Skocz do zawartości

Metal Max Xeno


Velius

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy rpg od Kadowaka Games. Pojawi sie na PS4 oraz PS Vita. Gra podobno jest czescia serii Metal Saga z PS2, które jako jedyne zostalo wydane po angielsku. Jest tez fanowskie tlumaczenie Metal Max z SNES jak ktos chce sie zapoznac, ale pewnie ping albo ktos inny bardziej obeznany musialby powiedziec czy jest sens w to grac bez znajmosci poprzedników.

 

Premiera w 2018 roku.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Jestem świeżo po ograniu Metal Max Xeno. Jedyne zalety jakie widzę w tej grze to bardzo dobry (choć dziwnie zbalansowany) system walki oraz fajny klimat post-apokaliptycznego świata, jak również poziom trudności który czasem potrafi doprowadzić do szewskiej pasji (dla mnie to zaleta). Wszystko inne leży, zwłaszcza fabuła, której prawie nie ma, podana bardzo oszczędnie, a dialogi to jakieś nieporozumienie. Rozumiem, że specyficzna stylistyka świata gry wymusiła pewne fabularne ograniczenia, ale bez przesady, dawno już nie miałem do czynienia z tak słabym fabularnie jRPG. Rozgrywka ma pewne urozmaicenia, można polować na dodatkowych bossów, a new game+ pomyślany jest naprawdę nieźle (spędziłem przy new game+ kilkanaście godzin, ale nie miałem siły wbijać platyny, aż takim desperatem i fanem pucharków nie jestem). Taki Mech Donald (jeden z opcjonalnych bossów w grze) wymusił na mnie kombinowanie do potęgi entej, a gdy w końcu znalazłem sposób na jego ubicie (odpowiedni dobór uzbrojenia czołgów), satysfakcję miałem ogromną. I tutaj tkwi największa zaleta gry, kombinowanie z czołgami, ich uzbrojeniem etc. Ostani boss również nie należy do prostych. Ogólnie to więcej jak 6/10 Metal Max Xeno nie dam, gdyby miała lepszą historię to prawdopodobnie może oceniłbym ją wyżej. Jeśli ktoś nie zwraca wielkiej uwagi na fabułę to polecam, w przeciwnym razie radzę trzymać się z daleka.

Edytowane przez Manifesto
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...