Skocz do zawartości

SUPER STREET FIGHTER 2 TURBO - gra dla "prawdziwych MENSZCZYZN"!


ornit

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że ST rozgrywać się będą turnieje na tegorocznym SBO (na EVO zresztą też), "Arcadia" zamieściła aktualną listę tierów. Info z super nohoho fighter ii x

 

SSS Rank

Akuma

 

Tylko na jednym jap. turnieju widziałem go niezbanowanego (i nie zarządził). Podobno kiedy zawodnik zadeklaruje chęć wyboru Goukiego i nie uda mu się wklepać kodu, cały team od razu przegrywa :):);)

 

S Rank

Dhalsim, Claw, Chun-Li, Boxer, O.Sagat

 

Chun awansowała, spadł za to Raju (ale fireball-trapy działają jak dawniej). O.Sagat jak i Claw zawsze będą już chyba najtańszymi szmatami w tej grze. Ale pamiętajmy "handsome fighters never lose battles"

 

A Rank

Ryu, Guile, O.Ken, DeeJay, Dictator, O.Hawk

 

O.Hawk pojawił się na liście tierów po jednym z ubiegłorocznych turniejów, na których w parze z N T.Hawkiem (Toutanaki) zajął wysokie (drugie albo trzecie-nie pamiętam) miejsce. O.Ken wyżej od N.Kena za sprawą szybszych fireballi i srk z większą ilością klatek niewidzialności.

 

B Rank

Ken, E.Honda, Fei-Long, Sagat

 

C Rank

Zangief, Cammy, Blanka, T.Hawk

 

Nie miałem co robić

Odnośnik do komentarza
Tylko na jednym jap. turnieju widziałem go niezbanowanego (i nie zarządził). Podobno kiedy zawodnik zadeklaruje chęć wyboru Goukiego i nie uda mu się wklepać kodu, cały team od razu przegrywa :):);)
ciekawe czy to sie bierze z faktu ze nie wolno zmieniac postaci na SBO ta ktora grałes aby sie zakwalifikowac ta grasz do konca.

haha a jakie dyskusje były ze kaqun to ma jaja i ze nie opuscił HOSa na SBO06 haha a on nie miał wyjscia jak były eliminacje to był uznany za topa a potem spadł do lowa gdy przyszło co do czego

 

a w USA u Euro zmiana postaci to przejaw skilla ;)

Odnośnik do komentarza
a w USA u Euro zmiana postaci to przejaw skilla 8)

Amerykanie przecież na tym opierają swoją taktykę jeśli chodzi o ST. Bo...postacie się kontrują...Zawsze mnie to bawiło. Dwóch Amerykanów (lub naturalizowanych Amerykanów) wybierało* na EVO O.Sagata (wiadomo - boski mixup, czyli low tiger i uppercut). Jeden przegrał, to wybierał Dhalsima. Nie mam pojęcia kto dobrze kontruje Sima (czyżby drugi Sim 8) ?) więc dziwię się dlaczego oni wszyscy nie grali Dhalsimami :););)

Na SBO2k7 wysłali dwóch braci, z których jeden grał Vegą, drugi CE Bisonem. Wiedziałem, że ten drugi jest przegięty ale nie zdawałem sobie sprawy, że można nim AŻ TAK rushować (nie wspominając o torpedach crossupujących wstającego) pozostawiając przeciwnikowi malutkie okienko na reversala. Co za szmata ;) I Daigo oraz jego CE Sagat :) . Nie przepatrzyłem jeszcze całego turnieju ale chyba był jedyny CE Sagat na turnieju...

 

*Są nawet odpowiednie wytyczne w regulaminie turnieju, według których dokonywany może być wybór postaci :lol:

Odnośnik do komentarza

regulamin haha dla japonca i parwdziwego polaka to burgerowskie bzdury :)

takie same jak zasady Weidera haha burgery lubia zasady ktore sami moga opracowac ci to maja łeb jak sklep jak hurtownia

gra sie jedna postacia ktora sie zadklarowało na wpisowym/eliminacjach

 

nawet najbardziej zbalansowana gra ma zaleznosci miedzy postaciami pewnie dlatego od paru lat sa jzu na SBO tylko teamy albo tagi. co jets bardzo zdrowe.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...
Mam takie pytanie czy da sie wykonac 720 bez skokow,wstawania czyli ze stójki (oprócz po buferowanym ciosie ) ?

W ST jest to raczej niemożliwe. Tzn na pewno gdzieś, hen za górami, lasami i wodami (kiedy odejdą) żyje sobie jakiś Japończyk, który uczęszcza do lokalnego salonu i tam trenuje tachi-gigasy Giefem po 8 godzin dziennie...Ja w każdym razie takiej akcji nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Tej Ornit, czemu Ty zawsze piszesz ST?

Bo jest to skrót od "Super Turbo", przyjęty przez ogół społeczeństwa.

Nie wiem czemu Zangief jest tak nisko. Co prawda jest wolny i ma ciosy z near, ale przy zrecznym kombosiku ponad 30% robi.

Ranking chart z blogu nohoho dotyczący postaci z ST a ułożony przez najlepszych graczy. W ST jest wiele kontrujących się postaci. Ale mimo, że Gief zalicza trochę disadvantage'u to gracze tacy jak np. Pony świetnie sobie nim radzą. Poza tym Zangiefem gra się bardziej na tick throwy/lariaty i poke'i niż stosuje comba. W ST kapi się ( :lol: - w 2D nie ma kapy ale zabrakło mi synonimu) głównie pojedynczymi ciosami.

A tak wogole to prosze sie odzywac na moj PSN id: ShinMoteuchi, z checia zagram :)

Mam X360, w dodatku w serwisie :lol:

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Pojawiły się walki sprzed mającego się odbyć pod koniec sierpnia największego corocznego turnieju w Japonii X-Mania (dziesiąta edycja).

 

Filmów co prawda jeszcze nie zdążyłem obejrzeć ale zapowiada się nieźle, biorąc pod uwagę, że pojawili się tacy gracze jak ARG(Pazur), Aniken(Ken) czy Superstar(boxer). O.Sagat, jak to na Japończyków przystało, został już tradycyjnie soft-banowany :lol:

 

link

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...