Jump to content

Save file corrupted po przywróceniu z chmury PS+


piotros

Recommended Posts

Natknąłem się na niepokojącą rzecz, a mianowicie chciałem komuś pomóc w grze, którą ukończyłem ponad 2 lata temu. Save wrzuciłem wtedy do chmury PS+ i od tego czasu nie miałem przerwy w opłacaniu abonamentu.

Teraz po zainstalowaniu gry, pobraniu update'u i pobraniu save'a z chmury PS+, po uruchomieniu gry za pierwszym razem mam do wyboru tylko "New game". Po wyborze nowej gry i przebrnięciu przez początek mogę zapisać grę i wtedy widzę mój save z 2015 roku i nawet jest szczegółowy opis stanu save'a po wciśnięciu "i".

Po zapisaniu nowej gry w osobnym slocie na save, gra daje już możliwość wyboru "Load game". Nawet mogę wybrać ręcznie załadowanie save'a z 2015 roku tylko dostaję komunikat "save corrupted".

Próbowałem przywracać save z chmury PS+ na drugą kartę pamięci, ale rezultat ten sam. Próbowałem też przywrócić save przez PS TV podłączone przez kabel a nie WiFi, ale rezultat nadal ten sam.

Macie może jakiś pomysł, co jeszcze można zrobić, żeby jednak odzyskać save'a, czy już jednak się pogodzić ze stratą?

 

Sytuacja dotyczy gry Silent Hill: Book of Memories na karcie z regionu PAL. Konto PSN mam na Polskę z aktywnym abonamentem PS+. Grę na szczęście przeszedłem w 100%, więc generalnie poza sentymentem i możliwością pomocy innym nic nie tracę.

 

Martwi mnie natomiast sytuacja, że płacę abonament PS+ przede wszystkim, żeby mieć kopie zapasowe zapisów z gier z 3 konsol: PS3, PS4 i PSV. A teraz jak potrzebuję przywrócić save'a, to on nie działa :( Wolałbym się nie spotkać z sytuacją gdzie gry nie skończyłem, padł dysk/karta pamięci, a save w chmurze jest uszkodzony.

 

Macie jakiś pomysł jak sprawdzić czy save w chmurze zapisał się poprawnie, bo generalnie robi się to automatycznie, ewentualnie ręcznie, ale skąd wiadomo, że zapisał się w chmurze PS+ poprawnie?

Link to comment
  • Replies 1
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.