Jump to content
Sign in to follow this  
Tomtu

Biografie piłkarzy/pseudopiłkarzy

Recommended Posts

Kilka takich pozycji przeczytałem, dlatego chciałem zapytać jak to u Was wygląda? Pewnie zaraz polecą gromy, że to nie to forum...

Czytając książkę "Ja Ibra" co rusz przewija się motyw, jak to Zlatan giercuje w Halo czy CoD'a. Poza tym książka świetna.

Z tych ciekawszych mogę polecić pozycje Wojtka Kowalczyka, Szamo czy Janusza Wójcika, teraz kupiłem sobie biografię Dariusza Dziekanowskiego. Nie polecam Mourinho, Błaszczykowskiego, a z daleka proszę trzymać się od Balotellego.

I tyle moich wypocin w niedzielę rano...tak na rozluźnienie.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post

staszliwie-sam-moj-dziennik-b-iext231091

 

Dziennik Domenecha, ktory pozwala spojrzec jego oczami na kryzys we francuskiej pilce reprezentacyjnej na MS 2010. Ksiazka pokazuje w jak trudnym srodowisku pracowal i ze nie do konca bylo tak, jak przedstawialy ta afere media. Ja sam wciagnalem w kilka dni, polecam.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post

Warto przeczytać biografię Grzegorza Króla "Przegrany". To momentami bardzo śmieszna( anegdoty i historie z szatni), ale jednak przede wszystkim tragiczna opowieść o człowieku, którego alkoholizm i hazard doprowadziły dosłownie na samo dno, i który w popisowy wręcz sposób utracił rodzinę, pieniądze, przyjaciół i szacunek.

Podobała mi się też biografia Arkadiusza Onyszki "Fucking Polak". Pierwsze wydanie tej książki w Danii wywołało ogromny skandal, a to dlatego, że Onyszko  nie jest miłośnikiem poprawności politycznej (najdelikatniej mówiąc). Ciekawa historia, a do tego poruszająca ważny temat, jakim jest zgoda na pobranie organów po śmierci.Sam Onyszko ciężko zachorował, i czekał ponad 2 lata na dawcę nerki, i teraz zachęca wszystkich do wypełnienia deklaracji dawcy, która znajduje się na końcu książki.

Share this post


Link to post

Jestem mniej więcej w połowie pozycji "Dogrywka". To świat Premier League widziany oczami sędziego Marka Halseya. Gość opowiada o tym jak zaczynał pogrywać w piłkę, oczywiście marnie mu to szło. Wziął się za sędziowanie i...tu już było lepiej. Książka opowiada o kulisach sędziowania, kolesiostwie wśród władz, śmiertelbej chorobie Marka...

Zresztą przeczytajcie sami. Kupiłem ją kiedyś w jakimś koszu z książkami przed Media Markt za 10zł.

Edited by Tomtu

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.