Skocz do zawartości


Atos

Użytkownicy
 • Zawartość

  198
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Atos w dniu 11 Czerwiec 2016

Użytkownicy przyznają Atos punkty reputacji!

Reputacja

359 Wybraniec

O Atos

Informacje o profilu

 • Płeć:
  mężczyzna
 • Zainteresowania:
  Historia, książki, gry, sport
 • GamerTag:
  Rob Wolff
 • PSN ID:
  wolff772

Ostatnie wizyty

1053 wyświetleń profilu
 1. Dom z papieru - 2017 - Antena 3

  Mam w zasadzie taką sama opinię jak kolega Frantik. Serial jest naprawdę niezły, ale po pierwszych odcinkach spodziewałem się jednak czegoś jeszcze lepszego. Owszem, błędy logiczne to jedno, i prawdę mówiąc, to nie ma chyba filmu czy serialu, który byłby od nich wolny. Gorzej jednak, że w pewnym momencie zauważalnie spada napięcie, i z pełnego akcji serialu momentami robi się coś na kształt telenoweli. Na pewno jednak warto obejrzeć, bo poniżej pewnego (wysokiego zresztą) poziomu Dom z papieru jednak nie schodzi. Poza tym to bardzo miła odmiana od seriali amerykańskich.
 2. Rozmowy (nie)koniecznie poważne

  Nie jestem sprzedawcą telewizorów, więc niczego nie muszę zachwalać, to tak gwoli wyjaśnienia. Sam mam w domu KS7000 i XE93, więc nie będąc żadnym ekspertem, a jedynie użytkownikiem, mam pewne doświadczenie z telewizorami obu marek. Piszesz o cudownym wręcz obrazie na Sony XE85 (przypomnę, że to model stojący dwie klasy niżej niż XE93). Porównajmy wiec suche fakty, bez osobistych wycieczek. Wszystkie dane za za serwisem Rtings, bo chyba zgodzimy się obaj, że nie można im odmówić profesjonalizmu. Maksymalna jasność w trybie SDR (czym więcej, tym lepiej): XE85 373 nity KS7000 1332 nity Maksymalna jasność w trybie HDR (czym więcej tym lepiej): XE85 429 nitów KS7000 1472 nity Lokalne wygaszanie: XE85 całkowity brak KS7000 tak (niezbyt rewelacyjne, ale jest) Poziom czerni (im bliżej wartości 0, tym lepiej): XE85 0.685 % KS7000 0.432 % Pokrycie barwy kolorów DCI P3 xy, DCI P3 uv , Rec 2020 xy , Rec 2020 uv (im więcej, tym lepiej) XE85 88.81 % 92.53 % 67.48 % 74.81 % KS7000 91.95 % 95.54 % 66.79 % 73.68 % Input lag w trybie Gra, 4k @ 60Hz + HDR (czym mniej, tym lepiej): XE85 34.3 ms KS7000 21.1 ms
 3. Rozmowy (nie)koniecznie poważne

  Piszesz takie nieprzemyślane i niepoparte żadnymi realnymi argumentami rzeczy o telewizorze (KS7000), który mimo upływu czasu nadal jest jednym z lepszych wyborów, jeżeli chodzi o 4K i HDR w segmencie telewizorów LED. Nie porównuję tutaj KS7000 z OLED, żeby była pełna jasność. Czyste fakty: wysoka jasność w trybie SDR i HDR, poziom czerni na poziomie wręcz znakomitym jak na telewizor LED, bardzo dobre pokrycie szerokiej palety barw, bardzo dobre systemy poprawy płynności i ostrości obrazu. To wszystko są fakty na temat serii KS, a przeciwko tym faktom ty masz argument w postaci pseudo-testu wykonanego metodą "na oko", ponoć gdzieś kiedyś w jakimś sklepie... Naprawdę, zaczyna mi przychodzić z coraz większą trudnością poważne odnoszenie się do tego co wypisujesz.
 4. Rozmowy (nie)koniecznie poważne

  Nie chcę być złośliwy, ale czy jest w ogóle jakiś tv, którego nie sprawdziłeś ??? Serio chodzisz po sklepach z PS4 i odtwarzaczem Ultra HD w plecaku i testujesz w ten sposób telewizory? We wszystkich możliwych konfiguracjach ustawień, trybach i ustawieniach obrazu? Na różnych grach i filmach?
 5. Rozmowy (nie)koniecznie poważne

  Po prostu przyjmij, że mam ustawiony tryb Standardowy, bez żadnych zmian.
 6. Rozmowy (nie)koniecznie poważne

  @Kyokushinman Możesz podać mi swoje ustawienia obrazu do SDR i HDR na XE93? Bardzo chętnie przetestuję, z czystej ciekawości.
 7. Rozmowy (nie)koniecznie poważne

  Mój XE93 widać jakiś zepsuty... Nie muszę zasłaniać rękami oczu, a i w pokoju nadal potrzebuję żarówki...
 8. Rozmowy (nie)koniecznie poważne

  @Kyo i PIOTR8642 Dzięki, musiało mi mi jakoś umknąć.
 9. Rozmowy (nie)koniecznie poważne

  Serio gdzieś tak napisał, że obraz SDR wygląda lepiej niż HDR ????
 10. Rozmowy (nie)koniecznie poważne

  Niestety, nie mogę tego znaleźć na podanej przez ciebie stronie. Dość trudno tam coś wyszukać. Wg kilku anglojęzycznych portali maksymalna jasność modelu 829b to troszkę poniżej 300 nitów, pomiędzy 280 a 296. Ciekawe skąd takie różnice w pomiarach???
 11. Rozmowy (nie)koniecznie poważne

  Mogę zapytać skąd wziąłeś dane mówiące o tych 400 nitach w modelach W800?
 12. Rozmowy (nie)koniecznie poważne

  @Kyokushinman Z całym szacunkiem, ale w żaden sposób nie mogę się zgodzić z tym co napisałeś na temat XE85 i KS7000, i to tak najdelikatniej mówiąc. Mam w domu XE93 i KS7000, oba w 65 calach, brat ma XE90, i na wszystkich tych modelach miałem okazję przetestować mnóstwo gier, filmów czy obrazu z satelity. Pomiędzy tymi telewizorami nie ma żadnej przepaści, a co dopiero mówiąc o serii XE85, która stoi niżej niż XE93, i to pod każdym względem. Owszem, XE93 świeci jaśniej od KS7000 w trybie HDR, ale na pewno tej różnicy nie nazwałbym przepaścią. Nie ma takich ustawień telewizora, które mogłyby wyrównać braki samego panelu w jasności, kontraście, szerokim zakresie kolorów. Po prostu tego nie da się zrobić. Nie da się także ustawić 'trybu oledowego'(cokolwiek to znaczy) na telewizorze LED, choćbyś nie wiem jak bawił się suwakami ustawień. Czerń i kontrast osiągane przez OLEDy nie dają szansy żadnemu, nawet najbardziej zaawansowanemu telewizorowi LED. Oczywiście, inna sprawa jeżeli chodzi o jasność ekranu i efekt HDR, tutaj OLEDy nie sa w stanie zaświecić tak jasno, i to zarówno w trybie SDR jak i HDR.
 13. Command & Conquer Black Call of Juarez Gunslinger Shadow Man Dante's Inferno Prince of Persia
 14. Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS4/XONE

  Wiem, że sporo tutaj użytkowników Samsungów z serii KS, i w związku z tym mam pytanie. Czy ktokolwiek ma już tv zaktualizowany do wersji 1209? W UK nadal najwyższą wersją jest 1208.02. W Azji i USA można już ściągać 1209, ale sam nie wiem, czy da się ewentualnie zainstalować taką aktualizację na model na rynek europejski. Według niektórych ta aktualizacja jest całkiem ważna, bo rzekomo wprowadza obsługę HDR10+ dla całej serii KS. Ktoś wie coś więcej?
 15. Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS4/XONE

  Tyle tylko, że w ogromnej większości TV służy nam zarówno do grania, jak i do oglądania telewizji czy filmów. Niewiele jest chyba tutaj osób, które mają po kilka TV, każdy do innego zastosowania. W moim przypadku nie wyobrażam sobie oglądania filmów bez włączonego trybu upłynniacza. Jak napisał kolega daras, wszystko wtedy dla mnie wygląda jak obraz z TV sprzed kilkunastu lat. Wydaje mi się jednak, że jest to bardzo indywidualna sprawa, spore znaczenie ma nasz wzrok i jego unikalne właściwości. Co dla mnie jest pożądaną płynnością, dla kogoś innego jest nieznośnym efektem teatralnym. Dlatego też z rezerwą podchodzę do stwierdzeń typu, że absolutnie jedynym i sensownym trybem oglądania jest predefiniowany tryb film. Dla mnie to ja sam decyduję o tym co i jak chcę oglądać, i z jakim obrazem mój wzrok czuje się komfortowo. Ilu oglądających, tyle najlepszych trybów oglądania, bo każdy z nas jest inny i inaczej ocenia co najlepiej wygląda na ekranie.
×