Skocz do zawartości

Call of Juarez: Więzy Krwi


Dżem_tvstrych

Rekomendowane odpowiedzi

"Świat stanął na głowie, co zwykło potwierdzać powiedzenie: Biały jest najlepszym raperem, Murzyn najlepiej gra w golfa, a Niemcy nie chcą iść na wojnę. Do tego powinno dojść jeszcze stwierdzenie: Polacy robią najlepszy western na świecie (...)" - Tak w najnowszym PSX Extreme zaczyna się zapowiedź prequela drugiej po Wiedźminie, polskiej produkcji, która jest rozpoznawalna i, co ważniejsze, doceniona na świecie. I jest to chyba jeden z najlepszych wstepów, jakie miałem okazję czytac, gdyż swietnie oddaje stan rzeczy. Parę lat temu Call of Juarez (bo o tej grze mowa), ukazało zdolności polskiego developera - firmy Techland. Było to zarazem wejście polskich developerów na rynek konsol. Grafika, muzyka i voice-acting były na naprawdę światowym poziomie. Wcielaliśmy się w świetnie przemyślaną, pełną charakteru postać pastora Ray'a oraz postać, która dla większości Graczy bywała irytująca - Billy'ego, oskarżonego o mordertwo matki i ojczyma (brata pastora). {SPOILER} Generalnie chodziło o ganianie wyrostka przez klechę w zemście za brata. Pastor na końcu pojmuje pomyłkę i ratuje chłopaka, samemu umierając. {KONIEC SPOJLERA} No właśnie, Ray i jego brat, Thomas. Mało o nich wiemy, a gdyby kontynuowac wątek Billa, zrobiłby się z tego byle jaki sequel. Daltego własnie autorzy zdecydowali się na prequel - Call of Juarez - Więzy Krwi. Trailery wygladają obiecująco. Polecam zobaczyć na YouTube (notabene numer ze śliną jest chyba inspirowany "Pasją" Mela Gibsona ;). No i tu pytanie o Wasza opinię. Jak wiadomo, wkurzające były loadingi, nieproporcjonalnie długie do jakości produkcji (niczego jej nie ujmując). Czy Polska ma szansę na hit na światową skalę? Lub chociaż na hit...

Edytowane przez Dżem_tvstrych
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 19
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i tu pytanie o Wasza opinię. Jak wiadomo, wkurzające były loadingi, nieproporcjonalnie długie do jakości produkcji (niczego jej nie ujmując). Czy Polska ma szansę na hit na światową skalę? Lub chociaż na hit...

 

Jak najbardziej :D . Zresztą już wkrótce będzie można o tym samemu się przekonać, gdyż gra będzie miała premierę już wkrótce. A za niedługo pojawi się nowy trailer, jeszcze lepiej przedstawiający grę.

 

Dobra wiadomość odnośnie loadingów. Pomiędzy epizodami wyświetlane są szkice koncepcyjne danej historii, a grę można odpalić, zanim skończy się wprowadzenie do danej misji.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Dobra wiadomość odnośnie loadingów. Pomiędzy epizodami wyświetlane są szkice koncepcyjne danej historii, a grę można odpalić, zanim skończy się wprowadzenie do danej misji.

 

No właśnie wczoraj przeczytałem o tym w txcie Kosa. Gratulacje, chłopaki! I życzę udanego marketingu, bo tym z tego co mi wiadomo się zajmujesz xD.

 

No no... Wiedźmin, Two Worlds, CoJ... I to wszystko pomimo kryzysu :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Po filmikach jestem mimo wszystko zawiedziony. Grafika może i ładna, projekty lokacji też w miarę dobre, ale konwencja zwykłej strzelanki, ze wszystkimi tego konsekwencjami została bez zmian.

 

Szkoda, że twórców nie stać na odrobinę oryginalności. Szkoda, że to tylko najzwyklejsza sieczka (i to, w sensie mechaniki, bardzo stylizowana na CoD 4). Poza tym wymagania sprzętowe będą napewno tragiczne, ponieważ jakakolwiek optymalizacja jest zupełnie poza zasięgiem naszych chłopkaów.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Po filmikach jestem mimo wszystko zawiedziony. Grafika może i ładna, projekty lokacji też w miarę dobre, ale konwencja zwykłej strzelanki, ze wszystkimi tego konsekwencjami została bez zmian.

 

Szkoda, że twórców nie stać na odrobinę oryginalności. Szkoda, że to tylko najzwyklejsza sieczka (i to, w sensie mechaniki, bardzo stylizowana na CoD 4). Poza tym wymagania sprzętowe będą napewno tragiczne, ponieważ jakakolwiek optymalizacja jest zupełnie poza zasięgiem naszych chłopkaów.

 

Właśnie sopie pykam w COJ2 i jestem zaskoczony płynnoscią gry. 1440x900 wszystko na maxa a tu 60-90 fps! Co prawda komp to Q6600@3ghz + R4850 ale i tak brawa za engine. A ktoś tu powyżej marudził że będzie kicha :) Szkoda tylko że na PC nie ma możliwości jeszcze bardziej podkręcenia grafy. Mam tu na myśli zwiększenie zasięgu dorysowania się trawy i kamieni. Przy tak mocnych kompach aż chciało by się zwiększyć odpowiedni parametr z 3 razy :) Troche to razi jak tuż przed nosem na perfidnie rośliność wyskakuje a w oddali wszystko strasznie płaskie.

Odnośnik do komentarza
Po filmikach jestem mimo wszystko zawiedziony. Grafika może i ładna, projekty lokacji też w miarę dobre, ale konwencja zwykłej strzelanki, ze wszystkimi tego konsekwencjami została bez zmian.

 

Szkoda, że twórców nie stać na odrobinę oryginalności. Szkoda, że to tylko najzwyklejsza sieczka (i to, w sensie mechaniki, bardzo stylizowana na CoD 4). Poza tym wymagania sprzętowe będą napewno tragiczne, ponieważ jakakolwiek optymalizacja jest zupełnie poza zasięgiem naszych chłopkaów.

 

Właśnie sopie pykam w COJ2 i jestem zaskoczony płynnoscią gry. 1440x900 wszystko na maxa a tu 60-90 fps! Co prawda komp to Q6600@3ghz + R4850 ale i tak brawa za engine. A ktoś tu powyżej marudził że będzie kicha :) Szkoda tylko że na PC nie ma możliwości jeszcze bardziej podkręcenia grafy. Mam tu na myśli zwiększenie zasięgu dorysowania się trawy i kamieni. Przy tak mocnych kompach aż chciało by się zwiększyć odpowiedni parametr z 3 razy :) Troche to razi jak tuż przed nosem na perfidnie rośliność wyskakuje a w oddali wszystko strasznie płaskie.

Potwierdzam, optymalizacja wyszła świetnie, na laptopie z Core 2 Duo 2,26 GHz i 9600M GT pod WinXP gra na maksymalnych ustawieniach (no, bez AA) w 1280x800 lata 24-34 fps, więc w pełni grywalnie. Poniżej 24fps nie spadło ani razu, nawet przy konkretnej zadymie. Wielki plus, bo grafa daje radę konkretnie. Tylko paściarska animacja kłuje po oczach.

Sama gra... dobra, ale cholernie krótka.

4h bez robienia misji pobocznych, które IMO są zbędne i nudne.

Wielki plus za laseczkę, polak potrafi :D

Edytowane przez ako
Odnośnik do komentarza

Bzdura! 4h godziny? Jak się gra na odpierdziel na easy i bez misi pobocznych to sie nie dziw! Ja odrazu gralem na hardzie i mi przejscie calej gry ze wszystkimi misjami dodatkowymi zajelo okolo 9h. Wiele etapów musiałem przechodzić po kilka razy. Ach te head shoty znikąd :) Ostatnia misja to już wogule festiwal szybkich smierci. Very Hard zdecydowanie sobie odpuszczam!

Odnośnik do komentarza
Czy Wy wiecie co to jest optymalizacja? Gdyby na tych kompach gra nie chodziła płynnie to byłaby to zbrodnia niczym gtaIV.

 

Mój laptop ma wydajność na poziomie Athlona X2 3200+ w zestawie z Radkiem x1900xtx, więc nie powiem żeby to był komp na którym mozna poszaleć ;)

Pamiętej że to mobilne układy, więc słabizna straszna w porównaniu do desktopów ;)

 

Bzdura! 4h godziny? Jak się gra na odpierdziel na easy i bez misi pobocznych to sie nie dziw! Ja odrazu gralem na hardzie i mi przejscie calej gry ze wszystkimi misjami dodatkowymi zajelo okolo 9h. Wiele etapów musiałem przechodzić po kilka razy. Ach te head shoty znikąd :) Ostatnia misja to już wogule festiwal szybkich smierci. Very Hard zdecydowanie sobie odpuszczam!

 

Grałem na medium, tak żeby nie było ani za łatwo ani za trudno. Fakt, nie przeszukiwałem każdego budynku i nie łaziłem z nosem przy każdej ścianie, po prostu leciałem tak jak mnie prowadziła sama gra. Misji pobocznych juz pisałem dlaczego nie robiłem. 4h rozgrywki wyciśnięte z trybu fabularnego to niestety bardzo realna liczba. Trybu hard nie chce mi się sprawdzać, jakoś nie mam ochoty na powrót do story mode.

Odnośnik do komentarza

Tak, długością gra nie poraża. Przeciwnie wypada bardzo słabo.

 

Poza tym, mimo nienajgorszej optymalizacji, szkoda, że nie pojawia się tutaj nic ponad zwykłą strzelankę. Jest chwilami fajny klimat (dziki zachód ;) ), są niezłe projekty plansz i na dokładkę niestety sztampowa dość historyjka w tle, wrzucona w konwencje prostego fps. Mimo wszystko trochę szkoda.

Odnośnik do komentarza
Poza tym, mimo nienajgorszej optymalizacji, szkoda, że nie pojawia się tutaj nic ponad zwykłą strzelankę. Jest chwilami fajny klimat (dziki zachód ;) ), są niezłe projekty plansz i na dokładkę niestety sztampowa dość historyjka w tle, wrzucona w konwencje prostego fps. Mimo wszystko trochę szkoda.

 

Warto dodać, że muzyka wyszła świetnie, efekty dźwiękowe także dają radę. Voice acting miejscami trochę kijowy, ale da się przełknąc.

Fabułę moim zdaniem

popsuł wątek upadłego generała i jego armii, jakichś śmiesznych indian i amuletów oraz mitycznych skarbów. Na końcu to mi nawet Tomb Raiderem zaśmierdziało.

Szkoda, liczyłem na coś bardziej "przyziemnego".

Co by nie mówić, nie jest to jeszcze światowy poziom, ale widać że ekipa z Techlandu się rozwija, uczy, i mają ogromny potencjał. Oby tak dalej.

Edytowane przez ako
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Świetna gra, ukończyłem w dwóch sesjach. Łączny czas gry - 4h 43 m (gra nie liczy śmierci itd.), bardzo krótka, ale też bardzo rajcowna. Ma parę fajnych akcji, rzeczywiście niekiedy przypomina COD4 (skrypty), grafika jest bardzo nierówna. Czasami kopie zadek, a często mamy dziwne wrażenie, że gramy w produkcję o dwa/trzy lata starszą. Ray, to jednak przekozak 8) A klimacik podczas pojedynków rewolwerowych jest przewyborny, jak pakowałem kolesiowi kulkę w brzuch po usłyszeniu sygnału, to czułem się jak westernowy "madierfakier". Multi mnie niestety nie przyciągnęło, wolę jeszcze raz przejść główny wątek w singlu.

 

Niech zrobią trzecią część, taki preprequel, jak Ray ze szczyla zamienia się w prawdziwego pogromcę dzikiego zachodu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...