Skocz do zawartości

Polska a telewizja HD


Keymaker

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość konstant

Mialem kiedy N-ke a teraz C+. I coz moge powiedziec... Na Cyfrze sa po prostu lepsze programy, jest co ogladac.

Plusy eNki to swietny dekoder oraz nizsze ceny. (dekoder PVR C+ to totalna padaka).

 

Wejdz na forum hdtvpolska.com i obczaj dokladnie temat.

 

Ps. 1 - N ma obecnie ogromne problemy finansowe.

Ps. 2 - o tej promocji z LCD za 1zl zapomnij - ona jest dla obecnych abobentow (i to posiadajacych drogie pakiety), i obowiazuje gdy przedluzasz umowe o kolejne 24 miesiace.

Odnośnik do komentarza

Jestem abo N-ki od 3 lat, więc możecie uznać żem skrzywiony, ale... prawda (powiedzmy że obiektywna) jest taka, że tylko nTV powstawało od początku jako produkt typowo HD. Cyfra i Polsat musieli dostosować swoje oferty/sprzęt do konkurenta, który niespodziewanie się pojawił i zatrząsł polskim rynkiem TV satelitarnych.

Bezsprzeczny jest fakt, że n oferuje w tej chwili najlepszy (sprzętowo i software'owo) tuner HD (Turbo recorder), z dyskiem 500GB i mnóstwem przydatnych (a nie bzdetnych) funkcji, i co ważne - OSD przystosowanym do HDTV (design, czcionka, funkcje).

Co do oferty programowej to wiadomo - co kto lubi, ale imo n-ka ma najwięcej ciekawych kanałów HD (jeśli podliczyć ceny pakietów) za najmniejsze pieniądze. Płacąc ok. 50 zeta mam TVN HD, TVP HD, MGM HD, Discovery HD, Animal Planet HD, National Geographic HD i MTV HD. Świetnie spisują się ich kanały nFilm HD/HD2, gdzie zawsze jest kilka ciekawych obrazów do zlukania (cena promocyjna za oba była 9,90). Cały pakiet TVN-ów jest w genialnej jakości i natywnie nadawany w 16:9. HBO też daje radę w HD, ale mało nowości i trochę drogi pakiet (25 zł 3 kanały) - ale jest Czysta Krew w HD :). No i nie można nie wspomnieć o kolekcjach VOD - nowe sezony Dextera, Californication czy Gotowych na wszystko to nie w kij dmuchał :)

 

Nie wiem czy N ma problemy finansowe - z drugiej strony: kto ich nie ma po ostatnim roku? :) Zresztą czarny PR można dorobić każdej platformie/firmie.

Wiem tyle, że ostatnio czekając na wymianę dekodera (1 awaria po 3 latach), stałem w kolejce chętnych do zakupu n-ki. Imo nowa promocja daje radę. Największa kupa to system utrzymania klienta - bo go de facto BRAK. Właśnie rozwiązałem z nimi umowę, aby podpisać nową, w nowej promocji.

 

Keymaker: nie łaś się na tandetne LG, bo i tak im go spłacasz w ratach - tyle, że za "abonament". A zanim spłacisz, będzie wart połowę aktualnej ceny. Kup platformę cyfrową dla jej oferty programowej, cen i tego co oferuje umowa/promocja, a nie dla "bonusów"... Wiązanie się na więcej niż 12m-cy nie ma sensu - za dużo wciąż się zmienia, aby wiązać sobie ręce na dłużej.

Edytowane przez Butcher
Odnośnik do komentarza
Gość konstant

@Butcher - Ty na powaznie, mowisz, ze nFilm oraz HBO HD daja rade ?

To jest najwieszka kupa w Polsce, jesli chodzi o jakosc.

 

Ja bylem z nk'a ponad rok i bylo fajnie... Abonament 32zl, swietny dekoder... Nie narzekalem. Az do momentu, gdy sami zwiekszyli abo o 6zl.

Druga sprawa o ktorej wspomniales to system utrzymania klienta - i tu jest najwieszka porazka jesli chodzi o enke. Chcac sie dodzwonic do BOK'u trzeba bylo to zrobic w godzinach od 2-4 w nocy :D

Odnośnik do komentarza

Biorąc pod uwagę, że w przypadku nFilm HD dajesz za 2 kanały 9,90 w promocji? TAK, daje radę - z logiką nie wygrasz. To cena jednego nowego filmu w wypożyczalni - a masz dwa kanały na miesiąc. Zawsze coś znajdę do obejrzenia. Jak miałem odkodowany w ramach promo, obejrzałem Iron Mana, którego wcześniej nie widziałem (nie wspominając o paru innych, których nie zdążyłem, a nie mam recordera). Teraz chętnie obejrzałbym chociażby Indy Jonesa (1-3), tym bardziej, że Spielberg nie kwapi się wydać tego na nośnikach HD. Jeżeli oczekujesz za 20 zeta (cena normalna) cudów w postaci premier po-kinowych, to sorry... I to chyba największy problem wszystkich, którzy narzekają na kanały premium w tym kraju.

Co do BOK to w ogóle dziwna sprawa... czytam tu, czytam tam - wszyscy wieszają psy. A cokolwiek chcę z nimi załatwić, dowiedzieć się - dodzwaniam się za pierwszym razem... Bynajmniej nie w nocy. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Hmm,czemu pomija sie UPC jako telewizje HD? Mimo ze kablowa to bardzo ladnie sie rozwija,do kanalow w HD nie mam zastrzezen,ceny tez jak dla mnie (staz abonencki) bardzo przystepne no i wkoncu dodali VOD do swojej oferty.Jak sie jeszcze wezmie jakis odjechany internet w promocji to wychodzi calkiem calkiem.

Odnośnik do komentarza

Sam mam UPC cyfrową. I ogólnie jest ok, ale HD to kanały w pakiecie MAX są w niewielkiej ilości (abo 100 zł). Brakuje przynajmniej takich podstawowych HD jak Eurosport HD 1 (już jest Eurosport 2 w HD), TVP HD czy choćby Discovery HD. Polsat Sport HD oferuje niewiele, większość na TVN HD jest w SD (w HD ich seriale, Fakty i nowe filmy - to bardzo dobre), no i TVS HD - tu natomiast zupełnie nic ciekawego :( Jedynie NatGeo HD wygląda genialnie i History HD też. Z pakietów dodatkowych HBO HD podobno jest kiepskie. Chciałbym by oferta kanałów w wysokiej rozdzielczości się nieco poszerzyła. W n jest sporo przyrodniczych (NG Wild, Animal, Discovery) plus sportowe w HD i TVP HD. Tego mi żal. Poza tym jakość SD jest IMO wysoka i nie widać pikselozy czy czegoś. Może to być efekt także dobrego telewizora. Jednak kanały w HD dopiero pokazują obraz.

Odnośnik do komentarza

Hmm,ja na HBO HD nie narzekam,duzo filmow w wysokiej rozdzialce i czesto dobre tytuly.History Channel HD i TVS HD wygladaja moim zdaniem oblednie.No i fakt,brak TVP HD jest moim zdaniem dziwny,ale patrzac na TVN HD pewnie nie duzo trace bo tam i tak wiekszosc rzeczy jest w SD tylko z podbita rozdzialka.Mam tez Canal + Film HD i tutaj jest roznie,czasem puszcza film w prawdziwym HD a czasem poprostu bardzo dobrze wygladajacy SD.

Odnośnik do komentarza

Velius, wiesz dlaczego nikt nie mówi o UPC ? Bo zarządzają tym jakieś pół mózgi. Na mojej ulicy po jednej stronie jest UPC, po drugiej nie ma. Nie wiem, czy nawet blok obok nie ma. I jak tu rozmawiać...Aster też nie lepszy, bo kablóweczkę, to sobie można u nich zamówić, ale tylko zwykłą, bo o cyfrowej telewizji, telefonie czy internecie to można zapomnieć.

Edytowane przez Keymaker
Odnośnik do komentarza

Mam Nke i Cyfre+ i kazdy, kto twierdzi, ze Cyfra jest lepsza, to chyba nie wie, o czym mowi. TVN HD czy NSport HD i NFilm HD to piekne wizytowki tej platformy. Do tego najzwyklejszy dekoder odrazu przystosowany do obslugi HD. Tak jak Butcher: Nke mam 3 rok, i nic nie zanosi sie na to, by to zmienic. Natomiast Cyfre wywalam zaraz, jak mi sie skonczy umowa, i wezme tylko Multipakiet Canal+.

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...