Jump to content

Atos

Użytkownicy
 • Content Count

  228
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Atos last won the day on June 11 2016

Atos had the most liked content!

Community Reputation

391 Wybraniec

About Atos

 • Birthday 02/19/1975

Informacje o profilu

 • Płeć:
  mężczyzna
 • Zainteresowania:
  Historia, książki, gry, sport
 • GamerTag:
  Rob Wolff
 • PSN ID:
  wolff772

Recent Profile Visitors

1692 profile views
 1. Warto kupić wersję 20, sporo zmian w stosunku do 19. Ale żeby nie było tak wesoło, to silnik meczowy jest bardzo niedopracowany, pełen błędów i rozmaitych problemów. Z takich najważniejszych, to napastnicy mają ogromne problemy z wykorzystywaniem sytuacji 1 na 1, środkowi obrońcy nie reagują na prostopadłe podania między stoperów, co powoduje że w zasadzie w każdym meczu tracimy identyczne bramki, zawodnicy nie stosują się do poleceń taktycznych przy stałych fragmentach gry, sędziowie dyktują zbyt wiele rzutów karnych. Na szczęście ogromna większość tych błędów jest już zgłoszona, i powinna zostać poprawiona w nadchodzącym patchu.
 2. Jeżeli ktoś przegapił, to wyszła aktualizacja v6.6545 do telewizorów Sony z lat 2016-2019, pracujących na systemie Android. Najważniejsza ze zmian to poprawa łączności sieciowej z niektórymi modelami routerów. Z tego co wiem był to spory problem dla wielu użytkowników.
 3. Pytanie jest nieprecyzyjne, bo liczba nitów będzie zależeć między innymi od powierzchni wyświetlanej na ekranie i od czasu wyświetlania. Dla przykładu w Sony ZF9 to: - średnia jasność efektu HDR 1130 nitów, - maksymalna wartość na skrawku ekranu 1680 nitów.
 4. Gram na Pro i nie odczuwam kłopotów z lagiem. Ale może to być bardzo indywidualna kwestia. Są osoby bardzo wyczulone, są takie które nie widzą żadnej różnicy. Wracając jeszcze do XF9005, to nie doświadczyłem żadnego migotania tła, czy różnic w podświetleniu matrycy. Clouding występuje, ale u mnie jest minimalny, i w praktyce w żaden sposób nie wpływa na przyjemność z oglądania. Zgadzam się za to w pełni, że system operacyjny Android jest fatalny. Z wbudowanego media playera praktycznie nie da się korzystać, na szczęście jest KODI.Nieco lepiej zrobiło się po updejcie do Oreo, ale nadal nie jest to płynność i funkcjonalność znana z LG czy Samsunga.
 5. @_Red_ Jeśli chodzi o parametry czysto techniczne, to XF9005 będzie lepszym wyborem od NU8002.: wyższa jasność w HDR i SDR, lepszy system lokalnego wygaszania (NU8002 posiada matrycę podświetloną krawędziowo), kontrast na podobnym poziomie z niewielkim wskazaniem na Sony. Na plus Samsunga szybszy system operacyjny, opcja Gra Motion Plus, HDR na bardzo przyzwoitym poziomie oraz bardzo niski input lag.
 6. Z tych dwóch modeli to XG jest nowszy, i zastąpił XF, choć XF jest nadal produkowany( bodajże do końca 2019 roku, o ile mnie pamięć nie myli). XG ma kilkanaście procent wyższą jasność w SDR i HDR, ale za to słabszy kontrast natywny. Pozostałe różnice to głównie to, że wszystkie 4 porty HDMI w XG mogą obsłużyć 4K HDR przy 60Hz.( w XF tylko 2 porty). Poza tym w XG port ARC został podniesiony do eARC. XG ma nowego pilota, i to chyba tyle z różnic.
 7. Czas pomsty, Maciej Liziniewicz Rok 1630. Szlachcic Żegota Nadolski, po wielu latach wojowania wraca do rodzinnego dworu. Czekają tam na niego jedynie groby bestialsko zamordowanych przez Tatarów żony i dzieci, pustka i rozpacz. Ale szlachcic przekonuje się, że nie wszystko w tej historii jest jasne i prawdziwe. Choć sam jest złamany i ciężko doświadczony przez los, postanawia wymierzyć sprawiedliwość, odszukać winnych i dokonać zemsty. Sprawa nie jest jednak taka prosta, jak to może się wydawać... Znakomicie napisana stylizowanym językiem powieść historyczna, w którą autor bardzo umiejętnie wplótł elementy fantastyczne. Bardzo dobrze oddane tło historyczne, klimat momentami bardzo ciężki, do tego świetny pomysł na główną intrygę, a to wszystko napisane z dużym talentem. Polecam!
 8. Jeżeli chodzi o XF9005, to w HDR maksymalna jasność na fragmencie ekranu wynosi około 1100 nitów, zaś średnia jakość efektu HDR to około 890 nitów. Z kolei w SDR, to na pełnym ekranie okolo 600 nitów, na fragmencie ekranu około 950 nitów. Z pełnym przekonaniem mogę polecić ten tv, jestem z niego bardzo zadowolony, a wcześniej miałem Samsunga KS7000.
 9. Atos

  Chernobyl (2019) HBO

  @dee O ile dobrze pamiętam, to u nas (Polska południowo-wschodnia), dostaliśmy płyn Lugola odrobinę wcześniej, wydaje mi się, że przed 1 maja. Oczywiście, to i tak bez najmniejszego znaczenia w świetle wiedzy, jaką mamy dzisiaj. Pamiętam za to do dziś bardzo nieprzyjemny smak Lugoli, ledwo dałem rady to wypić.
 10. Bardzo dobry wybór jeśli chodzi o LCD. Sam mam ten model i mogę polecić.
 11. Interesująca wiadomość dla posiadaczy wybranych modeli telewizorów Sony z lat 2016-2018. Można już ściągać i instalować aktualizację systemu Android TV 8.0 Oreo. Aktualizacja wnosi między innymi przebudowany interfejs, poprawia problemy z prawidłowym wyświetlaniem Dolby Vision z Netflixa i dodaje obsługę HDR w wersji HLG poprzez HDMI, plus oczywiście wiele innych zmian i poprawek.
 12. NU8000 ma matrycę 120Hz. Ile musiałbyś dopłacić do Q7?
 13. Tak, posłałem ci pw, widać nie doszło. W trybie Gra można włączyć upłynniacz, i dowolnie go ustawić zmieniając gładkość i płynność.
 14. Nie używam trybu Gra, gram na Standard i własnych ustawieniach, więc ci nie powiem, ale wydaje mi się, że upłynniacz działa w trybie Gra. Mogę ci jutro sprawdzić jak wrócę do domu. Input laga nie odczuwam zupełnie, ale weź poprawkę na to, że ja nie gram w multi, jedynie single, offline.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.