Skocz do zawartości

Pomóżcie wybrać mi konsolę


waka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Jestem tu nowy. Nie mam dużo doświadczenia w grach(kiedyś grałem na szaraku). Postanowiłem kupić konsolę, ale nie wiem czy zdecydować się na ps3 czy xbox360.

Ze sportowych gier te co mnie interesują czyli pro i nba 2k są na obie platformy, więc tu nie ma problemu. Wyścigi- Forza3 już jest, gt5 niedługo- która będzie lepszym symulatorem? Ktora ma więcej tras i aut?

Która konsola ma ciekawsze excluziwy? Jakie są plusy i minusy obu konsol?

Czy mogę znleżć gdzieś listę gier po Polsku na 360? Tą na ps3 znalazłem.

Pomóżcie wybrać

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 12
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ps3 - dlaczego ? Kiedyś xbox ogólnie był lepszym wyborem, więcej exclusivów, znacznie lepiej wyglądające gry multiplatformowe. teraz to xbox ma znacznie mnie exclusivów, ps3 dostało bardzo dużo perełek, mała różnica w wyglądzie gier na obie platformy, albo w ogóle, darmowy internet. posiadam obie konsole, i polecam ci ps3 głownie za świetne exclusivy, gdyby tylko gry miały mniej aliasingu, to by był miód :D nie zdawaj sie tylko na moje opinie, poczekaj aż kto inny napisze.

Odnośnik do komentarza

Wyścigi- Forza3 już jest, gt5 niedługo- która będzie lepszym symulatorem? Ktora ma więcej tras i aut?

Która konsola ma ciekawsze excluziwy? Jakie są plusy i minusy obu konsol?

Czy mogę znleżć gdzieś listę gier po Polsku na 360? Tą na ps3 znalazłem.

Pomóżcie wybrać

1. W kwestii wyścigów obecnie prowadzi Forza. O GT5 na razie wiemy tylko tyle, że wygląda nieźle i że przed nią jeszcze mnóstwo szlifierki ze strony twórców. Generalnie to właśnie Forza Motorsport, później dwójka i obecnie trójka ustala trendy w wyścigach.

2. GT5 ma mieć na bank więcej fur, o trasach ciężko powiedzieć bo nie ma jeszcze oficjalnej listy.

3. Kwestia eksluzywów jest dość skomplikowana. Obie konsole mają bardzo bogatą bibliotekę gier, których na konkurencyjnej nie znajdziesz. X360 to przede wszystkim Gears Of War 2, Forza Motorsport 3, Halo 3, Fable 2, Project Gotham 4 etc. pełną listę exów znajdziesz tu: http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Xbox_360-only_games

PS3 to głównie Killzone 2, Uncharted 2, Motorstorm: Pacific Rift, Resistance 2, inFamous, WipEout HD etc. lista http://en.wikipedia.org/wiki/Category:PlayStation_3-only_games ; ciężko tak wymieniać z pamięci bo jest tego w cholerę, zwłaszcza jeżeli doda się tytuły dostępne do ściągnięcia przez usługę internetową XBLA i PSN.

 

W 2010 mamy mieć prawdziwy wysyp długo oczekiwanych exów zarówno na X360 i PS3. Alan Wake (X360), GT5 (PS3), God Of War 3 (PS3), Crackdown 2 (X360), Splinter Cell (X360). Nie sposób tego wszystkiego wymienić, ani zdecydować co jest lepsze. Kieruj się własną opinią czy wolisz takiego Motorstorma ponad PGR czy może odwrotnie. Sprawdź listy, być może niektóre sequele gier z poprzedniej generacji mogą przesądzić o wyborze, być może masz miłe wspomnienia z poprzednich gier danego producenta. Wszystko zależy od własnych preferencji, nie ma jakiegoś złotego środka. Dlatego tak zażarte są boje fanbojów o wyższości jednej konsoli nad drugą, bo jest to niezwykle wyrównana walka, różniąca się jedynie gustami użytkowników. I to też powinno być odpowiedzią na to, jakie są plusy i minusy tych konsol. Jeżeli szukasz najlepszych z najlepszych pakuj się na stronę www.gamerankings.com ; tam masz możliwość oglądnięcia recenzji z danych gier, a także rankingów najwyżej ocenianych pozycji na obie platformy. Tym się kieruj i na tej zasadzie szukaj gier, które zapewne w przyszłości będziesz ostro katować na swojej nowej konsolce.

Listy gier po Polsku niestety nie znalazłem, może ktoś ją jeszcze wstawi, pozdrawiam.

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Metoda na kartkę i długopis. Czyli spisujesz w jednym rzędzie wszystkie gry jakie Cię interesują i wybierasz konsolę, na którą interesujących gier jest więcej. A tak szczerze mówiąc czy wybierzesz PS3, czy X360 będziesz zadowolony. Gier jest w diabły.

Odnośnik do komentarza

Mam obie konsole i moim zdaniem lepszym wyborem jest PS3, darmowy net, fajniejsze exclusivy, blu ray ( nowosci wygladaja obłędnie), awaryjność, wygląd, wogóle jak dla mnie xbox sprawia wrażenie starej konsoli, taki prawie next gen, oldschool i okropne wręcz avatary ludziki dla dziewczyn. Jeszcze jeśli masz bezprzewodowy net to szykuj ponad 200 zeta na adapter aby wogule się połączyć z płatnym xbox live. Headset :)))))))))))))))))))))))

Jeszcze tak na marginesie o awaryjności to wczoraj mi padł plej YLOD, ale kupiłem go w 2007 roku więc wytrzymał troche, szykuje heatguna i paste, może naprawie, jak nie to na części i slimka

Pozdro

Odnośnik do komentarza

No juz bez taniej emagogii, ze 360 to oldschool, prawie next gen. Konsole sa porownywalne, choc po ograniu dema GoW 3 na samam mysl o tej prosukcji zbiera mi sie slina w kacikach ust. Jak juz ktos napisal wyzej, po jednej stronie kartki exy na PS3, na drugiej takowe na XO i po tym wybierac, pamietajac ze wiele multiplatform lepiej wyglada na XO.

Odnośnik do komentarza

PS3- Blu-Ray i exclusive'y jak oba Uncharted, Killzone, czy LBP, dla mnie dużym plusem są także hity z PSOne

X360- genialna usługa sieciowa (mnóstwo Polaków Z HEADSETAMI) no i podpasowane pod nią exy jak np. Gearsy. W ogóle pad wydaje się być wygodniejszy do grania w FPSy i nie tylko imo. Z exów masz jeszcze np. mistrzowskie Fable, Mass Effect, Forza Motorsport, Halo, czy też dodatki do GTAIV.

 

Anyway- jakiej konsoli nie wybierzesz, jeśli masz choć odrobinę racjonalne usposobienie, z czasem zaczniesz myśleć o drugiej konsoli, bo czegoś ci będzie brakować. Tak jak ja myślę teraz o ps3 chociaż z Xa jestem zadowolony.

Edytowane przez qb3k
Odnośnik do komentarza

Najlepiej byś zrobił podpinając konsolę do routera. Kiedyś miałem podobny dylemat co wybrać: pojechać switchem (nie polecam, rozłącza PS3 przy byle pierdnięciu PC w sieci), czy spróbować udostępniać go przez PC. IMO router jest to najlepszy możliwy sposób na równoległe połączenie zarówno PC jak i PS3 do sieci.

Odnośnik do komentarza

Nie zakładając następnego wątku mam jeszcze pytanie. Zdecydowałem się już na PS3, ale mam dylemat co do pojemności dysku twardego. Czy 120gb wystarczy, czy wziąć 250gb? Zapełnił ktoś dysk już? Wiem że nie będzie u mnie na dysku muzyki, będą natomiast pewnie zdjęcia. Czym zapełnia się jeszcze dyski bo jakoś nie mam pomysłów?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...