Skocz do zawartości

Spirited Away: W krainie Bogów


Mikes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niestety ten scenariusz nie pozwolił mu się popisać

Raczej on sam sobie na to nie pozwolił, przecież Gorō Miyazaki był jednym z autorów tego scenariusza i sam przyłożył rękę do zepsucia wspaniałej historii jaką są Opowieści z Ziemiomorza Ursuli Le Guin. To był i nadal jest materiał na świetny scenariusz, ale nie dla debiutanta, który go niemiłosiernie pociął i spłycił. W każdym razie dla mnie to jest ten film Studia Ghibli, który można spokojnie obejrzeć jako ostatni, żeby nie psuć sobie obrazu tej wytwórni.

 

A co do pozostałych produkcji, to warto się zainteresować nie tylko tymi reżyserowanymi przez Hayao Miyazakiego, filmy które wyszły spod ręki Isao Takahaty też są świetne - zwłaszcza Grobowiec świetlików, który choć znacznie odbiega klimatem od innych nakręconych przez Ghibli, jest dla mnie najlepszym anime jakie udało im się stworzyć.

Odnośnik do komentarza

Grigori ma rację, też widziałem wszystkie produkcje ze studia Ghibli i przy żadnej się nie nudziłem. Te Miyazakiego są najlepsze, ale warto też obejrzeć filmy innych reżyserów współpracujących z Ghibli, którzy wydali takie pozycje jak "Only Yesterday", "I Can Hear The Sea" czy "The Cat Returns".

Produkcja "On Your Mark" z 1995 roku, nie jest filmem tylko teledyskiem muzycznym który trwa kilka minut i zawiera mini historyjkę :(

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam anime, szczególnie zauroczył mnie Ruchomy zamek Hauru, dzięki niemu otworzyły mi się oczy na takie produkcje... Na drugim miejscu Księżniczka Mononoke i Spirited Away: W krainie bogów... Obrazy kojące, pełne poetyckich ujęć, w których pokazane jest piękno przyrody i potęga natury- odchodząca juz w przeszłość, przeplatająca się ze scenami bitwy... To doskonała fabuła, oryginalne, jednocześnie wiarygodne tło opowiadanych wydarzeń i te niesamowite wizerunki postaci... Ogólnie filmy wyjątkowe, mądre, piękne i niepowtarzalne :(

Odnośnik do komentarza

warto tez zaznaczyc, ze Ruchomy zamek, Spirited Away i Księzniczka Mononoke maja bardzo dobry polski dubbing co sie rzadko zdarza. Nie wiem dlaczego ale na równi z tymi produkcjami stawiam też Akire, mimo zupełnie innego klimatu.

 

Mikes - jesli podobaja ci sie animce w takich klimatach to seria Haibane Renmei [prócz tych w/w] tez ci sie spodoba.

Edytowane przez Coati
Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...