Skocz do zawartości

Allegro i oszust.


Redmitsu

Rekomendowane odpowiedzi

Zamowilem sie gre na allegro od typka, koles mial okolo 160 pozytywow zadnych negatywow, patrze ludzie kupuja od niego ta sama gre ( mial 40 sztuk nfs shifta ) w dobrej cenie, wiec mysle ok zamawiam. Wplacilem kase na konto ( jedyna mozliwosc ) i czekam na przesylke. Wchodze na nastepny dzien do niego i widze ze jego konto zawieszone.

 

Pisalem do allegro oraz do roznych allegrowiczow ktorzy rowniez kupowali od niego ta gre. Okazalo sie ze nikt jeszcze przesylki nie dostal. Kontaktu z tym allegrowiczem nie ma zadnego ( telefonu nei odbiera, na maila nie odpisuje ). Czekam dalej na odzew od allegro.

 

Na allegro jest Program Ochrony Kupujacego. Kaza mi sie zglosic na policje i zlozyc zaswiadomienie. Czy ktos kiedys z tego korzystal? Czy w ogole jest sens zebym szedl tam? Bo w naszym kraju to z policja roznie jest wiec nie chce odrazu isc i z siebie glupka zrobic ze mnie okradl internet na 150zl.

 

Halp.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 7
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tym programem ochrony kupujacego to jest jakaś chora jazda. Żeby zgłosić spawę do Allegro o zwrot pieniędzy musisz mieć świstek od policji, kiedy o taki poprosiłem u siebie dostałem odpowiedź, że sprawę prowadzą ludzie z mieściny oszusta i takowego nie mogą mi wydać, paranoja. Jako, że to drugi koniec Polski, dałem sobie spokój, 115zł piechotą nie chodzi, ale z tegi jest wiecej kłopotów niż korzyści, choć jutro zadzwonie tam i się dowiem jak stoją sprawy.

Odnośnik do komentarza

Z tym programem ochrony kupujacego to jest jakaś chora jazda. Żeby zgłosić spawę do Allegro o zwrot pieniędzy musisz mieć świstek od policji, kiedy o taki poprosiłem u siebie dostałem odpowiedź, że sprawę prowadzą ludzie z mieściny oszusta i takowego nie mogą mi wydać, paranoja. Jako, że to drugi koniec Polski, dałem sobie spokój, 115zł piechotą nie chodzi, ale z tegi jest wiecej kłopotów niż korzyści, choć jutro zadzwonie tam i się dowiem jak stoją sprawy.

a przefaksować do Twojej komendy niemoga?

Odnośnik do komentarza
Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie?

 

Jednym z warunków otrzymania pieniędzy z Programu Ochrony Kupujących jest zgłoszenie sprawy organom ścigania i otrzymanie pisemnego postanowienia o wszczęciu dochodzenia/śledztwa.

 

 

Zgłaszając sprawę Policji, szczegółowo opisz i udokumentuj całą sytuację. Przekaż komplet posiadanych dokumentów, takich jak dokument potwierdzający dokonanie zapłaty za towar, wydruki treści korespondencji prowadzonej ze Sprzedającym, w miarę możliwości - wydruk treści strony przedmiotu. Jeśli więcej osób zostało poszkodowanych, możesz przedstawić wydruk karty użytkownika z negatywnymi opiniami i/lub postów z forum poświęconego sprawie. Dzięki temu organy ścigania zorientują się w skali oszustwa.

 

Przygotuj się także na ewentualne wyjaśnienie ogólnych zasad funkcjonowania Allegro i Internetu.

 

 

Poinformuj Policję, że na jej wniosek Allegro udostępni jej wszelkie posiadane dane na temat osoby Sprzedającej.

Adres korespondencyjny Allegro:

 

QXL Poland Sp. z o. o.

ul. Marcelińska 90

60-324 Poznań

nr fax: (61) 645 16 54

 

 

 

W terminie do 30 dni od złożenia zawiadomienia Policja/Prokuratura powinna zakończyć czynności sprawdzające i przesłać listownie postanowienie o wszczęciu lub odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego. W piśmie o wszczęciu znajdą się numery sprawy: jednostki Policji nadają numery RSD (rejestr śledztw i dochodzeń), Prokuratury - numery Ds. Jeśli upływa termin złożenia formularza zgłoszeniowego, a Policja/Prokuratura nie przekazała dokumentów, napisz do nas.

 

 

Gdy otrzymasz pocztą postanowienie o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, możesz rozpocząć wypełnienie formularza, w którym podasz nazwę jednostki Policji lub Prokuratury i numer RSD/Ds. Jeśli policja odmówi wszczęcia postępowania, nie będziesz mógł skorzystać z Programu.

 

 

 

Ktos chyba nie czytal jak wyglada procedura. Co maja mu dac jak trzeba czekac 30 dni na ten papier ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...