Jump to content

Xperia T - freez ekranu


Goshkee

Recommended Posts

Szukałem rozwiązania na różnych forach, ale bez rezultatu. Nie znalazłem też podobnego wątku na PPE.

 

Może ktoś z Was miał podobny problem, zna przyczynę i wie jak temu zaradzić.

 

Co jakiś czas - raz w tygodniu do kilku razy dziennie - ekran zawiesza się w trybie uśpienia (lub wygaszenia, jak kto woli), czyli np. po wygaszeniu ekranu przyciskiem power lub po pozostawieniu go aż do samoczynnego wygaszenia, a następnie próbie jego wybudzenia za pomocą tego samego przycisku (standardowa funkcja). 

 

Sęk w tym, że nie jest to zwiecha całego systemu, a jedynie ekranu. Migają diody powiadomień, przychodzą wiadomości i połączenia, ale ekran nie reaguje i pozostaje czarny. Słuchając muzyki tez potrafi się zawiesić, ale nutę nadal słychać.

 

Telefon nie jest rootowany! Kilkukrotnie próbowałem wgrywać na nowo soft za pomocą Companiona i zostawić go na ustawieniach fabrycznych, bez instalowania czegokolwiek, ale zwiechy nadal miały miejsce. Zdaje mi się, że częściej zacinał się przy darmowym Avaście. Wywaliłem i korzystam z AVG. Niby lepiej, bo zwieszał się raz na ruski rok, ale ostatnio nawet bez instalowania aplikajcji (jedynie z update'ami kilku obecnych) zacina się coraz częściej.

 

Wiem, że można go zresetować za pomocą przytrzymania przycisków power i pogłośnienia, ale nie jest to żadne rozwiązanie i na dłuższą metę staje się upierdliwe. Nie mam też już ochoty ponownie wgrywać wszystkiego od nowa, bo równie dobrze mogę sobie kupić Nokię 3310.

 

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, to będę zobowiązany.

Link to comment
  • Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Olej zupełnie antywirusa, po co ci on? Jeżeli nie instalujesz wszystkiego jak leci jest to zupełnie zbędne oprogramowanie, siedzi takie coś i non stop zasoby żre. Dodatkowo polecam wejść w ustawienia -> aplikacje i wyłączyć programy, których zupełnie nie używasz, systemowych oczywiście nie ruszysz, ale większość bloatware'u bez problemu da się zdezaktywować.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...