Jump to content

Recommended Posts

Witam. Spory czas nie pisałem na forum. Cóż, na jakiś czas odszedłem od grania, potem nieco się grało, potem przeskoczyło się na PC w celu ogrania całej trylogii "Wiedźmina". Ostatnio w końcu przeszedłem do końca trzecią część przygód Nathana Drake'a i zachęcony grą oraz gameplay'ami dwóch gier wydanych na następną konsolę oraz remake'm trylogii Crasha, zacząłem poważnie zastanawiać się nad przejściem na PS4 lub PS4 Pro. 

W związku z powyższym zastanawiam się nad sprzedaniem konsoli wraz z grami. Niby z wyceną nie powinien być problem, ALE... no właśnie. 

Nie wiem jak poprawnie wycenić swoją konsolę. Mam model PS3 60 GB PAL.

Z jednej strony wartość konsoli spada, bo spokojnie można kupić w dobrej cenie model z pamięcią nawet 500 GB i faktem jest, że tutejszy model jest jednym z najbardziej zżerających prąd.
Z drugiej strony, jest to chyba jedyny w Polsce model* ze wsteczną kompatybilnością z PSX i PS2. Kiedy kupowałem tę konsolę (2008 r., sam egzemplarz jest z 2007 r.), model ten był trudny do uchwycenia. Obecnie niby można ten model dostać, ale duża część ogłoszeń mówi o konsoli, która doświadczyła YLOD. 

Sprzęt przechodził regularnie wymianę pasty termoprzewodzącej, raz zaliczył też wymianę procesora graficznego. Do dziś działa i śmiga doskonale. Ma widoczne ślady użytkowania, ale nic rzucającego się w oczy z niedalekiej odległości. Soft ma wgrany najnowszy. 

Wraz ze sprzedażą konsoli dorzuciłbym pełne okablowanie, 2 pady Dualshock 3 i oczywiście gry, bo skoro PS4 nie ma wstecznej kompatybilności, to po co miałbym je trzymać... ? Kolekcja gier pudełkowych obejmuje: 

> Assassin's Creed 2,
> Bioshock - Ultimate Rapture Edition, a więc 1-2,
> Brutal Legend, 
> Castlevania: Lords of Shadow 1 & 2,
> Dead Space,
> Fallout 3,
> Grand Theft Auto: Stories from Liberty City,
> Grand Theft Auto: Vice City i VIce City Stories (PS2),
> Rayman 10th Anniversary (PS2) - Rayman Revolution (bogatsza wersja dwójki), Rayman M i Rayman 3: Hoodlum Havoc,
> Saint Seiya: Sanctuary Battle, 
> Saint Seiya: The Santuary (PS2), 

> Uncharted 2 - edycja Steel Book, 

> Uncharted 3

Panowie, wspomożecie radą, opinią?

Czy warto w ogóle sprzedawać, czy lepiej trzymać i sprzedać za jakieś 10-15 lat jako zestaw dla kolekcjonera? Jeśli sprzedawać, to myślicie, że wyciągnę za cały zestaw 800 zł? Niby zakładając, że każda gra na PS3 kosztowałaby 50 zł, a z PS2** 25 zł, wartość samych gier wychodzi 650 zł. Gorzej zaś, że na Allegro cena samej konsoli waha się między 250 zł, a 450 zł. Jedynie dwie osoby miały odwagę wystawić sprzęt za kwotę wyższą niż 900 zł. 

* O ile pamiętam, to z wersji PAL tylko wersja 60GB miała taką funkcję, bo 40GB funkcję taką miało, ale bodajże jedynie w wersji NTSC, czyli zdecydowanie nie na rynek polski. 

** Przy czym Raymany liczę jako jedną pozycję, bo pudełko oryginalne, używane, ale z edycji rocznicowej. 

• Replies 1
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic