Jump to content

Polskie drużyny w europejskich pucharach


Recommended Posts

Władze grodziskiego klubu zdecydowały, że przed fuzją ze Śląskiem Wrocław rezygnują z gry w Pucharze UEFA.

Przed nowym sezonem Dyskobolia, która zajęła trzecie miejsce w poprzednich rozgrywkach i wywalczyła prawo gry w europejskich pucharach, ma się połączyć ze Śląskiem Wrocław. Dla kibiców we Wrocławiu fakt gry w Pucharze UEFA był niedopuszczalny, bo prawo to wywalczył nie Śląsk, a zespół z Grodziska.

 

Wcześniej wszystko wskazywało na to, że po fuzji Groclinu ze Śląskiem w nadchodzącym sezonie do Wrocławia zawita nie tylko ekstraklasa, ale też Puchar UEFA. Mówiono o tym jeszcze przed zakończeniem sezonu. - Oczywiście, że walczymy o europejskie puchary już dla Wrocławia - podkreślał Jerzy Pięta, rzecznik prasowy Groclinu. - Wysokie miejsce w tabeli - a przede wszystkim prawo do rywalizacji w Europie - będzie naszym niematerialnym wkładem w nową spółkę. Chcemy, już oczywiście jako Ślask Wrocław, grać w europejskich pucharach - podkreślał.

 

Zwolennikiem gry w Europie był prezes Zbigniew Drzymała, a władze Wrocławia - które są właścicielem piłkarskiego Śląska - zapatrywały się na to sceptycznie. Jednak po długich rozmowach prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza z właścielem Groclinu w zasadzie zadecydowano, że Śląsk jednak zostanie zgłoszony do Pucharu UEFA. Teraz cofnięto te ustalenia.

 

Czwarte miejsce w lidze zajął Lech Poznań i to on prawdopodobnie zajmie miejsce w Pucharze UEFA.

 

 

sport.pl

Edited by Cris
Link to comment
  • 4 years later...
  • Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

Mógłby ktoś podpiąć temat bo zaraz Legia zaczyna swoją batalię o LM. Pierwszy mecz  16 lipca u siebie z mistrzem Irlandii Saint Patrick Athletic. 

Schody zaczną się od III rundy eliminacji ponieważ warszawski klub nie będzie rozstawiony. 

Dużo lepiej prezentuje się sytuacja wyjściowa Lecha Poznań bowiem ekipa: a) nie ma żadnych większych osłabień b) najprawdopodobniej będzie rozstawiony w ostatniej rundzie eliminacji do Ligi Europy. 

Realnie patrząc widzę jeden polski klub w fazie grupowej LE. Przyzwoitość nakazywała by wskazać dwójkę przedstawicieli Polski w rozgrywkach grupowych LE, ale pomny przykrych doświadczeń nie jestem w stanie to uwierzyć. Polityka transferowa prowadzona przez prezesa klubu Bogusława Leśnodorskiego nie daje żadnych sygnałów by ten człowiek dojrzał do pełnienia przez siebie funkcji prezesa. Transfer Arka Piecha jest tego najlepszym przykładem. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...