Jump to content

Input Lag


Guest

Recommended Posts

Jak wiadomo wszystkie lcd borykaja sie z input lagiem, czyli opoznieniem wyswietlanego ekranu w stosunku do wcisniecia czegos na padzie/gitarce i innych cudach. Moze to byc 10 ms, moze byc 100! zaleznie od modelu TV. Jak dziala kalibracja tego w gitar hirołach i rokbendach? Po prawidlowym konfigu nie ma opoznien, gra sie komfortowo?

Link to comment
  • Replies 11
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W4000 jest bardzo szybki, Sony nawet nie wkladalo do niego Game Mode.

 

HD Console Gaming (PS3)

 

We measured the input lag on the Sony KDL40W4000 to be 30ms better/ faster than our resident Samsung F96 reference, meaning that it's probably on par with a CRT (as good as it gets). Now we know why Sony didn't bother including a [Game Mode] in the user menu... there's simply no need. The gaming response on the latest Sony Bravia KDL40W5500 did not come close to this, probably due to more complicated video processing.

 

 

Link to comment
Tez mam W4000:P

Fajnie, ale nie o tym tu mowa.

 

Ja próbowałem kalibrować mój monitor Samsunga na matrycy PVA i nic nie udało mi się zrobić. Może nie wiem jak to działa? ^_^

Gram bez kalibracji i jest dobrze.

Edited by Fisiu
Link to comment

W tym problem, że nie wykrywa. Bo jest głupi sposób wykrywania tego. Trzeba kliknąć w strunę gdy słyszysz dźwięk, a ja klikam na pamięć i wykrywa 0, co jest oczywiście nieprawdą. /chyba, że mówimy o czym innym/

Edited by Fisiu
Link to comment

Samsung 940 FN, matryca PVA, opóźnienie jakieś 20 ms+, bo w ciemnych miejscach i szybkich akcjach mam rozmazany obraz mimo braku Blura.

Mówię Ci, przy grach muzycznych nie ma z tym problemu - tym bardziej, że na bank nie zaczniesz od Experta, no chyba, że masz jakieś doświadczenie w tym.

Edited by Fisiu
Link to comment

Ja zawsze kalibruję. Pierwsze co robię uruchamiając nowy tytuł muzyczny to kalibracja :P Raz grałem na projektorze w GH3 to nie mogłem znieść laga i musiałem zmienić o kilkadziesiąt czy nawet -set milisekund. Przeważnie ustawiam na swoim tv tylko video lag i to na nie więcej niż 30ms w jedną lub drugą stronę. Strasznie mnie irytuje jak gubię nutki przez laga.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.