Skocz do zawartości

Xperia T - freez ekranu


Goshkee

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem rozwiązania na różnych forach, ale bez rezultatu. Nie znalazłem też podobnego wątku na PPE.

 

Może ktoś z Was miał podobny problem, zna przyczynę i wie jak temu zaradzić.

 

Co jakiś czas - raz w tygodniu do kilku razy dziennie - ekran zawiesza się w trybie uśpienia (lub wygaszenia, jak kto woli), czyli np. po wygaszeniu ekranu przyciskiem power lub po pozostawieniu go aż do samoczynnego wygaszenia, a następnie próbie jego wybudzenia za pomocą tego samego przycisku (standardowa funkcja). 

 

Sęk w tym, że nie jest to zwiecha całego systemu, a jedynie ekranu. Migają diody powiadomień, przychodzą wiadomości i połączenia, ale ekran nie reaguje i pozostaje czarny. Słuchając muzyki tez potrafi się zawiesić, ale nutę nadal słychać.

 

Telefon nie jest rootowany! Kilkukrotnie próbowałem wgrywać na nowo soft za pomocą Companiona i zostawić go na ustawieniach fabrycznych, bez instalowania czegokolwiek, ale zwiechy nadal miały miejsce. Zdaje mi się, że częściej zacinał się przy darmowym Avaście. Wywaliłem i korzystam z AVG. Niby lepiej, bo zwieszał się raz na ruski rok, ale ostatnio nawet bez instalowania aplikajcji (jedynie z update'ami kilku obecnych) zacina się coraz częściej.

 

Wiem, że można go zresetować za pomocą przytrzymania przycisków power i pogłośnienia, ale nie jest to żadne rozwiązanie i na dłuższą metę staje się upierdliwe. Nie mam też już ochoty ponownie wgrywać wszystkiego od nowa, bo równie dobrze mogę sobie kupić Nokię 3310.

 

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, to będę zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 5
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Olej zupełnie antywirusa, po co ci on? Jeżeli nie instalujesz wszystkiego jak leci jest to zupełnie zbędne oprogramowanie, siedzi takie coś i non stop zasoby żre. Dodatkowo polecam wejść w ustawienia -> aplikacje i wyłączyć programy, których zupełnie nie używasz, systemowych oczywiście nie ruszysz, ale większość bloatware'u bez problemu da się zdezaktywować.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...