Jump to content
Sign in to follow this  
genetyk@

Nauka j.japonskiego

Recommended Posts

ze słownika się nie nauczysz, to nie angielski.

Proponuje przeczytać trochę książek o gramatyce, mam dwa tomiki w których jednym z autorów jest profesor Huszcza, wszystko dość dobrze wytłumaczone tylko zawiłymi terminologiami, polecam.

BTW. Greah - śliczny avatar :)

Share this post


Link to post

Ja bym jednak nie radziła zaczynać od Huszczy, to są książki typowo dla językoznawców oraz ludzi mających już pewne pojęcie o japońskim, a przebicie się przez terminologię jakiej używa autor, może normalnego człowieka przyprawić o ciężki ból głowy. :P Nie są to złe podręczniki, ale warto po nie sięgnąć po opanowaniu przynajmniej solidnych podstaw. Do nauki gramatyki polecam za to Praktyczny kurs gramatyki języka japońskiego wydawnictwa UAM - świetna książka, znacznie przystępniej napisana niż Gramatyka japońska Huszczy. Tylko piekielnie trudno ją kupić, trzeba szukać po antykwariatach - cały nakład wyczerpany. :) No i zupełnie na start Język japoński dla początkujących Ewy Krassowskiej-Mackiewicz.

A ze słowników to ostatnio b. dobre wrażenie zrobiły na mnie The Learner's Kanji Dictionary i "The New Nelson" Kanji Dictionary - The New Nelson Japanese-English Character Dictionary, oba polecam. Słownik który wymienił wyżej greah też zresztą jest jednym z lepszych, i z tego co pamiętam można go czasem upolować na polskich aukcjach, chociaż cenę ma tam niezbyt zachęcającą.

 

EDIT: btw, może ktoś przy okazji połączy ten topic z już istniejącym tematem o nauce języka? ;>

Edited by Gosiek

Share this post


Link to post

jak ktoś nie ma pewnego pojęcia o japońskim, bądź nie ma podstaw to radzę się zapisać na odpowiedni kurs bowiem nauka japońskiego na własną rękę literalnie mówiąc ssie.

 

Co do podłączania to nie wiadomo, moderatorką w tym dziale jest niejaka Yokho która na forum się nie ujawnia od X lat (pamiętam jak z tego powodu nie mogłem dołączyć do tego forum, jeszcze za czasów kiedy było zamknięte.)

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.