Skocz do zawartości

Xenosaga: Episode I


diesvindu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

 

Po namowach osób z forum postanowiłem pograć w ten tytuł. Zabierałem się do niego od początku posiadania PS2, jednakże sam początek gry strasznie mnie odrzucał. Tym razem nie było inaczej, ale zawziąłem się i powiedziałem sobie, że pogram chociaż nieco dłużej. Jaki był tego efekt? Ano taki, że gra spodobała mi się :) System walki jest fajny (duży plus), jednakże postacie już nie do końca, a amerykański dubbing daje się we znaki (głos i sposób mówienia Shion [']). Mimo wszystko z czasem idzie się przyzwyczaić do tych minusów ;) Fabuła w pełni rekompensuje nie dociągnięcia w kwestii dubbingowej. Na chwilę obecną jestem pod koniec pierwszej części i utknąłem. W związku z tym mam pytanie do Was.

 

Mianowicie utknąłem w

Nephilim. Wrogowie zadają mojej trójce bohaterów po 250-300dmg, gdzie ilość hp mojej drużyny wygląda następująco: Shion (670 - 25lvl) , Jr. (720 - 26lvl), KOS-MOS (820 - 26lvl). Ilość VIT (domniemam, że to odpowiada za DEF'a) to: 66,77,77. Pytanie jest następujące, czy jest jakiś sposób na to, aby ograniczyć otrzymywane obrażenia? (kupiłem najnowsze armory postaciom) Czy jestem mimo wszystko skazany na levelowanie postaci? :(

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 5
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja już niestety nie pogram w jedynkę, chyba że kupię drugie PS3 z BC ale USA.....ps2 zdechł, zdążyłem przejść ep 2 i 3 tylko ;p wg mnie 3 była zajepista, dwójka taka sobie...

 

ah są swimsuit w 1? ;p w trójce cały team w nich biegał xD <3 shion

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Trafiłeś w sedno, bo za wszystko co wymieniłeś;].

 

Zwroty akcji zwykle nieźle ryją beret, a to co się dzieje przez całe episode 3 przechodzi już ludzkie pojecie i szczena leży na podłodze jeszcze długo po napisach końcowych.

 

Fabuła jest i dynamiczna (oj czasami jest gęęęęsto;]) i jak najbardziej epicka (największa, najlepsza, najbardziej na dopalaczu historia opowiedziana na PS2 amen).

 

Dialogi są świetne, głównie za sprawą fenomenalnych postaci.

 

Opowieść mogąca śmiało konkurować z tą z Xenogears.

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza

Xenosaga to zecydowanie najlepsze RPG na PS2. Podpisuje sie pod tym, co powiedzial Aramis. Saga moze smialo konkurowac z Gearsem. Obie maja rewelacyjne fabuly. Jedynka jest swietna, dwojka juz nieco mniej (acz zakonczenie wynagradza wszystkie "cierpienia") a trojka to moje ulubione RPG na PS2. Szkoda, ze seria nie sprzedala sie najlepiej (albo chociaz tak dobrze, by zrobic kolejny sequel). Choc z drugiej strony to moze i dobrze, bo potoczyloby sie jak w przypadku Final Fantasy - szkoda slow.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...