Skocz do zawartości

Dirty Slask


Rekomendowane odpowiedzi

Mysle, ze nowa plyta Fokusa to dobry powod arzeby zalozyc temat o tak istotnym stylu w polskim rapie jaki wywodzi sie wlasnie ze Slaska. Lol nie wiem od kogo zaczac? Od tych ktorzy odneisli bardziej komercyjny sukces jak Kaliber czy PFK? Czy tez produkcji pozostajacych czesciowo wciaz w undergroundzie jak 19 poludnik( Paragraf KCK, Junior, MCFallograf(( kolesie wydali swietny album Made in Poland)), oraz wiele, wiele innych) chyba kazdy slyszal Alchemie i Ekspedycje( wszystko laczy ze soba stajnia IGSa) przeciez sa one obowiazkowymi pozycjami w polskim rapie. Przechodzac do tych blizszych mi sercu HST- Masy ludu na jezykach- swego czasu ta plyta byla szajba w Katowicach, kazdy ja mial, kazdy ja kochal. Spodklalem kiedys wraz ze znajomymi kolesi z Warszawy, zaprolilismy ich na jaranie gdzie dalem do posluchania ten album... powiedzieli, ze w Wuwua plyta jest absolutnie nie do zdobycia a material cholernmie im sie podobal. Koniec koncow przed powrotem do stolicy zaopatrzyli sie w egzemplaz. No i oczywiscie moi ulubieni TEWU- Plyta tuwandali" Wyrwani ze snu", dobry, mocny Katowicki zlodziejski styl w wykonaniu reprezentantow juma kace( kto jest z Kato wie o co chodzi), grupa zrzeszajaca mase ludzi, legendarnych polskich graficiazy. Swietna sprawa. Jak podchodzicie do Poludnia polski?

Edytowane przez okens
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 7
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Nie wspominając już o tych co nie wydaja K44/Pfk to zdecydowanie najlepszy dla mnie jest HST. On też już mało tworzy. Były plotki, że w tym roku wypuszcza nowy materiał niestety prawdopodobnie to tylko plotki ;(. A szkoda.

HST ma zamiar wydac kolejny album pod tytulem" Czarne zloto", bynajmniej nie jest to plotka, ale chlopak latwo nie ma. Sam zarabia na nagranie plyty, pozatym po tym jak Sony wydalo jeglo plyte w tak beznadziejny sposob( byla dostepna niemal tylko na slasku) powiedzial, ze che zmienic polityke, ze nie da sie juz przekrecic. Jestem pewien, ze material jest juz prawie lub calkeim gotowy a jedyne co pozostaje to formalnosci.

 

A ja jeszczcze wspomne o kilku artystach ktorzy przyszli mi do glowy... 100% undergroundowa Ania Soll ktora swego czasu nagrala calkiem udana plytke" Soll w twoim oku". Rahim ze swoim swietnym "Eksperymentem psycho", moj nawiekszy zawod IGS- Na klucz i kolejna z pozycji ktora do teraz( choc nie krece sie juz specjalnie polskim rapsem) pozostaje dla mnie wyjatkowa, i bardzo odkrywcza- Pijani powietrzem- Zawieszeni w czasie i przestrzeni

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.