Skocz do zawartości

Automatic Internet Lock w ZoneAlarm


J.D

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z ZoneAlarm wersja free 8.0.298.000 polega na tym że zawsze po uruchomieniu systemu zamyka połączenie z internetem pojawia się ikona kłódki w pasku zadań. Wcześniej w opcjach miałem ustawione żeby blokował połączenie z netem jak włączy się wygaszacz ekranu avast skanujący system, potem zmieniłem ustawienia tj. w opcji Program control w Automatic Lock dałem Off żeby nie blokował już w ogóle internetu (w Custom zaznaczone mam w When lock engages - allow pass-lock programs to access internet) , a teraz jak zawsze uruchomię system połączenie jest zablokowane, przecież Auto Lock Control jest wyłączone/Off

 

ktoś mi powiedział by go przeinstalować, a ja na to po co ? i tak niedawno instalowany bo wcześniej używałem wersji trial tej rozbudowanej, a teraz zawsze muszę prawy klik myszy na ikonce z kłódką i odznaczyć Engage internet lock żebym miał połączenie z netem hmm...

 

ktoś inny rzucił "Zobacz czy masz odblokowany proces svchost.exe. Jak nie to odinstaluj, zainstaluj." - proces był odblokowany nie zostało nic innego jak przeinstalować problem z blokowaniem net zniknął ale teraz pojawił sie jeszcze gorszy, teraz zapora w ogóle nie blokuje ataków, połączeń, w logu nie ma podanych żadnych wydarzeń, alerts event shown mam ustawione na "on" żeby pokazywał alerty. Zapora nie przechodzi testu portów na stronie

 

http://www.pcflank.com/scanner1s.htm

 

Próbowałem przeinstalować kilka razy, usunąć stare foldery zone labs, czyścić rejestr tune up utilities i NIC, nawet po czystej instalacji zapora nic nie blokuje, kiedyś gdy blokowała to alerty wyskakiwały co kilka minut gdy chciałem sprawdzić czy działa, a teraz nic...

 

Pomocy ?!

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 5
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pomoc ci nie pomoge ale tylko dygresja taka mala mi sie nasunela.

Ciesze sie ze nie uzywam zadnych firewalli.Nigdy sie nie czulem jak ktos na kogo tylko czekaja w sieci by sie zasadzic.Do tego uwazam ze zdrowy rozsadek zazwyczaj jest najlepsza ochrona na wszelkie takie problemy.

Z ciekawosci zrobilem test na stronie ktora podales i o dziwo przeszedlem go pozytywnie wiec nie wiem czy ta strona jest cos warta.Dlatego ze nie mam zadnego firewalla oprocz systemowego a antyvira mam Avasta Pro.

Powodzenia tak czy owak.

Odnośnik do komentarza

No ciekawe to co mówisz... co do mojego problemu nie czekałem jak zawiódł mnie zone alarm i przesiadłem sie na zapore Comodo Internet Security 3.9.76924.507 w wersji po polsku i np pokazuje że od uruchomienia PC w jeden wieczór w kilka godzin blokuje 1700 prób włamań... kompa nie obciąża i lepiej niech chodzi w tle

 

Zobacz te dwa skanery oceniające podatność komputera na ataki z zewnątrz: Test My Shields oraz Probe My Ports.

 

http://www.idg.pl/witryna/740/ShieldsUP.html

Odnośnik do komentarza

naprawdę ? to może napisz coś więcej czym według ciebie jest jeśli chodzi ci o to : "Licznik włamań" (Intrusion attempt(s)) to ściema. Pokazuje liczbę wszystkich "użyć" zasad zapory - łącznie z zezwalającymi. Działa, ale po prostu ma złą nazwę. U mnie w sieci lokalnej cały czas ludzie sieją NetBIOS-em (porty 137 do 139?) i 90% blokad dot. właśnie tego u mnie. Musiałem wyłączyć logowanie blokad tych portów, żeby dało się po ludzku korzystać z loga. Polecam stworzenie zestawu portów (My Port Sets) zawierającego numery "upierdliwych portów". Potem wystarczy jedna regułka w Global Rules, żeby ich blokowanie nie było logowane."

 

Ale to są najbardziej niebezpieczne porty! Nie dziw się, że traktuje to jako włamanie, jeszcze połączenie przychodzące, no to sorki:)...

W twoim przypadku to może bezpieczne, ale dla tych którzy nie mają komputerów połączonych sieciowo, zezwolenie na takie połączenie to zabójstwo...

 

 

I powiedz ile w tym drugim teście miałeś otwartych portów bom sam jestem niezmiernie ciekawy...

 

ranking firewall'i

 

http://www.matousec.com/projects/proactive...nge/results.php

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak wyglada u Ciebie sytuacja i nie to ze nie wierze.Raczej tylko mi sie to dziwne wydaje, ale skoro mowisz ze masz takie jakie masz srodowsko sieciowe to kto wie.

Tutaj masz to co u mnie wykazaly testy:

GRC Port Authority Report created on UTC: 2009-05-18 at 12:14:03

Results from scan of ports: 0, 21-23, 25, 79, 80, 110, 113, 
                            119, 135, 139, 143, 389, 443, 445, 
                            1002, 1024-1030, 1720, 5000

    0 Ports Open
    0 Ports Closed
   26 Ports Stealth
---------------------
   26 Ports Tested

ALL PORTS tested were found to be: STEALTH.

TruStealth: PASSED - ALL tested ports were STEALTH,
                   - NO unsolicited packets were received,
                   - NO Ping reply (ICMP Echo) was received.

 

przechwytywanie.th.png

 

przechwytywaniey.th.png

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...