Jump to content

Strike Back - 2010 - Sky 1/Cinemax

Frantik

Recommended Posts

Generalnie zawiła sprawa z tym serialem. W 2010 roku ukazał się pierwszy sezon Strike Back spod skrzydeł brytyjskiej stacji Sky. Pierwsze skrzypce grał tam Richard Armitage, a rzecz była poważną, współczesną opowieścią wojenną (tak przynajmniej ją zapamiętałem). Później produkcję serialu przejął Cinemax, kompletnie odmieniając jego oblicze. Na swój sposób zrobiono z tego takie Call of Duty Modern Warfare - The TV Show, dodatkowo całość dopakowano ogromem testosteronu i odrobiną humoru. Bromance głównego duetu Stapleton-Winchester działał na ekranie znakomicie, a Strike Back przez 4 kolejne sezony nigdy nie pozwalał się nudzić. Jak dla mnie to druga, po Banshee, najlepsza produkcja od Cinemax.  :thanks:

Tamta historia jednak została już zamknięta i ni z gruchy, ni z pietruchy ponownie Sky ogłosiło, że serial wraca - znów z nową obsadą, z nową fabułą. Pierwszy odcinek już można oglądać.

Ktoś coś? :) Edited by Frantik
  • Upvote 2

Dopiero co znalazłem czas na obejrzenie S06E01 i muszę przyznać, że trochę to specyficzny twór. Jakby wymieszanie brytyjsko-amerykańskich styli poprzednich sezonów... Brzmi to trochę jak zarzut, ale nim nie jest. Dzięki temu jest świeżo i całkiem fajnie się oglądało. Obsada żeńsko-męska daje radę, a i efektownej akcji nie zabrakło. :)

Również obejrzałem i niestety lekki zawód. Wiem, że duetu Mike i Scott nie da się tak łatwo zastąpić, ale cały odcinek średnio się oglądało. W zasadzie nie było nic ciekawego - zwrotów akcji, dialogów, samej akcji czy tez muzyki/klimatu. Obejrzę zapewne cały sezon, ale nie wróżę sukcesu. 
Zdziwiły mnie mocne przeskoki czasowe. Tu bach bach nagle cała sekcja stoi i zaczyna się mięso, które szybko się skończyło. Nie trzymało się kupy całościowo. Nie do takiego poziomu nas przyzwyczajono przy Strike Back. 

• 2 weeks later...

Drugi odcinek już wypadł lepiej pod kątem skakania z miejsca na miejsce i generalnie bardziej trzymał się kupy. Fabuła za to na razie wydaje się być maksymalnie oklepana (gonimy złego terrorystę, znowu...), ale w sumie ciężko spodziewać się czegoś innego. Jak na razie całkiem przyjemnie rokuje.

• 1 month later...

Obejrzałem dostępne pięć odcinków i jak po pierwszym miałem mieszane uczucia tak późnej jest sporo lepiej. Wiadomo, że duet Mike/Damien to nie jest, ale nową ekipę da się lubić. Jedynie szefowa mi nie leży, ale zobaczymy. Czekam na więcej.

• 3 weeks later...

Ten sezon już się skończył, jest jakaś w opór długa przerwa, czy co? Ostatni odcinek, w którym chłopaki tłukli się w jakimś narodowcowym fight clubie na Węgrzech, obejrzałem jakoś w listopadzie\grudniu i od tamtej pory serial zupełnie zniknął mi z radaru. :dunno:

Edited by Frantik
  • 2 months later...

Tak. Różnica w numeracji między US a UK.

Cytat

Thus, in a numeric quandary that fans of the Final Fantasy video game series know all too well, the upcoming Strike Back Season 6 is, in actuality, Season 7 in the U.K.

http://www.denofgeek.com/us/tv/strike-back/272111/strike-back-season-6-confirmed-by-cinemax

Edited by sprite
  • Upvote 1
  • 11 months later...
  • 11 months later...