Jump to content

friedrich

Użytkownicy
 • Content Count

  323
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Stara się

Informacje o profilu

 • Płeć:
  mężczyzna
 • GamerTag:
  X360, XO
 • PSN ID:
  PS4
 • Nintendo ID:
  3DS

Recent Profile Visitors

689 profile views
 1. friedrich

  Bloodborne

  Przeszedłem 2,4 x Bloodborne plus DLC i wszystko bez parowania oraz wsparcia innych graczy (a także bez pozytywki bo na pierwszym etapie walki jest zbędna, a na drugim nie działa). Więc da się i nie jest to specjalnie trudne.
 2. Podniecają się niektórzy logiem, marką, przywiązaniem i innymi tego rodzaju głupotami. Przypominam tylko, iż geniusze z MS po świetnym wyniku X360 poszli za ciosem w złym kierunku i debiut XO wypadł fatalnie: zarówno pod względem marketingowym, viralowym oraz cenowym. Kolejne lata to już odrabianie strat i tyły w stosunku do Sony. A sytuacja X360 była na starcie jeszcze gorsza niż obecnie XSX: po jednej stronie potężna marka Playstation uskrzydlona sukcesem PS2, po drugiej niemal debiutant ze swoją drugą konsolą. Obecni specjaliści z forum z pewnością by wówczas krzyczeli "z czym do lasu", "PC-y lepić a nie z Sony stawać", a tutaj zonk. I to mimo afery z przegrzewającymi się konsolami. A teraz dyskusja gdy nawet nie znamy oficjalnych cen nowych konsol. A sprzedaż masową niestety przede wszystkim robi cena o ile rzecz jasna tańsza konsola nie jest wyraźnie słabsza (sprawdzić czy nie Switch).
 3. Liczba fanbojów Sony na świecie nie jest tak wielka jak się niektórym osobom na forum wydaje - przykład z brzegu to zmienne losy PS3 po olbrzymim sukcesie PSX i PS2. Jeśli XSX będzie tańszy, równie mocny i będą na niego dobre gry to ma szanse na przegonienie Sony. Plus GPass. Pytanie tylko o exy bo nimi PS4 mocno stała, a na PS5 zapewne będzie powtórka. Ale MS chyba czegoś się na obecnej generacji nauczył? *przy czym jako exy w przypadku MS to zapewne gry na XSX i PC
 4. A będą? Obecnie na premierę do passa trafiają nieliczne gry z grupy AAA. Akurat może przeoczyłem jakiegoś newsa od MS.
 5. Ale wstrzymywać się z zakupem konsoli do czasu premiery XSX za kilka tysięcy zł po to by grać w passie w gry, które chodzą na XS za 800zł jakoś mi się mentalnie nie spina. Zresztą patrząc na ceny nowej generacji obecna nie straci szybko na wartości i za rok używany XS na gwarancji spokojnie da się sprzedać za 500zł albo i lepiej. Podobnie PS4.
 6. 1200zł teraz za koksa vs orientacyjne 3000zł XSX za pół roku vs 800zł za XS teraz. (za XO można podmienić PS4). Hipotetycznie gdybym przymierzał się obecnie do kupna konsoli to teraz skorzystałbym z promocji i kupił XS lub PS4 lite po czym pod koniec 2021r. wszedłbym w nową generację. Pół roku oczekiwania to pół roku bez relaksu przy fajnych grach - trochę szkoda.
 7. Mając obecnie koksa i klasyczne PS4 nie przewiduję kupna nowej generacji wcześniej niż pół roku - rok po premierze. Wcześniej najprawdopodobniej nie będzie to miało sensu: sprzęt musi się pozbyć wad wieku dziecięcego, na rynku musi pojawić się konkretny wybór gier tylko na next geny. Nie mam powodu się spieszyć. Oczywiście nie jestem zabetonowany w swojej decyzji: np. zaskakująca wszystkich premiera Bloodborne 2 na premierę PS5 z pewnością przekonałby mnie do kupna konsoli Sony już i teraz. :)
 8. Chyba mam buga przez który nie przejdę opuszczonej nory: potrzeba 4 runy a u mnie jedno z miejsc jest puste - obok dźwigni podnoszącej korzeń do góry. Prawdopodobnie wynika to z faktu ze pierwsze podejście do nory miałem wiele godzin wcześniej (dwa bossy wcześniej), jedna rune wówczas znalazłem ale odpuściłem miejscówkę na później. A te później gra z jednej strony nie zalicza mi tej pierwszej runy a z drugiej pamięta ze ja brałem. I leżę. Opuszczona nora jest niezbędna do zakończenia gry? ps albo wykorzystałem ja w innym miejscu! Idę szukać ps2
 9. Dzieki. Tyle razy skakałem, a tego nie zauważyłem
 10. A jak się odbija? Na razie wykorzystuje te pociski tylko jako odskocznie do dalszych skoków.
 11. Mam dwa pytania: 1. Jak rozwalać fioletowe słupy (bariery)? 2. W początkach gry dotarłem do korytarza z kilkoma spadającymi głazami pod rząd. Teraz chce tam wrócić ale zapomniałem gdzie to było.
 12. friedrich

  The Surge

  Uhm. Najpierw włączyłem jakość, potem 60fps by w końcu z powrotem przełączyć na jakość - i w efekcie grało mi się znakomicie. Fetyszystom 60 klatek mówię stanowcze nie.
 13. Mam build pod DPS ale najchętniej biegam w dwóch opcjach taktycznych (zawsze lubiłem taktyka): 1. 3 x Hard Wired plus egzotyczna kamizelka z bonusem do pancerza i ratunkowym odradzaniem pancerza: obrażenia 58tys Szturmowy, 460tys snajperka. 87tys na wieżyczce i 2,3mln na minach (9 min). Da się podkręcić staty na umiejętnościach ale wymaga to specjalizacji taktyka, której jeszcze nie zrobiłem. lub 2. 4 x Hard Wired: karabin szturmowy i snajperka jw; obrażenia 101tys na wieżyczce i 2,6mln na minach (10 min). I też da się jeszcze podkręcić bo są wolne moce przerobowe. Opcję 1 wykorzystuję podczas biegania swobodnego po mieście, opcję 2 na misjach i w ekipie. Build sprawdza się do poziomu wymagający. Wyżej jeszcze nie grałem. Osobiście bieganie w czystym DPS jest dla mnie nudne.
 14. Ale trudny nie jest wcale taki trudny. Specem nie jestem ale solo także w misjach i twierdzach na trudnym daję radę. Za to 3 poziom (wymagający) na niektórych misjach jest ciężki nawet w zespole. Nie wiem czy to reguła - bo był to mój debiut - ale na Kapitolu poziom 3 gdy wyleciało w środku 4 złotych podpisanych jako zbuntowani agenci to przeżyłem szok - gąbki to mało powiedziane - byli twardsi niż grubasy z minigunem i zadawali znacznie więcej obrażeń. Tak z ciekawości - to byli npc oczywiście? (zachowywali się jak npc)
 15. Te sezonowe poziomy na endgame, które dają symboliczne bonusy do off/def/int to za ilestam tam tygodni gdy skończy się sezon 1 zostaną wyzerowane?
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.