Jump to content

Bomber Crew


friedrich

Recommended Posts

Kurka wodna jakie to fajne! Sprawiłem sobie  w promocji za całe 4 zł kolejny miesiąc Passa na XONE by skończyć Ashen i przeglądając bibliotekę dostępnych tytułów wpadła mi w oko ta gra. Coś tam o niej niby słyszałem ale niewiele więc ściągnąłem, uruchomiłem i... wsiąkłem.

 

Dla osób pamiętających słynne acz starożytne B-17 na Amidze (i chyba PC): ta gra to mniej więcej to samo tyle, że podane w formie nieco uproszczonej i w kreskówkowej grafice. Dostajemy do ręki brytyjski ciężki bombowiec Lancaster, 7 członków załogi, powietrze pod skrzydłami i akcja start :) Załogę należy - w toku wypełnianych misji - wyposażać w odpowiedni ubiór (kamizelka, rękawice, buty, butla z tlenem itd), dodatkowo każda z postaci ulepsza się z poziomu na poziom, a i do samolotu możemy dokupywać lepsze i wydajniejsze wyposażenie. Plus zabawa kolorystyczna naszym samolotem.

 

A same misje? Jest gorąco: na szczęście podczas wyboru członka załogi i wskazania czynności do wykonania czas mocno zwalnia. Ale myśliwce atakują, samolot pali się i psuje, nawigator gubi w chmurach orientację w przestrzeni, a pilot robi co może by dociągnąć tę kupę złomu nad cel a potem na lotnisko. Do tego z czasem dochodzą perki ułatwiające przeżycie. I nie zapomnijmy o odpoczynku dla rannych lub o reanimacji rannych krytycznie. Sam w piątej misji straciłem inżyniera pokładowego i górnego strzelca gdy w płonącej maszynie skończyła się jedyna apteczka i nie było już czym ratować pozostałych. (Nauczony doświadczeniem kupiłem zaraz potem kolejne dwie i zamontowałem z przodu i środku maszyny.)

 

W sumie z czasem gra nabiera taktycznej głębi (jakby to dziwnie nie brzmiało), a lot na cel na wysokości Danii zaczyna wymagać kombinowania kursem i zużyciem paliwa. W sumie jedyna wada to samotność: już w B-17 lecieliśmy w kluczu trzech maszyn - szkoda, iż tutaj brak misji w których prócz nas leciałyby również inne Lancastery. Może nawet online? Ale to jedynie takie marudzenie :)

 

PS

Gra wyszła/wyjdzie też na Switcha. Gdy Nintendo wypuści nową wersję swojej konsoli i gdy ją wówczas sobie sprawię to Bomber Crew będzie pierwszym moim zakupem na Switcha.

Edited by friedrich
Link to comment
  • Replies 0
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.