Skocz do zawartości

iZombie - 2015 - The CW


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

 

Gdzieś tak od wiosny 2015 roku jest sobie taki lekki, śmieszkowy "serialik o zombie", a przynajmniej bardzo ogólnikowo rzecz charakteryzując. Pamiętam, że z nudów zacząłem oglądać i nawet miło się zaskoczyłem. Choć było proceduralem, miało to ikrę, swój styl, przyjemny humor i bardzo sympatyczną (także dla oka) główną bohaterkę. No i tak minął mi sezon pierwszy, z automatu potem zaliczyłem drugi, który... zaczął mnie już męczyć i ledwie dobrnąłem do finału. Sam nie pamiętam już, czemu tak się działo. Może za dużo było mdłego wątku miłosnego, a może innych uczuciowo-obyczajowych dram. W każdym razie trzeciej serii już nie widziałem. Możliwe, że po prostu stwierdziłem, że za dużo mam seriali i odpadło w ramach drobnej "czystki", nieistotne.

 

W każdym razie dziś natknąłem się pierwsze recenzje rozpoczynającego się sezonu numer 4 i, jako ze nawet mam ochotę na obejrzenie czegoś lżejszego, począłem się zastawiać, czy by może nie wrócić do śledzenia perypetii Liv. Ktoś może ogląda i służy swoją opinią? :)

 

Z tego co czytam serial nadal jest proceduralem - szkoda, że nijak nie ewoluował w "fabułę ciągłą", jak to fajnie stało się w przypadku Grimm czy też, częściowo, Czarnej Listy. Wiem, że materiałem źródłowym jest tu komiks i adaptacja rządzi się swoimi prawami, ale myślę, że i tu kreatywnie dałoby się coś podziałać. (komiksu nie znam)

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Widzę, że jest na Netfliksie, to spróbuję przebrnąć przez ten 3 sezon. Czwarty pewnie wskoczy jakiś czas po zakończeniu emisji w TV? To może minąć i rok, ale zobaczymy. :) Akurat skończył mi się serial do prasowania, to iZombie jak znalazł. :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dotarłem do połowy trzeciego sezonu. Nie ogląda się tego źle... ale i zachwycać się nie ma czym. Fabularnie nie dzieję się w zasadzie nic i faktycznie brakuje głównego złego. Zostaje lekki procedural z nadal fajną główną bohaterką.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

No oglądam 4 sezon na Netfliksie, ale w sumie z coraz mniejszym zainteresowaniem. Formuła się trochę wyczerpała, IMO. Próbują w tym sezonie wplatać jakieś elementy dramatu społecznego, ale raczej średnio to pasuje do ogólnego tonu serialu. Choć z drugiej strony lepsze to, niż mdłe rozterki miłosne głównej bohaterki z poprzednich sezonów.

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...