Skocz do zawartości

Dolby Digital via HDMI


Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam prosbe do osob ktore maja amplitunery z wejsciem HDMI, moglby ktos sprawdzic czy xbox czasem po ostatniej aktualizacji nie dostal obslugi DD via HDMI, poniewaz zawsze u siebie mialem tak ustawione ze dzwiek mialem na optyku i na HDMI, a w opcjach mialem ustawione DD, wczoraj chcialem pograc na glosnikach w TV i ku mojemu zdziwieniu dzwiek nie byl w ogole slyszalny, dopiero gdy w opcjach konsoli przestawilem na "digital stereo" moglem uslyszec dzwiek na TV, moj telewizor nie ma dekoderow DD i dlatego nie jestem pewny czym byl spowodowany brak dzwieku, sa dwa wyjscia albo padla mi konsola (w co watpie) albo MS udostepnil wreszcie opcje przesylania dzwieku 5.1 po HDMI, czekam na info ze strony kogos kto ma amplituner z wejsciem HDMI :)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 11
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

rozumiem Juchy ze sprawdziles i tym samym potwierdziles moje info :D

btw, ciekawe dlaczego nikt o tym nie wspomnial, przy okazji ostatniej aktualizacji dashboard'a??? wedlug mnie jest to dosc przydatna opcja :)

i jeszcze jedno Juchy, moglbys sprawdzic czy da sie przeslac dzwiek po optyku gdy obraz masz na HDMI, ale bez zadnych zworek na wyjsciu AV konsoli, poniewaz u mnie jak nie mam zworek to nie puszcza w ogole sygnalu :(

Odnośnik do komentarza

tak specjalnie sprawdzilem to, bo dla mnie to tez byla ciekawostka, moze to zrobili w jakims innym update i dla tego nic nei bylo w tym? nie sprawdzalem tego za kazdym razem, ale jak Ty robiłeś update na bieżąco i wyszlo Ci to przy ostatnim to widac ze ostatni to wprowadzil...

 

ze zworkami nie mam jak zakombinowac bo nie mam kabli rozwalonych, optyka mam po wlasnorecznie zrobionym z komponenta i zwroki byly zostawione takie jak w komponecie, ale ktore to sa to nie sprawdze bo calosc jest zaklejona dobrze juz tasma i wole tego nie rozbrajac na nowo

 

PS>

sprawdzilem na schematach

 

musisz zrobic zworke zeby to bylo jako komponent miedzy pinem 26 a 28

 

patrzac na gniazdo z tylu w konsoli na wprost \_________/ na dolny rzad pinow, to ostatnie trzy po prawej (liczac numery od lewej do prawej) to masz wlasnie 26, 28, 30 czyli laczysz 26 z 28 i ostatni pin na dole juz wolny

 

tu przyklad np VGA

 

xbox360VGA.gif

 

tam gdzie narysowane jest LINK to jest zwora, na VGA jest miedzy 18 a 20 pinem, podaje zebys zakumal jak to jest w gole liczone te nr pinow...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...