Skocz do zawartości

Monster Hunter Freedom 2/2G/Unite


Dworek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak a propo dmg zadawanego w MHP2nd ostatnio patrzyłem sobie na great swordy i long swordy i te z tych lepszych(tak przypuszczam) mają czasami po 1500 dmg! Fajnie też że dalej rozwinęli True Devil Slicera a Siegmund rzeczywiście w tej częsci jest słabiutki.

 

BTW. Jesli te lepsze bronie mają taki ogromny dmg to już sobie wyobrażam ile mają hp i jakie trudne są nowe stwory! Oo Jakby 2nd działał na xlinku(była by taka arena) to bym pewnie wgrał sobie patcha i śmigał ale jak mam wybierać między nudną singlową grą a grą przez kai'a to wybieram to drugie ;).

Odnośnik do komentarza

Ale mi się ten LAcerator Blade podoba :P. Zrobiłem go w expresowym tempie(właściwe nie musiałem nic zdobywac tylko 9 disk stoneów XD) i teraz chwilowo siekam tylko nim :P. Znalazłem taki filmik http://pl.youtube.com/watch?v=lO1eBNqweSo . Kolo rzekomo też ma ten GS ale mi to nie wygląda na LAceratora :P(btw nawet przydatny filmik moze spróbuje, koleś pokonał jednego rajanga LAceratorem zanim drugi przyszedł!).

Odnośnik do komentarza

to prawda , (pipi)owo ze znowu ktos im robi koło dupy, w koncu dlatego sie odłoaczyli od SOC... a teraz poaksowali wszystko a mieli swietną rozpiske broni z 2G ..

no i patch oczywiscie, zaluje ze sobie nie zgralem najnowszej wersji 1.6, mam tylko 1.2 ;/

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

bo to nie chodzi o to ze on sie zmieni w lepszą bron tylko ze mozesz kupic nowa broń z dopiskiem G ktora wyglada jak lancerator ale ma lepsze statystyki , ale te bronie z dopiskiem G pojawiaja sie dopiero po zabiciu ucamulbasa ;p

wiekszosc z nich nie jest najlepsza, chociaz są całkiem ok, i łatwiej je zrobic niz te naprawde najlepsze ;p

Odnośnik do komentarza

Kotek od razu dał mi questy, ale walnął mi urgenta zanim mogłem przejść do tych właściwych zadań. Mój pierwszy nowy stwór pokonany - Hypnoc. Całkiem ciekawy "śpiący" Kut-Ku ale na filmikach wyglądał bardziej agresywnie, dwa razy zmienił miejscu później poszedł spać, przyjął full charge laceratorem na łeb i padł za pierwszym razem :].

 

Yano ale to trochę bez sensu zrobili bo co, trzeba właściwie jeszcze raz robić te same bronie tyle że G żeby były lepsze? Bez sensu lekko.

 

Orientujesz już się co nieco na temat tych kotów zabieranych na misje? Który jest "najlepszy", itp? Ja wziąłem jakiegoś który i bije ta swoją bronią i czasami rzuca bombami, w walce z Hypnok'iem zbytnio mi nie pomógł bo co chwila "ginął" ale po jednej misi zdobył level i to mnie cieszy :P. Ogólnie warto brać tego kota na KAŻDĄ misję (wiem że kota nie można brać w GH, mówie o elderze)? Ten kot atakuje też potwory typu Ioprey'e? Bo w walce z Hypnok'iem jeden Ioprey mnie strasznie wkurzał(prawie zepsuł mi charge) i po pokonaniu Hypnoka gdy został ten Ioprey kot tylko jakoś tak dziwnie stał, miałczał i się wkurzał :).

 

Jeszcze jedno pytanie wśród tego gradobicia :).

U eldera jest.......Narugakuruga(czy jak to tam sie pisało)? Bo ta wyverna lekko mnie przeraża :P.

Edytowane przez Gazer
Odnośnik do komentarza

co do broni G to nie jest jak myslisz, ogolnie ejst pelno nowych broni, niektore stare mozna roziwnąć na kolejny mocarny poziom itp

 

ale po zabiciu ucamulbasa czyli ostatniego bossa pojawia sie cała masa "starych" broni z dopiskiem G, sa calkiem sielne ale nie warte wielkiego zachodu :P żadnej z nich nie mozna ulepszyc, to są bronie jednorazowego zakupu, taki bajer poprostu :P prawdipowidnie są po to że jesli ktoś jakos bardzo lubił dany rodzaj (wygląd!) broni to moze sobie kupic cos z ulubionym wyglądem i niezłymi statsami , ale to jest kompletnie odrębna rzecz

 

co do kota to mozna go brać tez w GH ;p zresztą jak masz go "zaznaczonego" to automatycznie bierzesz go na kazdy quest jaki sie da (nie da sie na lao i garoena oraz na multi czyli jesli sa inni gracze w grze)

 

co do tego ktory jest najlepszy to ciezko tak opisac

 

- ogolnie fajnie jest brać kota z bronią obuchową a nie tnącą bo jest o wiele wieksza szans a ze ogłuszy (gwiazdki) niż ze sam obetnie ogon :P (chociaz jest to mozliwe)

 

zalezy do czego chcesz uzywac kota , kilka podstaowych typow

- ATAK: trzeba wybrac kota atakujacego tylko bronią i dac mu element/sleep/paralyze i skille zwiekszajace atak (albo obrone, sa rozne szkoly) i szybkosc (moj ma HGE zeby mnie ratowac kiedy sie kule od krzyku) (jesli sie wybralo kota ze statusemto jest tez skill ktory zwiksza jego skutecznosc chyba)

- small BOMBER: wybrac kota atakuajcego bombami, dac skilla zmniejszajacego dmg od bomb (zeby sam nie obrywal), szybsze leczenie czy cos, taki kot jest calkiem rpzydatny do ogłuszania przeicnikow bo jego małe bomby działają inaczej niz te co my stawiamy - bardzo czesto ogłuszają albo przerwacaja przeciwnika (nie dziala na kazdego ale np na nargegarge świetnie działa)

- large BOMBER: tez atakującego bombami brac, zmniejszenie dmg od bomb, szybkie leczenie, i oczywiscie molziwosc uzywania LBB (on trzymajac je nad głową wbiega w przeciwnika wiec sam tez obrywa dlatego warto zeby sie syzbko leczyl itp)

- WZMACNIACZ: jakis typ uzywajacy skilli, dac skille w stylu leczenie (duze leczenie) , flet zwiekszjacey atak i obrone itp

- ZŁODZIEJ: kot atakujacy tylko bronią, szybkie poruszanie, zwiekszona szansa na kradzież (taki kot potrafi pdoczas ataku zabrac kawalki wroga xD , po misji dostajesz np dodatkowe łuski itp, calkiem przydatne ale rzadko sie dostaje dobre itemy)

 

[skille mozna zmieniac!!]

 

ogolnie koty moga atakowac wszystko, niektore wolą atakowac bossow a inne mniejszych ale ogolnie potrafia aatakowac wszystko

 

 

w kuchni mozna wybrac co dany kot ma trenowac miedzy questami

teoretycznie lepiej jest trenowac u kota defense bo wtedy dluzej potrafi rpzezyc, a jak sie trenuje attack to i tak roznica nie ejst zbyt wielka

 

potrafia zbierac rozne rzeczy z trawy/kopalni/robale itp

 

i przygotuj sie ze na pcozatku bedzie szybko umierał ;p ale kiedy go juz dopakujesz bedzie ptorafil przezyc kilka ciosow na g rank albo nawet wiecej na nizszych poziomach

ewentualnie mozesz dac mu skilla z leczniczym fletem, albo samemu uzywac leczniczego flecika (ewentualnie biegac w zbroi khezu ktora leczy towarzyszy kiedy zjadasz potiona), tyle ze tak czy siak na poczatku kot bedzie obrywal, ale jak go dopakujesz to staje sie calkiem przydatny! :D

 

 

co do nargigargi to jest u kota ledera , chyba na 8 gwiazdkach, i ejst dosyc łatwy, ale za do na prawdziwym g-rank potrafi wkuriwc ;p

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Tzn. jak rozpoznać że kot ma broń obuchową?

Mój kot to obecnie:

Lineage: Tea Felyne

Character: Weapon User

Attack Type: Impact

Combat Style: Weapon Only

I jakiś flet, z tego co zrozumiałem to gra on na nim by odwrócić uwagę potwora gdy jestem w tarapatach......a jak dodać mu HGE?

Jako broń to ma tą swoją "łapkę" na kiju :P.

 

Przed chwileczka wykonałem śmieszny quest u kota eldera z zabiciem 20 Velo(pipi)reyów ale w obecności jeszcze każdego prey'a ^^. Ładne multi kille wchodziły czasem, ogólnie te nowe questy są całkiem fajnie pomyślane ;).

Edytowane przez Gazer
Odnośnik do komentarza

wiec Twoj kot uzywa broni obuchowej czyli impact (tnąca było by "cut")

 

ogolnie woli uzywac broni wiec dobrze :D polecam dac mu jakis element (mozna zmieniac) , albo status

flet nie jest przydatny bo kot i tak czesto sporwadza na siebie uwage przeciniwka ;p (flety leczicze moga uratowac zycie czasem ale moj kot ich nie uzywa)

HGE dodaje sie tak samo jak inne skille tylko ze nie wszystkie sa dostepne odrazu, kot musi miec odpowiedni lvl i do niektorych skilli musisz wykonac jakiegos questa (chyba wlasnie z kotem) zeby odblokowac skilla (np zeby dostac [odblokowac] skill poison musisz zabic przeicnika ktory ma poison itp)

mozna miec na raz 3 skille i mozna je zmieniac (niektore skile wymagaja 1-3 questów na nauczenie, tzn wybierasz skilla ale dopiero po 3 questach on sie aktywuje

 

 

btw "lineage" oznacza kolor kota wiec nie ma zadnego znaczenia ;p

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

A ma jakieś znaczenie ubranie kota? Czy kot może "przeziębić się" albo "przepocić"? :D XD

 

Aha i jeszcze jedno czy zmieniło się tutaj coś w temacie odblokowania Akantora w GH? Bo do najwyższych gwiazdek tej pani po środku doszło parę chamskich nowych a dotychczas został mi tylko Black Diablos i Gravios i już. A jak Akantora i Shen'a juz zabiłem ale nie mam tych questów na liście to one po odblokowaniu automatycznie mi się zrobią na clear? :?

Edytowane przez Gazer
Odnośnik do komentarza

ubranie nie ma znaczenia, mozna zassać tez nowe ubranie - samuraja

 

jesli zabiles wczesniej akatntora to powinienies go miec w questach u sirdokwoej babki (nie urgent tylko normalnie w questach z najwieksza iloscia gwiazdek)

jesli nei zbailes to rzeczy wymagane do odblokowania zapewne sa takie same jak były

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...