Skocz do zawartości

PS2 a Plazma HD a LCD HD


balon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie, na którym TV (plazma Panasa Pv 80 1024 x 720 HD ready, 37 cali lub jakiś standardowy LCD 1368 x 720, 37 cali) będzie lepszy obraz? czy może na jednym i drugim będzie taki sam (wiem, że TV HD nie bardzo nadają się do past gen.).

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

"do gier dobre lcd jest lepsze od plasmy" - czyli słabe i średnie LCD jest gorsze od słabej lub średniej plazmy, a taki standardowy LCD o rozdzielczości 1368 x 720, raczej należy do tej średnio-słabej kategorii.

 

Porownywalem konkretny model Plasmy (panasonic 80), sam mam 42" Panasonic pv70 i majac ps3 i x360 jestem bardzo z gier zadowolony ale obiektywnie jestem w stanie stwierdzic ze obraz wyswietlany przez dobry LCD (nie koniecznie full hd) w wiekszosci przypadkow jest ladniejszy na LCD (np Motorstorm na bobym sony bravia byl o niebo ladniejszy niz u mnie)

 

wedlug mnie:

 

Plasma:

 

Filmy

TV

Starsze konsole

 

LCD:

 

Gry

Kreskowki w HD

 

oczywiscie mowie o dobrym lcd, bo jakis LG z dolnej polki z 8ms, z lipna czernia i zwalona geometria nawet naslabszej plasmie nie podskoczy (mialem juz 3 plasmy pierwsza byl LG 480p i o dziwo naprawde elegancko gry z x360 na nim wygladaly)

 

Jak masz chajs i wylacznie do gier to kupuj soniaka 200hz, jak nie tylko do gier to plasme pionka kuro

 

Odnośnik do komentarza

Goldi69-PL-: Nie trzeba porównywać nawet konkretnych modeli ;] Tak jest w większości przypadków. Słaba plazma potrafi być lepsza od średniego LCD. No ale mogę się podpisać pod tym co piszesz. Jeśli kupować telewizor LCD to już tylko z tych lepszych.

 

Jeśli ten LCD ma rozdziałke 1368 x 720, to w ciemno mówię że jest słaby, lub średni, bo w tej chwili prawie każdy nowy model jest już Full HD :P

Ja osobiście jeśli chodzi o LCD to polecam Samsungi serii (w zależności od funduszy) 5, lub 6. Sharpy też są spoko. Sony odradzam bo się płaci 2 tysiące za samą markę, w porównaniu do odpowiednika Samsunga.

 

http://allegro.pl/item574332185_tv_samsung..._hd_krakow.html

 

Ma fajny kontrast, kolory i do gier się dobrze nadaje (oczywiście nie tylko) ;]

Odnośnik do komentarza

Gość zadał konkretne pytanie. plazma czy lcd pod konsole ps2.

 

Odpowiedź jest tylko jedna. Plazma!

 

Dlaczego? bo dużo lepiej radzi sobie z niedoskonałościami sygnału. O ile nie ruchome sceny na lcd będą wyglądać dostatecznie to w szybkim ruchu będzie masakra.

 

Jeżeli LCD to tylko do dobrego sygnału, no i trzeba się pogodzić, że niestety jest to duży krok wstecz w porównaniu do CRT.

 

Jestem graczem komputerowo konsolowym, nie wyobrażam sobie gier na lcd. Miałem przez jeden dzień dość dobry monitor samsunga LCD. Po kupnie praktycznie od razu go zwróciłem. Na Biurku z powrotem wylondował nec na diamontronie. Który czernią, kątami bocznymi, czasem reakcji, kolorami jest kilka klas lepszy od tego co obserwuje w swojej plaźmie pioneer 5080XD nie wspominając o LCD.

 

Bylem w posiadaniu kilkunastu telewizorów lcd i 3 plazm. Bardziej pasuje mi obraz z plazmy. Jest zbliżony do CRT a więc.

Praktycznie nie smuży, ma bardzo dobrą czerń ( w pionku czerń jest prawie taka jak ramka TV oglądanie ciemnych filmów czy gier to przyjemność) Nie ma kątów bocznych, kolory są takie jak powinny być. Obraz ze zwyklej dachówki czy też starych konsol wygląda rewelacyjnie. Sport oglądam z przyjemnością.

 

 

balon1984 na twoim miejscu odpuscił bym już dość leciwy model PV80, i ucelowal :

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/499671

Odnośnik do komentarza

he dzięki za rady ale sprawa wygląda następująco.

 

Ja już mam długo tego panasonic jestem z niego zarypiście zadowolony (używam go do ps3). Ostatnio pożyczyłem od kolesia PS2 aby nadrobić stare zaległości bo z tą kompatybilnością to się chyba nie odczekamy. Mam też możliwość skombinowania sobie LCD 32 cali HD ready stąd takie pytanie.

 

Jednak akcja skończyła się tak, że nie gram ani na plazmie, ani na LCD, a na 15 calowym Philipsie:) i nawet nie ma co porównywać, nawet to plazmy.

 

dzięki za odp. i pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...