Skocz do zawartości

Penny Arcade Adventure


Katanka

Poziom trudności Trofeów  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Jak oceniasz poziom trudno?ci trofeów w Penny Arcade Adventure?

    • Bardzo ?atwe
      0
    • ?atwe
      0
    • ?rednie
      1
    • Trudne
      0
    • Bardzo trudne
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie mało, która gra mnie tak potrafiła rozdrażnić, jak przed chwilą "Penny Arcade - Epizode 1" !!! Poświęciłem jej ostatnie 3 dni ... i wszystko na marne :(

 

Gra od początku mi się bardzo podoba, gdyż brakuje na kosnolach przygodówek (starego typu) rodem z pc. Do tego ma trofea, to już w ogóle jest bosko (te same arcziwy są na x360). Dwa tygodnie temu ją kupiłem, odpaliłem i wsiąknąłem na 3 dni. Sprawdzając każdy zaułek i klikając na każdy przedmiot, przeszełem ją. Podczas przechodzenia zdobywałem kolejne trofea, ale okazało się, że po ukończeniu gry, brakuje mi jeszcze 2 pucharków - srebnego i złotego.

 

No nic, skoro gra jest dobra, to przechodizmy jeszcze raz. Przecież wszystko wiem co teraz robić, będzie szybciej. Tym razem, aby zdobyć brakujące pucharki trzeba było (piszę było, gdyż już nie jest, grr...)

 

a) Zabić ostatniego bossa bez uzycia leczenia HP

b) Przejść całą grę bez ani jednego zgonu.

 

Trofeum "a" wydawało mi się trudne, ale do wymasterowania - trzeba poznać dokładnie rodzaje ataków bossa w jego 3 odsłonach (podczas walki się zmnienia) i dobrze użyć blok, aby oddawać. Trofeum "b" wydawało się banalnie proste - wyatarczy przed każdą walką zapisać stan gry, jeśli podczas walki nikt w drużynie nie zginie, wtedy ponownie sejwnąć. Jesli ktokolwiek polegnie, wczytać i tak do skutku.

 

No dobrze, przeszedłem również w 3 dni drugi raz i dochodzę do Bossa. Wystarczy zaliczyć go i można zdobyć na raz oba pucharki. Bosa zabijam, jednak podczas jednej z tur pada mi bohater. Leczę go, pokonuję bossa i ... gra sejwnęła sama ... po walce!

 

Myślałem, że mnie (pipi)ica weźmie. Ani jednego pucharku, gdyż zginął mi chłopek i leczyłem go. Nie mogę cofnąć do momentu przed walką, gdyż konsola nadpisała mi stan gry. Jedyne wyjście widze takie, że grę będę przechodził jeszcze raz, zapisze przed bossem, ale gdy coś pójdzie nie tak, wtedy na twardo wyjdę z gry, przed momentem kiedy mi się znowu nadpisze ...

 

Zaraz cos rozwalę, taki jestem wkurzony ...

 

PS. Pisze to z nerwów i rozgoryczenia i sam nie wiem z czego jeszcze. Jeśli ktoś jest trophi-hunterem, to miejcie na uwadze ten kluczowy moment. Trofea są łatwe, ale normalnie w tym miejscu ktoś ewidentnie chciał graczom zrobić na złość :)

Edytowane przez Old_Kyo
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 12
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i wpadł calak, za pierwszym podejściem...ostatni boss okazał się łatwiejszy niż myślałem, w sumie 3 razy resetowałem grę i w końcu dobrałem dobrą taktykę na brak healingu :)

 

Jeśli ktoś jeszcze gra i ma np 39% trofeów, nie ma co się przejmować, ponad połowa trofeów wpada zaraz po pokonaniu bossa. To teraz tylko czekać na ep 2 ~_~

Odnośnik do komentarza

Głównym założeniem jest nie pozwolić mu atakować, jak mozna zauważyć boss ma 45k energii i lvl 120 ;p

 

Ja to robiłem tak...

 

1. Miałem max hot tomies?, dynamitów i bomb od klaunów

2. Miałem max wszystkich buffów i debuffów

3. Zaraz na starcie odpalasz dowolnego support chara, żeby ukraść troszkę czasu (gdy ty atakujesz boss stoi w miejscu, dlatego ważne jest ciągle atakować).

4. Tycho daje na siebie attack 75%

5. Swoim charem dajesz na bossa -75% attack

6. Gabe daje na siebie +50% speed

7. Zaczynasz zabawę, Gabe normal attack zawsze, gdy zejdzie +50% to znowu mu dajesz

8. Swoim charem dajesz bomby co turę, jak się skończą to pomarańcza, i ważne by w pierwszej fazie boss miał na sobie attack -75%.

9. Tycho ciągle atakuje z normal

10. Gdy możesz i jakis z 3 charów nie ma tury, support character atakuje.

11. Tym sposobem boss będzie bił po 1-5 dmg i dochodzisz do fazy 2

12. Tutaj musisz blokować więc mam nadzieję, że znasz juz timingi.

13. Na bossa nadal rzucamy bomby i pomarańcza, bo coś zostało, jak się skończy to twój char robi za tego, co daje poty na gabe'a i tycho oraz na bossa.

14. W drugiej fazie, warto dać na bossa -50% speed i jak zejdzie to od nowe.

15. Gabe normale na +50% speed, Tycho normale na +100% def

16. Support kiedy tylko można

17. Ostatnia faza, -75% attack lub -50% speed na bossa jeśli masz jakieś, jak nie to -100% def

18. Tycho musi mieć +100% def

19. Gabe jak zwykle, speed i normale, jak się skończyły to dać mu +75% attack

20. Twój char normale, bo potów juz pewnie nie będzie.

21. Warto wyłapać timing w ostatniej fazie na counter attack, jest łatwy bo wolno atakuje.

 

Musisz pamiętać, żeby ciągle atakować....juz grę przeszedłeś więc trophy immortal masz ta? więc warto wiedzieć, że trofeum bez healinga zaliczy nawet jak dwóch ludków ci padnie, ważne żeby nie używać heal itemów.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...