Skocz do zawartości

Ranking czołówki polskiego tekkena


zajman

Rekomendowane odpowiedzi

Di wpadł na pomysł takiego rankingu o czym pisze na świeżo upieczonym Backdashu więc proponuję tam wejść i przeczytać komentarze bo już rozpoczęła się dyskusja którą proponuję kontynuować tutaj. Zaproponowałem żeby nie wymyślać od nowa rankingu tylko "zapożyczyć" szkielet od moich przyjaciół z forum pes-sceny. Ranking ten powstawał latami na początku mocno amatorsko wszystko było liczone w jednym temacie notabene który jest jeszcze na tym forum po czym przeistoczył się w coś co zostało nazwane rankingiem wszech czasów i zostało skrupulatnie liczone po każdym turnieju . Podstawą do liczenia są turnieje rankingowe czyli takie gdzie pojawi się minimalna wymagana ilość osób by liczyć punkty z tego turnieju. Poniżej wklejam kilka komentów z backdasha które naprowadzą was ocb.

 

Napisałem coś takiego :

Ja powiem tak :

 

Ranking to świetny pomysł , skoro od wielu lat sprawdza się w przypadku pesa to czemu nie w przypadku tekkena ? Wydaje mi się że szkielet można zrobic taki sam tzn : podział na turnieje lokalne (do 30 osób ) i rankingowe (powyżej 30 ) .Punkty przyznawane na prostej zasadzie :

1m ? 15pkt , 2m ? 12pkt , 3m ? 9pkt , 4m ? 7pkt , 1/4 ? 4pkt , 1/8 ? 2pkt, 1/16 ? 1pkt . Wygranie grupy dodatkowo premiowane jest 1 punktem.

 

Na co di napisał

Do rankingu zaliczane są tylko turnieje rankingowe? IMO można dać po prostu różne wagi. I zrobić większy podział, np. do 16, do 32 i powyżej 32 osób.

 

Tokis:

Czy ja wiem?? A czemu by to miało służyć? No i należy zauważyć że potrzebne by były turnieje by móc rozdawać punkty, ponadto czasami ktoś nie będzie mógł się pojawić na turnieju organizowanym w mieście na drugim końcu Polski i pozbawi go to cennych punktów, co może osłabić wiarygodność takiej klasyfikacji. Ja jestem bardziej za rozpoczęciem ligi, po tym jak naprawili online ? można pograć w miarę komfortowo, za darmo, nie ruszając się z domu! :P

 

Junior:

Wg mnie punktacja powinna być dawana za każdą wygraną na turnieju.

Tzn. 1 punkt za wygraną w grupie, 2 za wygraną w DE do top 16, 3 za wygraną w top 16, 4 za wygraną w top 8 do Finału, 5 za wygraną w Finale.

Daje nam to w miarę wyrównaną ilość zdobywanych punktów wymiernie do starań i osiągnięć, przy czym wygrany finału nie ma wcale tak łatwo.

Uważam taki pomysł za świetny ? jeśli kiedyś jakiś team w PL lub gracz miałby być sponsorowany będzie to jeden z atutów dzięki którym łatwiej będzie zdobyć sponsora. Same ligi Online do tej pory nie były wystarczająco adekwatne do umiejętności graczy którzy brali w nich udział. Teraz się to zmieni i może Tekken przyciągnie więcej fanów i sponsorów.

 

i moja odpowiedź

do Tokis

 

na tym polega życie że nie wszędzie możesz być ;] Dlatego ranking jest tym lepszy bo honoruje nie tylko jednego gościa ale wielu ludzi i tworzy czołówkę. Dlatego w pesa turnieje są w całej polsce a ranking jest jeden . To że nie możesz byc na turze w gdańsku znaczy tyle że koleś z gdańska nie może byc na turze w zakopanym a obydwoje mają szansę zdobywac punkty do rankingu ! Wierzcie mi ranking pesa to nie wymysł jednego gościa ale coś tworzone na podstawie wieloletnich doświadczeń .

 

do Di

 

Nie ma sensu przyznawać punktów za turnieje lokalne takie jak w dzierżońiowie bo :

a) Ktoś może na mazurach sobie robić raz w tygodniu turnieje 12 osobowe z kumplami i okaże się że najlepszy w polsce jest marian jeziorski .

b) nie ma sensu robić też 3 rankingów tak jak napisałeś bo za dużo męczenia się z tym a wymierne skutki (bo w rankingu 16 osobowych turniejów będzie mariana jeziorski robiąc domowe turnieje ) Dlatego trzeba ustalić minimalny limit graczy jaki powinien być na turnieju rankingowym , patrząc na polskę to około 30 osób . W pesa ten minimalny limit wynosi 60 osób . Sprawdza się !

 

do junior:

 

Człowieku wiesz ile to liczenia po turnieju ? Dla mnie najlepiej honorować głównie DE a nie potyczki w grupach , za wygranie grupy 1 punkt a jak z niej wyjdziesz na innym miejscu to i tak jesteś w 1/16 więc masz 1 punkt . Dojdziesz do 1/8 masz 2 punkty czyli już razem 3 itd. Wierzcie mi myślałem o rankingu tekkena już dawno temu i mówie wam że ten ranking się sprawdzi! Pod koniec sezonu można się pokusi o pucharki itp . Skąd kasa na pucharki ? W przypadku pesa każdy rankingowy turniej musiał ujścić mały podatek(15% wpisowego z turnieju) co potem szło na nagrody (kase zbierał wybrany w ankiecie skarbnik ).

Proponuję wogóle założyć temat na forum i tam się dogadamy.

 

Coś takiego może na nowo odbudować scene tekkena w polsce . Proszę was o wypowiadanie się co myslicie wogóle o pojaiweniu się rankingu i co myślicie o zapożyczeniu szklieletu z forum pes sceny ? Jeżeli macie własne pomysły również je podawajcie .

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 12
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

 

 

Junior:

Wg mnie punktacja powinna być dawana za każdą wygraną na turnieju.

Tzn. 1 punkt za wygraną w grupie, 2 za wygraną w DE do top 16, 3 za wygraną w top 16, 4 za wygraną w top 8 do Finału, 5 za wygraną w Finale.

Daje nam to w miarę wyrównaną ilość zdobywanych punktów wymiernie do starań i osiągnięć, przy czym wygrany finału nie ma wcale tak łatwo.

 

 

 

Proponuję dodatkowo przyznawać po 0,5 punkta za ilość wygranych rund w grupie.Także można dodać 0,25 jeśli ktoś np przegrywa dwiema ale ''powraca'' z trzema.A 0,12 punkta można przyznać jeśli jest to dodatkowo trudna grupa.

 

A tak na poważnie to wg mnie powinno się punktować miejsca 1-8.Wszyscy powinni dążyć do tego by być w pierwszej 10 w Polsce.Po co się rozdrabniać to tylko komplikuje sprawę i ją rozwadnia...

Waga turnieju zależna od tego kto z czołówki w nim uczestniczył i ile było graczy.Oczywiście turnieje w Dzierżoniowie nie powinny w ogóle być punktowane bo to taki lajtowy pijacki klimat raczej na ogranie i exp:D Ale np. taka Tawerna gdzie pojawia się top 2 graczy w Europie jak najbardziej.Z tym,że waga tego turnieju powinna być o stopień mniejsza niż np taka gdzie na turnieju jest większość graczy z polskiej czołówki vide AOT w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Proponuję dodatkowo przyznawać po 0,5 punkta za ilość wygranych rund w grupie.Także można dodać 0,25 jeśli ktoś np przegrywa dwiema ale ''powraca'' z trzema.A 0,12 punkta można przyznać jeśli jest to dodatkowo trudna grupa.

 

:lol: właśnie o to mi chodziło junior nie ma sensu się rozdrabniać na takie szczegóły .

 

 

A tak na poważnie to wg mnie powinno się punktować miejsca 1-8.Wszyscy powinni dążyć do tego by być w pierwszej 10 w Polsce.Po co się rozdrabniać to tylko komplikuje sprawę i ją rozwadnia...

 

Masz troszkę racji ale bez przesady , wystarczy punktować DE i wygranych z grupy to jeszcze nie utrudnia tak sprawy a i tak premiuje lepszych bo tych co wyszli z grupy i walczą o ser w DE.

 

Co do wag to to by własnie utrudniło i skomplikowało ranking bo jak to odbierać ? Niby masz rację ale jak to wtedy liczyć ? Był Matt na turnieju to wszystkie punkty liczone podwójnie :D ?

Odnośnik do komentarza

Dobra, przyznaję racje - jeśli ktoś miał by liczyć po mojemu to ok ale jeśli ja sam to nie chciało by mi się :P

Pomysł dobry, sam już jakiś czas temu napisałem Di żeby coś takiego zrobić.

Myślę że sprawdzony sposób będzie lepszy od "naszych amatorskich wymysłów".

No chyba że ktoś znajdzie sposób liczenia lig w Korei ^^.

Odnośnik do komentarza

 

 

A tak na poważnie to wg mnie powinno się punktować miejsca 1-8.Wszyscy powinni dążyć do tego by być w pierwszej 10 w Polsce.Po co się rozdrabniać to tylko komplikuje sprawę i ją rozwadnia...

 

Masz troszkę racji ale bez przesady , wystarczy punktować DE i wygranych z grupy to jeszcze nie utrudnia tak sprawy a i tak premiuje lepszych bo tych co wyszli z grupy i walczą o ser w DE.

 

Co do wag to to by własnie utrudniło i skomplikowało ranking bo jak to odbierać ? Niby masz rację ale jak to wtedy liczyć ? Był Matt na turnieju to wszystkie punkty liczone podwójnie :D ?

 

Naprawdę nie wiem jak to liczyć,wystarczy,że mam plecy na studiach z przedmiotu finanse i liczenia mam zapewnionego na 3 miesiące.

Właściwie to nie wiem po co komu taka tabelka graczy z punktami(dla satysfakcji co poniektórych?albo,żeby ktoś wiedział z kim ma do czynienia i jak ten ktoś wymiata?).Wystarczy ta z tekken poland bo i tak jak widziałem jest uaktualniana.

Prawda jest taka,że jest tylko 2 graczy w Polsce,którym powinno się liczyć punkty choć to i tak bezcelowe bo wiadomo kto rozdaje karty :whistling:

Reszta tzn kilkunastu graczy gra na zbliżonym poziomie tylko jednemu raz tur pójdzie ,a raz nie.

Dla mnie to całe przedsięwzięcie nie jest zbyt potrzebne lepiej po prostu skupić się na graniu.ogrywaniu się ,practice itp

Odnośnik do komentarza

przecież jest dział "Turnieje" na backdashu...

czy nie wystarczy uzupełnić notki o turniejach, które się już odbyły i dalej na bieżąco wypisywać top8 ewentualnie top16 przy mega-turniejach, jaki się szykuje w ŁDZ?

 

dodatkowo można zamieszczać listę uczestników każdego turnieju (tak - w jednym miejscu, żeby nie szukać po forach), wtedy wszystko by było jasne i nie trzeba by było liczyć żadnych pktów.

Odnośnik do komentarza

Czy nie lepiej byłoby skorzystać z gotowego rankingu, który jest już prowadzony od kilku lat, ewentualnie trochę go dopracować i uzupełnić brakujące informacje, zamiast robić coś prawie identycznego od nowa? Są tam dodatkowo takie funkcje jak wagi turniejów, ranking ogólny wszystkich rozgrywek, rankingi konkretnych części Tekkena, integracja z zapowiedziami oraz relacjami itp. Czytając niektóre wypowiedzi można odnieść wrażenie, że pomysł turniejowego rankingu Tekkena to nagle coś nowego, oryginalnego i twórczego, a przecież od dawna jest dostępny dopracowany i funkcjonalny system, który z powodzeniem można by wykorzystać i ulepszyć.

Odnośnik do komentarza

Czy nie lepiej byłoby skorzystać z gotowego rankingu, który jest już prowadzony od kilku lat, ewentualnie trochę go dopracować i uzupełnić brakujące informacje, zamiast robić coś prawie identycznego od nowa? Są tam dodatkowo takie funkcje jak wagi turniejów, ranking ogólny wszystkich rozgrywek, rankingi konkretnych części Tekkena, integracja z zapowiedziami oraz relacjami itp. Czytając niektóre wypowiedzi można odnieść wrażenie, że pomysł turniejowego rankingu Tekkena to nagle coś nowego, oryginalnego i twórczego, a przecież od dawna jest dostępny dopracowany i funkcjonalny system, który z powodzeniem można by wykorzystać i ulepszyć.

 

Dobra napiszę raz i jasno.

Tekken Poland, należące teraz do honmaru.pl jest stroną żałosną, na której nikt nie siedzi, nikt się nią nie zajmuje a co najważniejsze za wiele to sobą nie reprezentuje.

Ranking tam kuleje, nie był uzupełniany za każdym razem w trakcie kiedy strona świeciła swoje triumfy więc nie chce mi się wierzyć że teraz będzie.

Nie jest to pomysł o pod tytułem "Stwórzmy nowy ranking" tylko "Stwórzmy ranking tekkenowy" czyli wasz zawiódł.

A jeśli ktoś potrzebuje potwierdzenia powyższych słów to proszę najpierw odpowiedzieć na moje pytanie - Skoro ta strona jest taka zajebista, to dla czego nikt na niej nie siedzi? I dla czego prawie nikt z polskiej sceny nie zagląda nawet na Honmaru?

 

Nie chcę urażać nikogo, ani psioczyć na czyjąś pracę. Ale niestety fakty są jasne. Jeśli nie zajmie się tym osoba kompetentna ( a znam tylko jedną taką osobę - Di) to pomysł ten upadł wcześniej niż się urodził. Sam zaczynałem od TP. I nie powiem, stronka strasznie mi się podobała.

 

#Szyper - ok nie jestem miszczem i nie piszę ze zbyt dużą uwagą każdego posta :P ja ci literówek nie wypominam xD

Edytowane przez Juni0r
Odnośnik do komentarza

Sepkong przekonał mnie do tego, że ranking nie jest potrzebny. Zamiast tego będziemy publikować szczegółowe wyniki razem z drabinkami i krótkimi informacjami o turnieju.

 

 

@Peter

Jeśli chcesz prowadzić dalej swój ranking, to dobrze by było, gdybyś zmienił trochę punktację. Dla przykładu: ja za wygranie C&C Festival dostałem więcej punktów niż za 4. miejsce w Mistrzostwach Polski w DR-a na PSP :wink: Jeśli potrzebujesz pomocy nie tylko przy ustalaniu punktacji, ale i wynikach turnieju, to odezwij się do mnie :smile:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.