Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

;-| chymm... miałem zamiar zaopatrzyć się w jakiekolwiek urządzenie wspomagające xboxa 360 w odprowadzaniu ciepła, ale z tego co tu przeczytałem to chyba sobie odpuszczę, w sumie moja konsola chodziła minimum 4 h do ok 10, nawet 30 bez przerwy i jakoś dawała rade. Ale po tym jak po ok 2 latach służby kojfneła to przy następnej chciałbym się jednak zabezpieczyć. Czy definitywnie odradzacie jakiekolwiek urządzenia "chłodnicze"?

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 10
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Taki cooler to wydatek około 60 złotych. To prawda że hałasuje, ale też wydobywa z konsoli więcej ciepła. Mi mój klocek padł w przeciągu dwóch lat dwa razy, teraz kupiłem te wiatraczki i zobaczę czy to "coś" działa czy nie. Jesli poprzednio konsola padała to tym razem nie zaszkodzi spróbować innych sposobów zapobiegania padnięcia. No bo co mi szkodzi :huh:

Odnośnik do komentarza

po pierwsze te upalenia na wtyczce co wyzej wklejałem to rzeczywistosc

po drugie to co JJ pisal, jak nie masz na co kasy wydac to JJ chetny...

po trzecie, zwiekszenie sobie glosnosci konsoli

po czwarte, spadek temp. na rdzeniu procka czyli tam gdzie nam zalezy to jakies 2-3 stopnie, przy 80 stopniach jakie sa na rdzeniach rzeczywiście robi to roznice...

po piate jak Ci upali wtyczke na wejsciu masz po gwarancji

Odnośnik do komentarza

Upalenia wtyczek zdarzały się we wczesnych modelach sprzed 3 lat. Hałasuje? Może ale i tak MNIEJ niż wcześniej sama konsola czytająca grę. Tak jak napisałem skoro mi konsola padła już dwa razy, to co mi szkodzi spróbować tego wynalazku?

 

No i w końcu nie wiem jaki jest spadek temp. ale wiem natomiast że sama konsola nie jest już tak ciepła z dwóch stron. Więc tego ciepła wywiewa z niej więcej, a to chyba o to chodzi.

Odnośnik do komentarza

to powiedz po jakimsczasie eksploatacji czy faktycnzie widać coś na plus. Też chciałem keidys to kupić jak słyszałem o przypadłości owych konsol, ale odpuściłem. Zresztą to chyba dobrze się sprawdzało tylko przy pierwszych modelach? Mam falcona od początków jego dystrybucji i nic mi się <odpukać> jescze nie stało więc nie kupuję dodatków.

Odnośnik do komentarza

nie wiem o jakiej przypadlosci starszych konsol mowa

wszystkie maja luty bezolowiowe, wszystkie maja ten sam laminat, a to jeden z najwazniejszych skladowych, ktore sa powodem awarii i obie maja podobne temp. na GPU

Falcon okazal sie podobnie awaryjny jak xenon

jakiekolwiek obnizenie temp., przez takie zabawki, w nich nie ma znaczenia dla awaryjnosci, konsole z chlodzeniem wodnym, ktorego to calkwicie nie mozna porownac do tych szrotowatych wiatrakow chinczykow, ktorzy zawsze wynajda sposob by zarobic na naiwnosci, obnizaja temp o jakies 40 stopni i tez ulegaja awariom z tego samego powodu co bez tego chlodzenia, czyli pekaniu lutow pod ukladami BGA...

 

do tego jak ktos ma gwarancje MS to jest calkowicie niezrozumiale po co kombinuje, niech pada co rok, przeciez dostajemy nowy sprzet, to lepiej pozniej zostac z nowym po gwarancji niz z jakims szrotem, ktory padnie po...

niektórzy jeszcze specjalnie robia tak by w ramach gwary, pod sam koniec jej trwania, odeslac do naprawy na wymiane calosci na nowe...

 

O nic nie pytałem. Nikogo :huh:

racja, pomylilem Cie z Tym wyzej...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
A to mam pytanie, jak padnie mi konsola to zawsze nową dostaje?

nie

 

ale naprawiana nie rozni sie tak naprawde od nowej bo robia reballing GPU porzadnymi i powtarzalnymi summitami 1100

 

jedno jest pewne, dostajesz inna plyte glowna, Twojej nie naprawiaja w tym czasie, tylko zabieraja ja, a daja inna, Twoja idzie zapewne do oceny czy naprawiac czy na smietnik, ale to trwa

ostatnio klienci co mi pisali to teraz wysyajac konsole dostawali serwisowe z kwietnia

 

mozna poznac jaka konsola jest po takim serwisie, z tylu jest zamiast data produkcji jest data serwisu

 

Date_Back.jpg

 

tak jak na obrazku widac MFR DATE to na serwisowanych jest SERVICE DATE co nie oznacza w cale jak niektórzy mysla daty produkcji konsoli, a date wyjscia z serwisu takiej konsoli po naprawie...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...