Skocz do zawartości

CB Radio - opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge uwierzyc, ze nikt takiego tematu jeszcze nie zalozyl.

 

CB Radio - uzywacie, czy nie? Co sadzicie o procederze robienia w konia policji i "krokodylkow"? Jaki sprzet polecacie?

 

Osobiscie w aucie nie mam tego ustrojstwa, ale przekonalem sie do tego, jak jechalismy z kolega w Bieszczady, ktory mial to na pokladzie - super sprawa, wiesz wszystko, co sie dzieje na trasie, jakie dziury, wypadki, korki, nieoznakowane radiowozy i inne przydatne funkcje, pokroju gdy cos sie tobie w aucie zepsuje, to mozna wezwac darmowa i przyjacielska pomoc (w dodatku zazwyczaj szybciutko, z tego co kolega mi mowil). Gdy troche kasy dozbieram, to na pewno sie w radyjko zaopatrze :)

 

Z mojej strony slang:

 

"Mobilki" - samochody osobowe

"Miśki" - policjanci z drogowki

"Miski na hulajnodze" - policjanci na motorach

"pleban/proboszcz" - auto, ktore prowadzi cala kolumne poprzez swoja zbyt wolna jazde

"pielgrzymka" - auta jadace w ww. kolumnie

"zatwardzenie" - korek na drodze

"Szerokosci" - inaczej szerokiej drogi, mowi sie po otrzymaniu od kogos waznej dla nas informacji

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 10
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Ja w pracy czesto jezdze w delegacje na drugi koniec polski i radyjo sie przydaje. Kilka mandatow sie zwrocilo juz dzieki temu. Tirowcy na trasie krakow-katowice-wroclaw czesto maja problem z ustaleniem jaki samochod ich kameruje. Kolory zmieniaja jak rekawiczki, co wieksi artysci wkrecaja nawet inna marke auta ale ogolnie to daja rade. No i niesmiertelna Pysia rzadzi. Radyja sobie nie kupie bo wku rwia mnie ten 1,5 metrowy bat sterczacy nad autem chociaz slyszalem, ze pojawily sie male antenki ~30-40cm z jakims wzmacniaczem to taka jeszcze przejdzie.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie świetna sprawa. Kiedy jechaliśmy kilka tygodni temu z ojcem do Wrocławia, już kilkanaście kilometrów wcześniej wiedzieliśmy, że jest strajk TIR-owców, w dodatku mogliśmy sobie z nimi pogadać i ich zwywyzać (zajmowali obydwa pasy na ekspresowej). Bardzo przydatna rzecz, polecam. Użytkownicy CB tworzą nawet swego rodzaju społeczność. W nowym Logo jest artykuł o tym. My korzystamy ze sprzętu Unidenu i nie ma żadnych problemów. Polecam i może kiedyś się usłyszymy na 19.

Odnośnik do komentarza

Stary ma, unika tym mandatow. Czasem jak z nim jade, to mam polew z co poniektorych gadek kierowcow. Yacek z pysia chodzi o ziomka, ktory caly czas powtarzapysia, pysia, pysia, pysia? Jezeli tak, to bylem tego swiadkiem.

Odnośnik do komentarza
Radyja sobie nie kupie bo wku rwia mnie ten 1,5 metrowy bat sterczacy nad autem chociaz slyszalem, ze pojawily sie male antenki ~30-40cm z jakims wzmacniaczem to taka jeszcze przejdzie.

 

wiadomo, w przypadku wyzszego samochodu 1,5 metrowe pejcze przeciez nie maja racji bytu. kuzyn ma akurat w santa fe mala antenke, ok. 30 cm, jest ok.

Odnośnik do komentarza
  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.