Skocz do zawartości

Tamte chwile już daleko za mną, są coraz bledsze...


Rekomendowane odpowiedzi

Pamietam jak z rodzina pytalismy na Pegazusie :D "Tanki", Mario, Dizzy oraz Micro Machines :D Pozniej byl PSX. Ojj, Crash to byly czasy :D Granie godzinami w Crash Bash, mordowanie sie w Tekkenie, "pierdzenie i bekanie" w GTA 2 :D To byly czasy... Ktos wczesniej sie pytal o Lomax'a. Mam, i gralem ale w wersje na PC-ta :( Co do NFS: Porsche Unlashead takze mam ale na PC-ta :( Niestety... Po PSX'ie przyszedl czas na emulatory :D Z siostra i jej mezem pogrywalismy w Donkey Kong Country na SNES'owskim emulatorku :D

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 4
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo ciekawy temat....Rzeczywiście tamte czasy były inne (magiczne)....I nie zgodzę sie z opinią, że to tylko młodzieńcza fantazja przez którą przechodzi każde pokolenie. Taka opinia wynika z faktu, że żyliśmy w innych czasach ( czasach transformacji) gdzie wiele rzeczy było dla nas nowością, a gdy sie pojawiały budziły zachwyt. Pamiętam gdy w ręce wpadła mi Zelda, albo Final Fantasy...doznałem szoku ponieważ moja wyobraźnia nie była przygotowana na tego typu rozwiązania ( tylko nie mówcie ze brak mi wyobraznii ;)).....Sprawa zasadnicza to media ( prasa, internet itd). W tamtych czasach nic nas nie przygotowywało na gry...Dostawaliśmy produkt który był często dla nas tajemnicą . Dziś zanim zagramy w grę mamy 10 trailerów i kilka gamepleów. Często sugerujemy się opiniami innych, przez co odrzucamy wiele tytułów które mogły by nas zainteresować. To wszystko można by przyrównać do kobiety która chcemy poznać, jednak nagle okazuje się, że zanim ja poznamy możemy obejrzeć gdzieś na necie jej nagie ciało, wypowiedzi, poznać zainteresowania...traci to swój urok:/..Obecnie tak jest z wieloma tytułami... Trzeba pamiętać, że wtedy kształtowały sie gatunki, więc pewne gry były ich prekursorami ( czyli wrażenie bezcenne)...Dużo jest jeszcze argumentów ku temu by tamte czasy uznać za szczególne.....

 

..... Nigdy nie zapomnę jak dostałem final fantasy VII i 32h spedzone przed telewizorem, a potem 18 h snu...albo jak przyjaciel przywiózł mi z Japonii soundtrack do tej gry i zgrywałem na kasetę magnetofonową a potem słuchałem w walkmanie...albo SNES i SEGA przywieziona przez ziomka ze Szwecji. Podejrzewam, że dla niektórych ( np . dla mnie) ten czas mógł trwać dłużej, bo albo sie nie miało jeszcze kompa i neta, albo grało sie tylko na oryginałach np. N64...pamiętam, że wtedy wiekszoścćosób starała sie wyciskać z gier co tylko sie dało.....teraz mamy kody itd..eh....Po za tym przykro mi trochę, że widząc dziś jakiegoś maniaka gier mogę z nim porozmawiać o nowościach, bo o starych dobrych czasach nie ma zielnego pojęcia....

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Dostawaliśmy produkt który był często dla nas tajemnicą . Dziś zanim zagramy w grę mamy 10 trailerów i kilka gamepleów. Często sugerujemy się opiniami innych, przez co odrzucamy wiele tytułów które mogły by nas zainteresować.

właśnie przypomniałeś mi czasy Commodore c16 ... ach .... :o

Z PSXem już tak nie było , bo człowiek kupił PE i jakby nie patrzeć , grami z oceną poniżej "5" się nie interesował ....

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Po za tym przykro mi trochę, że widząc dziś jakiegoś maniaka gier mogę z nim porozmawiać o nowościach, bo o starych dobrych czasach nie ma zielnego pojęcia....

 

Zielonego pojecia to malo powiedziane. Rosnie pokolenie, ktore nie ma pojecia co to jest Mortal Kombat! Niesamowite? Niekoniecznie - dzisiejszy 14-latek urodzil sie w roku premiery Mortal Kombat 3... 2 lata mlodszy od niego kolega urodzil sie w momencie premiery pierwszego Dooma. Stare pierniki z nas :).

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...