Skocz do zawartości

RPG Maker


Sowaa

Rekomendowane odpowiedzi

Odświerzam wielce zapomniany temat, pytanie do Zaxa lub KOMODO co z resztą autorskich projektów? Miały być recki a zrecenzowany został tylko mój zwycięski "Secret Stone":P Jest szansa na jakąś reedycję konkursu, czy Zax ma w planie ukończenie swojego projektu?:) Ktoś stworzył gre ze zgredami w roli głównej? Pochwalcie się:)

PS: Jeśli ktoś chce zagrać w zwycięską grę z konkursu w PE117 "Secret Stone" to na specjalne życzenie mogę wrzucić ją jeszcze raz na serwer bo na pewno już link z tamtego PE przestał działać:)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 8
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odświerzam wielce zapomniany temat, pytanie do Zaxa lub KOMODO co z resztą autorskich projektów? Miały być recki a zrecenzowany został tylko mój zwycięski "Secret Stone":P Jest szansa na jakąś reedycję konkursu, czy Zax ma w planie ukończenie swojego projektu?:) Ktoś stworzył gre ze zgredami w roli głównej? Pochwalcie się:)

PS: Jeśli ktoś chce zagrać w zwycięską grę z konkursu w PE117 "Secret Stone" to na specjalne życzenie mogę wrzucić ją jeszcze raz na serwer bo na pewno już link z tamtego PE przestał działać:)

 

 

Hej, Sowaa. Jeśli dostanę takie pełne, ukończone projekty to na pewno będę je prezentował, a nawet promował na łamach PE. Póki co jednak wszyscy, którzy mówili o ukończeniu swoich gier w RPG makerze, nie dotrzymali obietnicy. A gry o zgredach jak nie było, tak nie ma! Twój Secret Stone zawsze będę dobrze wspominał :D

 

zax

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Gra mi się bardzo podoba. Mimo że to stary rpg maker to i tak jak dla mnie 8/10

I mam prośbę do autora. Dużo piosenek/muzyki jest wzięta z gier, z ff itp

I tu pytanie : bjorn_lynne-homeland_farmland Z czego jest ta melodyjka? Bo znam ją ale nie moge sobie za nic przypomnieć. I jeszcze z czego jest ta melodyjka[Jak się wchodzi po drabinach na góre po pierwszy krzyształ]?

Odnośnik do komentarza

bjorn_lynne-homeland_farmland - Nie pochodzi z żadnej gry (choć przypomina mi nieco muzykę z Diablo), jest to muzyka skomponowana właśnie przez Bjorn Lynne, znalazłem trochę jego melodii w midi w internecie i strasznie mi się spodobały, użyłem chyba 2 czy 3 utwory w całej grze bo są fenomenalne:) Hmm tak dawno nie grałem w Secret Stone, że niestety sam w tym momencie nie pamiętam jakiej muzyki użyłem w górach :( Wydaje mi się że był to utwór dostępny w samym programie, ale nie jestem pewien.

Bardzo się cieszę że gra się spodobala ;)

Edytowane przez Sowaa
Odnośnik do komentarza

Jakoś wcześniej nie widziałem tego tematu.

Najlepsza na polskiej scenie RM gra w klimatach fantasy:

www.toe.tsukuru.pl

01.jpg03.png03.png

Gra mocno rozbudowana jak na standardy RM. Przy minigierce (karcianka) spędziłem z 5 godz zanim uzbierałem kesz na mieszkanie. Masa ukrytych rzeczy i questów. Powstaje już kontynuacja, ja czekam.

Enjoy.

 

PS: W grach na makera zdarza się problem z czcionką nie musi, ale na wszelki wypadek link:

http://www.speedyshare.com/854861634.html instrukcje w pliku readme.

 

Że tak spytam, zagrał w to ktoś?

Edytowane przez Pejas123
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Małe zainteresowanie tematem, nawet ze strony Zgredzioli... Pora więc zareklamować trochę twórczość naszych polskich makerowców, bo jest się czym chwalić.

 

Najważniejsza strona o tematyce RM w Polsce: http://www.tsukuru.pl/

Znajdziecie tam programy, poradniki oraz masę gier stworzonych w tym programie.

 

Moje top 10 gier na RM:

 

1. Tale of Exile Akt 1 by LasTTurN

Zachowane w klasycznym klimacie (świat fantasy, walka na miecze, magia) RPG, rozbudowane do ogromnych rozmiarów i kryjące wiele niespodzianek do odkrycia przez gracza. Wcielamy się w rolę młodego najemnika nie zdającego sobie sprawy, że dostał się w sam środek wielkiej intrygi dotyczącej bezpośrednio samego władcy kraju. Główne cechy tej pozycji to przepiękna grafika, w pełni autorski, taktyczny Battle System i masa zadań pobocznych, wydłużających żywotność gry do nawet kilkunastu godzin rozgrywki. Strona gry: http://www.toe.tsukuru.pl/

 

2. Gromada by CoR_P

Postapokaliptyczne RPG w świecie ludzkich Gromad. Obywatel Dorin Zakrzera odkrywający tajemnicę przeszłości planety - oryginalne grafiki, dobra muzyka i wciągający scenariusz.

 

3. Komnata b BeVoo

Gra przygodowa z elementami rpg. Paragrafówka. Strona gry: http://www.rmxp.pl/bvp/projekty.htm

 

4. Demons Legacy by Mefisto

Przez wielu uznawana za najlepszą produkcję w naszej historii. Wzorowana na Legion Sadze, a tym samym Suikodenie oferuje nam świetną grafikę, muzykę, idealnie sprawdzający się system walki i fabułę jak zwykle osadzoną w realiach fantastyczno-wojennych.

 

5. Czeluść By Grimm

Epicka przygoda, a raczej zapowiedź przygody. Krótkie demo niestety.

 

6. 8 Bit Quest by X-Tech

Kolejna produkcja zbudowana na pomyśle Pac-Mana. Tym razem jednak wyglądająca całkiem świeżo. Świetne grafiki DE, starannie dobrana ośmiobitowa muzyka, całkiem niezły, lekki humor. Do tego zróżnicowane poziomy, które można przejść na kilka sposobów (tzn. używając różnych dopalaczy). Polecam!

 

7. Manga Carta by Michu

Pierwsza polska gra karciana, która oferuje pełnowymiarową rozgrywkę. Również jedna z nielicznych produkcji, która dzięki swojej tematyce (manga i anime) oraz wzmożonej promocji zdobyła większą popularność poza polską sceną. Cała zabawa ogranicza się do staczania pojedynków z komputerem, za które możemy wykupić kolejne bonusy w specjalnym sklepiku. Dla wszystkich. Strona gry : http://mc.tsukuru.pl

 

8. Other World by Żbix

Humorystyczna gra, będąca połączeniem RPG i przygodówki. Grafika oparta o edytowane, ładnie wykorzystane RTP. Wciel się w chłopaka, który z przeciętnego nastolatka staje się jedyną nadzieją pewnej krainy. Ratowanie pleśniaków z rąk głodnych trolli, pościgi na motorach i negocjacje z gadającymi skrzyniami, to tylko przedsmak tego, co Cię czeka. Według wielu jedna z najśmieszniejszych polskich produkcji spod RM.

 

9. Rhomik by Kalafior

Zręcznościowa gra przywodząca na myśl Pac-Mana. Wcielamy się w postać Rhomika - małego stwora, którego zadaniem jest zebranie wszystkich kryształków na kolejnych etapach. W odróżnieniu od oryginału nie ma "łapania duchów", ale są przeszkody - chowające się i wysuwające kolce. W grze istnieje system zapisu, lecz brak systemu żyć. Jeśli chcemy, możemy powrócić do odkrytych już poziomów wybierając je z listy przedstawionej graficznie.

 

10. Qmai World by Gaido

Według przepowiedni, użycie Kryształowego Miecza rozpoczyna ciąg zdarzeń, które bez poświęcenia wybranej istoty, Pani, doprowadzą do zniszczenia Świata takiego, jakim go znaliśmy... I właśnie użycie tegoż miecza rozpoczyna historię jaką będzie nam dane poznać w ciągu całej gry. Strona gry: http://gaido.tsukuru.pl/

 

Liczę na reakcję ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...