Skocz do zawartości

Monster Hunter Freedom 2/2G/Unite


Dworek

Rekomendowane odpowiedzi

ah jak grasz w 2g to olej odrazu akantor bow, jest do dupy :P

ale za to rozne inne są fajne :D

 

w 2G HGE juz nie jest takie wazne , bo wiekszosc krzyków da sie przeżyć :P, kiedys bylo tak ze jak gravios wrzeszczal to potem na 99% zabijał szarża albo laserem, ale w 2G to zmienili i praktycznie zawsze mozna uciec w ostatniej sekundzie :D wiec HGE jest zbędne :P

 

za to bardzo fajny jest anty KO , ale nie wiem czy mozesz juz to zrobic, potem za(pipi)ista zbroja z volganosa bedzie , ale narazie nie wiem czy cos masz, chyba z fioletowego kraba tez ma anty KO, ale nie wiem czy go juz masz ?

 

jak dla mnie w 2G najlepsze skille dla łuku to fast charge , load up (ale nie do wszystkich łuków jest potrzbne), i anty KO (jak ktos chce byc niesmiertelny ;) )

 

 

hej mam prośbe do wszystkich :P jak ktos bedzie zadawal jakieś pytanie to niech mowi czy chodzi o f2 czy 2G :P

 

 

EDIT: jeszcze skoro grasz w 2g to zainteresuj sie łukiem z narugi, co prawda troszke trudno go zrobic ale jest naprawde niezły, ma swietne rodzaje strzałów, duzo krytyka itp , fajny

 

ah i warto wiedziec - wszystkie zbronie z narugi dosyc trudno zrobic bo wymagaja brainstema (wycinany z ogona, bardzo mala szansa)

ALE bronie z narugi mozna zrobic poprzez bronie z tigrexa! :D robimy bron z tigrexa - i podczas ulepszania pojawi sie opcja przejscia na bron z narugi ;> marnyjemy wiecej kasy i itemów z tigrexa ale za to nie potrzbujemy rzadkich itemów z narugi, mozemy zrobic o wiele latwiej :D

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

ten sie znowu rozpisał ;D

 

z tymi broniami z narugi to widziałem na SoC ;)

 

AntyKO to kojarze, ale nie moge zrobić - Volganos z tego co pamietam to na G ranku jest, a ja jestem na HR6 (poza tym to plesioth jest a ja nienawidze plesow ;D).

 

Narazie spokojnie sobie robie zbroje z Azure rathalosa (albo rathian ?ale na pewno Azure) nie pamietam, a sprawdzić nie moge bo ta baza armorów na SoC nie działa ;/

 

Zastój w ogole złapałem - nie wiem co robić - czy robić zbroje dla gunnera i ciorać. Czy wziąć sie za zaliczanie tych questów i wskoczyć na chama na HR7 żeby mieć dostęp do reszty.

 

uch, a moze mała przerwa ;p

Odnośnik do komentarza

GS rzeczyiwscie jest najgorszy bo za krótki a pzoatym nie ma sensu miec 50% szans na krytyka skoro mozna miec 100% przy odpowiendim skillu;p dlatego wrecz opłaca sie brac GS o najwiekszym dmg kosztem minusowego krytyka bo nawet przy -30% i tak mamy +100% :D przy odpowiednim skillu;p

ja osobiscie nie przepadam za broniami z narugi bo ciezko je zrobic xD ale łuk jest fajny i przydatny, moze uzywac wszystkich buteleczek, ma dobre strzały, krytyka itp

 

co do volganosa to zachowuje sie zupelnie inaczej niż ples :P jak na moje oko jest mniej wkurzający xD

ples caly czas zabija mega silnym walnięciem z bara albo ogonem o kosmicznym zasięgu , a volgadnos nie ma tak zwalonych hitboxów, pozatym zachowuje sie dosyc przewidywalnie i wygodnie :P i chyba nie jest az tak silny :P ja go rozwalałem strasznie duzo razy bo zrobilem z niego zbroje dla swordsmana i gunnera (szkoda ze wyglądają identycznie :/ ale sa za(pipi)iste)

jedyne co jest bardzo wkurzjające w volganosie to to ze "pływa po betonie" , normalnie pływa przed siebie i nie robi problemu, ale kiedy jest w rage to potrafi skręcac i sie naprowadzac na postać, i bardzo skutecznie sie naprowadza, jesli wybierze Ciebie a nie kota to prawei nie ma szans uciec z bronią w ręku, trzeba schowac broń i skoczyc szczupakiem w ostatniej chwili :P

ale nie licząc tego zagrania to serio jest łatwiejszy od plesa :P

 

pamietaj ze anty KO maja tez inne zbroje - fioletowy krab, volganos, i grankowy shengaroen, (mozliwe ze cos jeszcze), no i mozesz pewnei tez to dopchać kamykami :P (ale napewno bedzie to kosztowne)

 

 

aha i nie rpzestrasz sie kiedy wejdziesz na g-rank w starej zbrojce i kazdy cios bedzie zabierał 90% zycia xDDD

co gorsza wolganos jest dopiero na 8hr, ja caly 7hr i pół 8 zrobilem chyba w zbroi z shoguna (czyli highrankowym starociu) , w ktoreł łazilem przez polowe freedoma2 :P ale nie bylo łatwo xD

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

ja biegałem na G ranku z takim combo

Azure Los S

Akantor

Azure Los X (jak tylko wszedlem na HR8 to to dolozylem)

Akantor

Azure Los S

 

z tego co pamietam z odpowiednimi gemami miałem HGE, sharpness+1 i +20 krytyka.

na wrogow ktorzy nie wymagaja HGE bylo earplug, S+1, +20kr. i szybkie ostrzenie. całkiem fpyte zestawik.

 

i zrobiłem sobie tylko Volganosa na potworki niewymagające HGE.

 

aż w koncu zdobylem ultimate combo

Rajang X

Rajang X

LaoS X

Rajang X

LaoS X

 

:D ta zbroja potrafi wszystko z GSem

 

ps.

mroczny sierżancie jak jesteś na szóstym ranku to zrób sobie Azure Losa S, Silver Sol, i Akantora i zbroje z Gaorena drugiej generacji.

ewentualnie jak serio chcesz sie jakoś podpakować przed G rankiem to można się pokusić o hi rankowe zbroje z elderów. ale to duuużo czasu może zabrać.

zresztą tak jak pisze Yano, na dżi ranku jedyne co ci pomoże to skill i... skille xD to pierwsze to doświadczenie huntera a to drugie to odpowiednie gemy ;]

 

 

ps2.

Volganos < Lanca ;D

Edytowane przez firana140
Odnośnik do komentarza

tak jak Yano gada ;]

 

 

 

a ten set widziałem w filmiku jakiegoś videographera na Skies of Croda, bodajże Naijao. Na początku nie mogłem skumać czy tam są rękawice z Lao czy z byczka ale jak już miałem wszystkie części to sobie odpowiednio dobrałem.

beskitu, krytyk na wyjęciu wydawał mi się pierdołą dopóki... nie zacząłem go używać xD

 

 

btw. Serge jak już kiedyśtam będziesz na HR8 to koniecznie zrób seta dla blademastera z Volganosa.

Volganos<Plesioth

A zbroja daje świetne skille. Ja sobie do niej dorzuciłem właśnie krytyka na wyjęciu i miałem namiastkę tego drugiego Rajangowo/Laosowego seta.

dzięki temu wróciłem do mojej miłości z pierwszego monster hunter freedom - GSów ;]

 

 

ps. zauważcie że 3 ciosy :triangle: (wyjęcie) > :circle: > [ :triangle: + :circle: ] trwają tyle samo co 3lvl naładowania GSa a zadają więcej obrażeń ;]

chociaż jednym ciosem łatwiej trafić w konkretny punkt niż combosem

 

 

 

 

 

edit.

 

zmieniłem combo ;p

Edytowane przez firana140
Odnośnik do komentarza
ps. zauważcie że 3 ciosy :triangle: (wyjęcie) > :circle: > [ :triangle: + :circle: ] trwają tyle samo co 3lvl naładowania GSa a zadają więcej obrażeń ;]

chociaż jednym ciosem łatwiej trafić w konkretny punkt niż combosem

widzialem keidy sfilmik ktory porownuje to combo z ciosem ładowanym , wychodzilo ze dmg i czas są podobne, ale tak jak mowisz w combosie zazwyczaj 2 pozostale ciosy nie trafiaja tam gdzie trzeba :P

no i trzeba wziac pod uwage to ze cios ładowany ma zawsze krytyka, a w combosie tylko 1 cios go ma a jest slabszy wiec podejzewam ze

1krytyk + 2 zwykle ciosy da mniej niz 1 naładowany krytyk

 

ale nie obliczalem tego teraz tylko zgaduje :P

Odnośnik do komentarza
:triangle: (wyjęcie) > :circle: > [ :triangle: + :circle: ]

 

 

ja wole jednak :triangle: (wyjęcie) > [ :triangle: + :circle: ]

 

raz ze mi ludzika nie przesuwa wiec wale w to co chce caly czas a dwa ze jak mam dosc czasu to moge po [ :triangle: + :circle: ] walnac jeszcze jeden charge szybciutko (po :circle: niby tez ale przesuwanie sie sux ;F)

 

 

Odnośnik do komentarza
Ej, gra ktoś w 2G po Xlinku ? Bo sie okazało ze moja karta sieciowa mim wszystko potrafi działać z xlinkiem xD

 

raz jeszcze zapytam, bo pogralbym z kimś a jakos nie moge pograc z japoncami, bo albo qesta juz robia, albo nie ma graczy na moim Hr ;/

 

a i rozwaliłem Silver/Gold wersje rathiana i rathalosa. spóbowałem Urgenta zrobić ale krab mi rozwalił miasto pare minut przed zakonczeniem questa. musze chyba jaką taktyke przyjac na niego bo tak to łupie na chama po nogach az sie zrobia czerwone, a jak sie znizy to walce go po brzuchy/ryju.

 

 

pograłbym z kmis :<

 

 

jakby ktoś nie wiedział dokładnie czy jego karta wifi obsługuje xlinka, a nie ma jej w spisie na stronie xlinka - wbijcie do menadżera urzadzen, dwuklik na karcie, zakładka zaawansowane i tam w tej liscie opcji zobaczcie czy nie ma "PSP Xlink Mode" i dajcie na enabled - po tym 3 minutowa konfiguracja karty i mozna grac po xlinku ^^

Odnośnik do komentarza

ja nie gralem na xlinku a ostanio wcale nie gram w MH .. :P

 

 

ale co do shen garoena to trzeba walic w nogi ale nie zaczerwieniać ich odrazu, tylko zostawic pare ciosow do zaczerwienienia, i przejsc do nastepnej nogi, i dopiero kiedy typek zaczyna atakowac zamek to dobić noge ktora jest juz prawie czerwona, wtedy przerywamy jego atak, inaczej rzeczywiscie bedzie atakowal i rozwali zamek, wiec musimy blokowac jego ataki rozwalajac nogi w odpowienim momencie, no a jak jest nisko to napieprzajac po brzuchu (mały kawalek pomiedzy twarza a skorupą)

 

chociaz ogolnie dobra metoda jest łuk z piercem, czyli np naruga bow, moze byc terz cos z dragonem, ogolnie pierce i naparzac przez skorupe w jego słaby punkt w srodku , oczywiscie pamietajac o nogach (kiedy jest wysoko)

bardzo pomaga adrelnalina albo heroics , naprawde BARDZO (w 2g sie nie kumuluje wiec albo jedno albo drugie, ja polecam zbroje z fast shotem + herocis od kotów) , wtedy mozna go zabic w 15-20 min na granku (za pomoca naruga bow np)

Odnośnik do komentarza

hehe narazie noob ze mnie jest i wykonuje questy z 2 poziomu :P

 

niedługo może screena zrobie :P

 

Mam zbroje Chain oraz w depo Zbroje z Girapreya tylko mi pantsów brakuje :P

 

ulepszać chain ( mam na 3 poziomie czyli 8 defa ) czy robić pantsy i uzywac zbroi z girapreya ?:P

 

2 pytanko: mam iron katana "grace" jak będe ją 2 raz ulepszał to warto robić "gospel"a czy może Dark Scythe ? co się bardziej opłaca i dlaczego ?

Odnośnik do komentarza

nie ulepszaj takich marnych zbroi, te kilka punktów defa wiecej prawie nic nie pomoże, a i tak dosyc szybko pewnie zmienisz zbroje na cos lepsze, warto wybierac takie z przydatnymi skillami

 

co do katany lepiej idz w gospel, co prawda kosa fajnie wyglada ale jest slabsza i trudno ja dalej ulepszac, za to z gospela zrobisz jedną z lepszych katan, a zarazem dosyc łatwą do zrobienia bo wymaga glownie roznych ore, nie trzeba zabijac nikogo silnego ;p

 

troche moze przesadzilem z tą łatwocią, dla laika bedzie kilka problemow po drodze ale i tak jest łatwiej niz w innych broniach, zreszta prawie wszyscy uzywaja na pocztku tej katany ;p

 

pomijajac tych co poszli w młoty ;p czyli mnie :D

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...