Jump to content

Atos

Użytkownicy
 • Content Count

  218
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Atos last won the day on June 11 2016

Atos had the most liked content!

Community Reputation

383 Wybraniec

About Atos

 • Birthday 02/19/1975

Informacje o profilu

 • Płeć:
  mężczyzna
 • Zainteresowania:
  Historia, książki, gry, sport
 • GamerTag:
  Rob Wolff
 • PSN ID:
  wolff772

Recent Profile Visitors

1368 profile views
 1. Atos

  Chernobyl (2019) HBO

  @dee O ile dobrze pamiętam, to u nas (Polska południowo-wschodnia), dostaliśmy płyn Lugola odrobinę wcześniej, wydaje mi się, że przed 1 maja. Oczywiście, to i tak bez najmniejszego znaczenia w świetle wiedzy, jaką mamy dzisiaj. Pamiętam za to do dziś bardzo nieprzyjemny smak Lugoli, ledwo dałem rady to wypić.
 2. Bardzo dobry wybór jeśli chodzi o LCD. Sam mam ten model i mogę polecić.
 3. Interesująca wiadomość dla posiadaczy wybranych modeli telewizorów Sony z lat 2016-2018. Można już ściągać i instalować aktualizację systemu Android TV 8.0 Oreo. Aktualizacja wnosi między innymi przebudowany interfejs, poprawia problemy z prawidłowym wyświetlaniem Dolby Vision z Netflixa i dodaje obsługę HDR w wersji HLG poprzez HDMI, plus oczywiście wiele innych zmian i poprawek.
 4. NU8000 ma matrycę 120Hz. Ile musiałbyś dopłacić do Q7?
 5. Tak, posłałem ci pw, widać nie doszło. W trybie Gra można włączyć upłynniacz, i dowolnie go ustawić zmieniając gładkość i płynność.
 6. Nie używam trybu Gra, gram na Standard i własnych ustawieniach, więc ci nie powiem, ale wydaje mi się, że upłynniacz działa w trybie Gra. Mogę ci jutro sprawdzić jak wrócę do domu. Input laga nie odczuwam zupełnie, ale weź poprawkę na to, że ja nie gram w multi, jedynie single, offline.
 7. Pisałem o tym kilka stron wcześniej, ale chętnie powtórzę. Przesiadłem się z KS7000, który był w moim przekonaniu bardzo dobrym telewizorem, i nie spodziewałem się, ze XF90 mnie czymś specjalnie zaskoczy. A jednak obraz na Sony bardziej mi się podoba. Kolory są bardziej nasycone, płynność ruchu znakomita, realna jasność w HDR i SDR zdecydowanie wyższa, a upłynniacz działa o wiele lepiej niż w Samsungu. Jeśli chodzi o oglądanie w ciemnym pomieszczeniu to ci nie pomogę, bo ja po prostu nie lubię tak oglądać. Niewielki minus to system operacyjny Android, a raczej jego powolne działanie. Choć i tak jest o wiele lepiej niż na XE93. Pomaga wyłączenie Bluetooth w opcjach, system dostaje wtedy kopa i poruszanie się po menu jest płynne. Fatalny jest za to wbudowany odtwarzacz multimediów. Nie w sensie, że coś nie działa, bo łyka każdy chyba rodzaj plików, ale samo menu jest nieczytelne i toporne. Na szczęście możesz sobie zainstalować VLC czy KODI, i problem z głowy.
 8. Ja mam Sony XF90, ale w 65 calach. Mogę jak najbardziej polecić.
 9. Możesz porównać je tutaj: https://www.sony.pl/electronics/telewizory/xf7596-series/specifications
 10. @zagul W tej cenie warto byłoby pomyśleć o Samsungu UE50NU7462, Sony KD-49XF7596, ewentualnie Panasonic TX-50EX700E. Nie oczekuj jednak nie wiadomo jakiego obrazu czy jakości HDR. Samsung ma z tych trzech najbardziej przyjazny system operacyjny moim zdaniem. Co do jakości obrazu, to pewnie Sony, potem Panasonic i Samsung, ale chyba nawet w tym temacie kilka osób niepochlebnie mówiło o Panasonicu. Generalnie w tym budżecie cudów nie będzie.
 11. Padł panel, choć dokładniej to ci nie powiem co się stało. Wszystko działało bez najmniejszego problemu, aż pewnego dnia po włączeniu tv na ekranie pokazał się zielony pas szerokości około 4 cm, biegnący wzdłuż całego ekranu, i został już na stałe.
 12. Po kilkunastu miesiącach bezproblemowego działania mój Samsung KS7000 odmówił w końcu dalszej współpracy, zatem przyszło mi wybrać nowy telewizor. W moim przypadku 70% pracy telewizora to Xbox i PS4, 30 % to filmy. Telewizor stoi w jasnym pokoju, nie lubię i nigdy nie oglądam filmów w pełnej ciemności. Może komuś pomogę w wyborze, dzieląc się swoimi doświadczeniami z wyborem nowego tv. Zaproponowano mi bezpłatną wymianę na jeden z poniższych modeli (wszystkie w 65 calach): Samsung Q6FN OLED LG B7 Sony XF90 Miałem to szczęście, że mogłem każdy z tych telewizorów przetestować w sklepie (wielki szacunek dla firmy Richer Sound). Oczywiście, nie mówię tu o jakimś bardzo dokładnym teście, pomiarach itp. Spędziłem po prostu 2 godziny mając do dyspozycji Xboxa One X i kilka filmów(także z HDR). Bezapelacyjnie i bez żadnej dyskusji najbardziej spodobał mi się Sony XF90, i od kilku dni stoi u mnie w domu. W zasadzie jedynym zastrzeżeniem jaki mam do tego modelu jest wolny i mało intuicyjny system Android. Jeżeli wcześniej używało się Tizena na Samsungu, to taka przesiadka jest bolesna. Nie mam natomiast uwag co do jakości obrazu, kolory, płynność, czerń, kontrast - są jak najbardziej akceptowalne i dla mnie absolutnie wystarczające. W porównaniu do Samsunga XF90 ma ogromne możliwości dopasowania obrazu pod własne oczekiwania. Ważne dla mnie było to, że Sony obsługuje Dolby Vision, więc jestem zabezpieczony na przyszłość. W przypadku Samsunga Q6FN w zasadzie nie widziałem żadnej różnicy między tym modelem a KS7000, a dodatkowo tegoroczne Samsungi nie obsługują DTS, więc jak dla mnie Samsung odpadł od razu. Teraz zapewne narażę się posiadaczom OLEDów, ale B7 w niczym nie rzucił mnie na kolana, a jeżeli chodzi o jasność w trybie SDR i HDR , to Samsung i Sony zostawiają go daleko z tyłu. Płynność ruchu również bardziej odpowiadała mi na Sony i Samsungu. Owszem, doceniam czerń , owszem doceniam kontrast, ale po prostu nie spodobał mi się ogólnie obraz, i tyle. Nie mówię oczywiście, że to złe telewizory, bo tak nie jest. W moim bardzo, ale to bardzo subiektywnym odczuciu obraz na Sony spodobał mi się o wiele bardziej, a telewizor kupujemy przecież pod swoje potrzeby i oczekiwania. Pewnie dla koneserów, oglądających filmy w trybie Kino Pro, w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu i rozkoszujących się czernią pasów to co piszę jest herezją, ale jak już mówiłem, kupuję tv dla siebie i dla swoich oczekiwań. Podsumowując, jeżeli ktoś zastanawia się nad kupnem Sony XF90, to mogę jak najbardziej polecić ten model.
 13. Zapewne dlatego, że chcieli jednak pozostać z akcją gry w UK, a nie przenosić się do Azji....
 14. Mam pytanie do posiadaczy OLEDów. Czy systemowy media player pozwala na odtwarzanie filmów ze ścieżką dźwiękową w formacie DTS i bardzo dużych plików Ultra HD z HDR? Oczywiście chodzi mi o odtwarzanie z dysku twardego. Waham się pomiędzy Samsungiem Q9FN a LG OLED, i nie ukrywam, że sporym minusem Samsunga jest brak takiego wsparcia. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.