Skocz do zawartości

x264, jak nagrać.


Spyker

Rekomendowane odpowiedzi

Siemq! Mam pewien film który ma kodek x264 ale gdy chce go przepalić przez Alcohola na płyte cd to coś tam wyskakuje, że program tego formatu nie obsługuje i musze coś tam wybrać. Opłaca sie przekonwertować na avi?? Jeśli nie to napiszcie na jaki inny format. Bo wiem, że jeśli bym przepalił x264 na płyte to żaden stacjonarny odtwarzacz dvd nie odtworzy mi tego, bo wymaga zbyt dużej mocy obliczeniowej czy coś. Prosze o pomoc, jest mi ona potrzebna. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 18
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poprostu chciałem nagrać film z kodekiem x264 na płyte, ale już przekonwertowałem go na avi i zostało mi tylko przepalić na płyte. Czy jak ten film ma rozmiar 640x272 to po przepaleniu na płyte dvd będe oglądał w tym samym rozmiarze czy jakoś sie rozszerzy na cały ekran?? Bo niechciałbym oglądać na telewizorze taki mały prostokącik.

Edytowane przez Spyker
Odnośnik do komentarza

spyker trochę miesza! wydaje mi się że on chciał nagrać sobie ten film w formacie dvd-video, a soft którego chciał użyć do konwersji nie obsłużył formatu...

 

Trzeba było nagrać ten film przy użyciu nero (nie pamiętam jak się nazywał dokładnie ten moduł), albo przerobić konsolkę freevestem i odpalać filmy przez sms-a...

Odnośnik do komentarza

twój pendrive jest zbyt wolny lub film ma zbyt duży framerate dla odtwarzania z usb(ps2 ma usb ver.1.1)! a może nawet dla samej konsoli...

 

ciągle nie rozumiem twojego problemu z nagrywaniem avi na dvd? to przecież proste NERO>dysk dvd z danymi>zignoruj monit o nagrywaniu jako dvd-video>wrzucasz pliki do menadżera i klikasz wypal, z czym masz problem? w którym miejscu się sypie?

 

jeżeli używasz freemcboot to musisz zbudować obraz iso zawierający filmy do nagrania, najlepiej dędzie do tego użyć programów poweriso/ultraiso/isomaker, obraz musi zawierać tablicę udf!, potem pat(pipi)esz uzyskany obraz przy pomocy programu do patchowania gier (WAREZZZZZZ!) i wypalasz czymkolwiek nawet nero...

Odnośnik do komentarza

Film odtwarzam w SMS. Kinio może masz jakis tutorial o tym co napisałeś powyżej? i podaj program który skleja części filmu. Taki najprostszy w obsłudze. Najlepiej po polsku. ;) Dobra już skeiłem. Jak zrobić, aby napisy w filmie były na stałe? Gdy odtwarzam film w SMS na ps2 to nie ma napisów, ale jak na pececie to są. Pozdro!

Edytowane przez Spyker
Odnośnik do komentarza

najlepiej nie sklejaj filmów gdy odtwarzasz je na sms-ie bo mogą potem być problemy! a jeśli już chcesz to dobrym rozwiązaniem jest VirtualDUB po instalacji, odpal program.

 

łączenie części filmu

file>open avi file> w ten sposób otwierasz pierwszą część filmu. drugą i następne jeśli film został podzielony na więcej, dodajesz opcją, file>append avi segment, tylko nie pomyl kawałków. po tem musisz zmienić sposób obsługi wideo, Video> zaznacz direct stream copy. po tem wystarczy wybrać file>save avi> nazwa nowego ze spawanego filmu...

 

nagrywanie filmów następnym razem :-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...