Skocz do zawartości

Kontrafakt czyli Rytmus zmienil muj zivot!


Rekomendowane odpowiedzi

Aż dziw, że nie ma jeszcze tematu o jednym z najbardziej zasłużonych składów naszej europejskiej sceny.

Kontra i Rytmusa nikomu nie trzeba przedstawiać, ale do napisania tego tematu skłoniła mnie najnowsza płytka Navzdy.

Przyznam, że wypociny Rytmusa sprawdzam zawsze. Jednak ostatnio i Kontra i Rytma zrzucili z tonu. Ostatnie ich produkcje były mocno średnie, nijakie.

Navzdy (na zawsze) to album który idealnie wpasowuje się w odpowiedź na ten impass.

Najlepszą zapowiedzią jest ten o to klip AKM:

 

 

Rytmus rozpierdala tutaj na kozaku, daje odpowiedź na nowe brzmienie rapsu.
Kawałek JBMNT z charakterystycznym cyganem Rosaldo potwierdza to. Maiky dał kawał porządnej roboty na tym krążku a Ego o dziwo daje radę flow Rytma i wcale nie odstaje jak zazwyczaj na płytkach Kontra


(Pono - (pipi)e to? ;))

Jakiś czas później dostajemy kolejną petardę w nowych, syntetycznych klimatach. Stokujeme Vonku (czillujemy na dworze) to tyupowo bengierowy kawałek o zabawie. Warto zwrócić jednak uwagę na zwrotkę Rytma. Klikukrotne zmiany flow, poprawnie użyty autotune (dawno nie słyszałem wporzo jego zastosowania), zabawa słowem.




Oczywiście fani klasyki również znajdą coś dla siebie. O5 S5 to kawałek wyprodukowany przez samego Primo. Typowo klasyczny, brudny klimat:

 

Ostatnio wyszedł także obrazek do singla V moim svete z bardzo dobrymi featami Separa i Ektora których nie trzeba przedstawiać jeśli ktoś choć trochę się interesuje słowiańską sceną.




Moim zdaniem. Navzdy to wielki powrót Kontrafaktu. Zgrabne połączenie klasyki i nowości, płyty nie słucha się już tylko dla Rytmusa ale i Ego miło posłuchać i nie męczy. Wielokrotnie na płycie daję rade lepiej od Cygana. Cały album jest wy(pipi)isty i "ZBOMBENY JAK BOMBA"

DO ZOBA NA HHK!
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 10
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mnie nie masz za co przepraszac asfalt, bo kempa ubieglorocznego to widzialem po fakcie na jutubie. W tym roku sie nie deklaruje, zreszta mniejsza szansa jest ze pojade niz w ubieglym roku.

Wracajac do tematu, cygan Rytmus jeden z moich ulubionych raperow w europie. Troche przypal tylko ze nie kumam prawie w ogole jezyka, przez co

trace na odbiorze muzyki. Enyłej, kral byl spoko w ch,uj, navzdy nawet jeszcze lepiej. Ego nawet nie w(pipi)ia

Odnośnik do komentarza

Mnie nie masz za co przepraszac asfalt, bo kempa ubieglorocznego to widzialem po fakcie na jutubie. W tym roku sie nie deklaruje, zreszta mniejsza szansa jest ze pojade niz w ubieglym roku.

Wracajac do tematu, cygan Rytmus jeden z moich ulubionych raperow w europie. Troche przypal tylko ze nie kumam prawie w ogole jezyka, przez co

trace na odbiorze muzyki. Enyłej, kral byl spoko w ch,uj, navzdy nawet jeszcze lepiej. Ego nawet nie w(pipi)ia

Język to serio nie przeszkoda. O ile w brzmieniu jest dosyć egzotyczny o tyle na papierze już nie. Fakt, że Polacy nie zrozumieją tyle ze słowiańskich języków co inne nacje słowiańskie z polskiego, ale wystarczy odpalić sobie lyricsy i jesteś w stanie zrozumieć większość. Z tekstem przed oczami idzie zrozumieć już większość tekstu. Sam to zauważyłem dosyć dawno temu jak zacząłem odpalać lyricsy. Nawet nauczyć się na pamięć idzie. W radykalnych przypadkach gdzie nie rozumiem danego słowa translator slowackiego/czeskiego na polski spokojnie daje rade aczkolwiek czasem są problemy z odmianą. Tak czy siak na pewno idzie więcej zrozumieć niż z francuskiego czy niemieckiego IMO.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...