprawa np. usterki RSOD w konsolach PS3 FAT CECHL itd do trwała wymiana komponentu BGA -> CPU + odpowiednia reszta.

 

Z tego co wiem to w PL nikt nie wymienia CPU (każdy uważa iż jest to niemożliwe).

 

 

Jeżeli ktoś ma konsolę PS3 z trwałym problemem aktualizacji oprogramowania (głównie modele PS3 Slim) to zapraszam na naprawę.

 

Z News'a (mojego pierwszego postu) można usunąć w sumie link do www aby nikt potem nie mówić iż robimy to tylko i wyłącznie w celach reklamy.

Mi to obojętne.

Najlepiej niech załoga zadecyduje forum (Jeżeli narusza to / nadużywa regulamin forum to proszę zastosować stosowne sankcje).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...