Jump to content

The Legend of Zelda: The Wind Waker


chrno-x

Recommended Posts

logo.gif

 

infomo.png

 

 

System: Nintendo Game Cube

 

Developer: Nintendo EAD

 

Wydawca:Nintendo

 

Daty wydania:


 •  
 • JP: 13 Listopad, 2002
 • NA: 24 Marzec, 2003
 • EU: 3 Maj, 2003
 • AUS: 7 Maj, 2003

 

Twórcy:

 

Demo: Nie/Tak* legendofzeldacollectors.jpg

 

*- demo jest zawarte w "The Legend of Zelda: Collector's Edition"do kupienia osobno.

Czas produkcji: 2 lata i 4 miesiące

 

Kategorie wiekowe:


 •  
 • ELSPA: 3+
 • ESRB: E (Everyone)
 • OFLC: G8+
 • PEGI: 7+

Okładki:

 

 

EU gcnzeldawindwaker.jpg

 

 

 

 

NA 308l7nk.jpg

 

 

 

 

JP thelegendofzeldataktofw.jpg

 

Limitowana edycja:292204588.jpg

 

Zawiera złote lub czarne pudełko (złoty egzemplarz jest rzadszy) i bonusową płytę w której mieści się:


 •  
 • The Legend of Zelda: Ocarina of Time
 • The Legend of Zelda: Ocarina of Time Master Quest(roboczo nazywana URA Zelda)
 • Pakiet trailer'ów z gier na Game Cube'a

 

 

 

Wersja językowa: Oryginalna angielska (do wyboru z 5 różnych języków)

 

Właściwości:


 •  
 • Format: 4:3, Progressive Scan* - * dotyczy wersji NTSC
 • Rozdzielczość: 480p (tylko wersja NTSC), 576i (PAL-50Hz)
 • Ilość graczy: 1,(2) - (po podłączeniu GBA do Game Cube'a)
 • Nośnik: 1,(2) Optical Game Cube disc (w przypadku Limitowanej Edycji)

 

Gatunek: przygodowa, akcja

 

Oceny z recenzji:

Famitsu: 40/40

IGN: 9.6/10

PSX Extreme(70): 9+/10

Gamerankings: 94.43/100% (średnia z 94 recenzji z całego świata)

Metacritic:96/100(średnia z 80 recenzji z całego świata)

EGM: 9,83/100

Eurogamer: 9/10

GameSpot:9.3/10

 

Wynik sprzedaży: 4,55 Mln sprzedanych kopii

 

singleplayer.png

 

1. Wprowadzenie

Na pewnej wyspie zwanej Outset Island, żyje chłopiec imieniem Link, dziś jest jego specjalny dzień gdyż są jego urodziny i odbędzie się ceremonia dojrzałości, jak każdy chłopiec na wyspie podczas tej ceremonii musi założyć zieloną tunikę którą nosił kiedyś "Bohater Czasu"(ang. Hero of Time), jednakże w tym samym czasie jego siostra zostaje porwana, Link w którego wciela się gracz, postanawia uratować siostrę, w ten sposób rozpoczynając wielką przygodę.

 

2. Gameplay

Podstawowa mechanika gry w całej serii The Legend of Zelda nie różni się praktycznie, więc w przypadku Wind Waker'a takie rzeczy jak bieganie, atakowanie, czy automatyczne skakanie nie różni się od tego co pokazała ostatnia odsłona czyli Majora's Mask, w tym przypadku wyjątkiem może być odparowanie ataku swoja tarczą, bądź po wciśnięciu A na padzie w odpowiednim momencie zaowocuje specjalnym ruchem który kończy się uderzeniem przeciwnika swoją bronią.

 

Ciekawym pomysłem zaimplementowanym w grze są oczy bohatera, pewnie niektórzy się zastanawiają po co Link'owi tak wielkie oczy, dzięki nim Link może pomóc graczowi w zagadkach, jak np. gdy trzeba zapalić coś pochodnią, Link będzie patrzał się w kierunku leżącego kijka lub w kierunku pochodni, podobnie jest w przypadku różnych przycisków i dźwigni.

 

Wracając do głównej mechaniki gry, gracz jako Link będzie przemierzał różne mniejsze lub większe dungeon'y słynące w każdej części i które w tym momencie z pomocą przychodzą różne specjalne przedmioty które zdobywa się wraz z postępem w grze, jednakże w tej części lwią część czasu spędzimy na powierzchni pływając swoim nowym towarzyszem / łódką o imieniu "King of the Red Lions". Również w tej części Link zdobędzie tytułowego Wind Waker'a który podobny jest do batuty, dzięki owemu przedmiotowi Link będzie mógł kontrolować wiatr, którym się wspomoże podczas żeglugi ale i również przy rozwiązywaniu quest'ów.

 

Największą zaletą Wind Waker'a są side quest'y których w grze jest naprawdę sporo i dzięki którym gracz zdecydowanie przedłuży sobie rozgrywkę, mapy skarbów, pokonywanie wielkich ośmiornic, ratowanie wróżek i wiele więcej rzeczy które można robić w grze. Owszem zaletą jak i wadą jest sama żegluga która może niektórych znużyć(a płynięcie z jednego końca mapy na drugi trochę może zająć) , wtedy do pomocy służy wielkie Tornado(oczywiście trzeba je pierw zdobyć :->) dzięki któremu można przemieścić się co do większych wysp (które zostały podzielone na 49 obszarów, a więc jest tego trochę) niezależnie od miejsca w którym się gracz znajduje.

 

characterprofile.png

 

 

"Hee hee hee! This is my FAVORITE spot to gaze out at the sea. When I play with the gulls, I call it "Aryll's Lookout."

aryll.png

Aryll i Link obydwoje dorastali na Outset Island, pod opięką ich babci, Aryll ma zamiłowanie do mew, często przesiaduje w punkcie obserwacyjnym na Outset, które nazwała "Obserwatorium Aryll", jej najlepszą przyjaciółką na wyspie jest Sue-Belle, dziewczyna która nosi dzban na głowie.

"But then, when all hope had died, and the hour of doom seemed at hand... a young boy clothed in green appeared as if from nowhere. Wielding the blade of evil's bane, he sealed the dark one away and gave the land light."

windwker.jpg

Główny bohater każdej części "The Legend of Zelda" ,jest reinkarnacją Hero of Time jednak w przypadku Wind Waker'a stał się Hero of the Winds (bohater wiatrów). Pierwotnie Link(po jap. Rinku) miał nazywać się Chris albo Christo po ojcu chrzestnym Shigeru Miyamoto, jednak oficjalnie zmieniono imię na Link.

 

"I had a dream... In the dream, dark storm clouds were billowing over the land of Hyrule... But suddenly, a ray of light shot out of the forest, parted the clouds and lit up the ground... The light turned into a figure holding a green and shining stone, followed by a fairy... I know this is a prophecy that someone would come from the forest... Yes, I thought you might be the one... Oh, I'm sorry! I got carried away with my story and didn't even properly introduce myself! I am Zelda, Princess of Hyrule."

zeldaidbyzeldatetra.png

Zelda, Princess of Hyrule, znana także jako Princess Zelda (po jap. Zeruda-hime) jest członkiem Hyrule Royal Family i gra integralną rolę w historii Hyrule. Pomimo że jest tytułowa bohaterką, gracz przejmuje kontrole nad protagonistą, Link'iem. Zwykle Zelda jest w jakis sposób porywana lub więziona przez Ganondorf'a. W niektórych grach występuje jako jeden z mędrców lub jako prorok.

 

"I am the King of the Red Lions, do not fear... I am not your enemy."

linkandthekingofredlion.png

King or Red Lions(pl:król czerwonych lwów)jest mówiącą łodzią który zaprzyjaźnia się z Link'iem i pomaga mu przemierzać "Great Sea" , w grze występuje jako towarzysz Link'a. Udziela rad Link'owi i ogłasza go "Hero of the Winds"

 

SPOILER

"I have lived regretting the past. And I have faced those regrets."

daphnesnohansenhyrule.png

Kiedyś wspaniały Król Hyrule, został zapieczętowany pod "Great Sea"(Wspaniałe morze) wraz z resztą Hyrule podczas "Great Flood"(Wielka powódź). Daphnes Nohansen Hyrule kontroluje łódź King of Red Lions za pomocą Pirate's Charm(Piracki talizman). Podczas jego poszukiwań bohatera, sptyka Link'a, którego wspiera podczas podróży.

 

 

"Time certainly flies...I can't believe you're already old enough to wear these clothes....Don't look so disappointed dear one. Today is a day to celebrate! It is the day that you become the same age as the young hero spoken in all of the legends. You only have to wear them for one day, so don't look so down. Be proud, child!"

grandmab.png

Babcia Link'a oraz Aryll. Żyje wraz z nimi na Outset Island

"Wow. What's with that get-up? Well, whatever. So, where am I...?"

tetraq.jpg

Tetra, znana tez jako Dazel w niektórych językach. Tetra jest ciemnoskórą blond piratką, oraz następczynią jej matki w gangu piratów. Na pierwszy rzut oka wygląda na nieustraszonego, bezlitosnego, zimnego i myślącego tylko o skarbach pirata, ale w rzeczywistości jest troskliwa i opiekuńcza.

 

SPOILER

royalfamilypainting.png

The Royal Family of Hyrule, w skrócie Royal Family, jest rządzącą monarchią rodzinną w Hyrule, typowo składa się z królewskich męskich władców. księżcznika tradycyjnie nazywana Zeldą. Podczas "Imprisoning War", rodzina królewska została zamordowana ratując Zelde, która później ukrywała się pod nick'iem "Sheik". Powrót Ganon'a po latach doprowadziło do "Great Flood"(wielkiej powodzi) i rodzina straciła swoją władzę. W Zamku Hyrule widnieje powyższa fotografia na której rodzina królewska jest bardzo podobna do Tetry oraz jej bandy piratów. Matka Tetry, rownież pirat, była z pewnością członkiem rodziny królewskiej.

 

"Now! Let us put an end to that which binds us together! Gods! Hear that which I desire! Expose this land to the rays of the sun once more! Let them burn forth! Give Hyrule to me!"

300pxganondorfwindwaker.png

Główny bohater negatywny w serii The Legend of Zelda, Ganon próbuje zdobyć na własność moc Tri Force'a i stanąć na czele Hyrule jako Król, niszcząc wszystko co stanie mu na drodze do jego celu.

Edited by chrno-x
Link to comment
 • Replies 1
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Czas gry: 20-50 godzin

Stopień trudności: Niski

Opcja "New Game +" w której od razu do dyspozycji jest Deluxe Picto Box, jak i Link przez całą grę biega w podstawowym stroju(kolokwialnie zwana piżamką) a Aryll siostra Linka występuje w spódniczce z czaszką.

Replayability: Średnie / duże - w zależności czy komuś podoba się żegluga

 

Mapy skarbów, skarby:

W grze znajduje się 41 map z różnymi skarbami, zdobycie map i wyłowienie wszystkich skarbów zajmuje sporo czasu ale również dostarcza mnóstwa zabawy, w skrzyniach znajdują się pomarańczowe lub specjalne srebrne Rupie(waluta w grze), mapy quest'owe jak i serduszka.

 

Jeżeli ktoś ma problemy ze zdobyciem wszystkich skarbów itp. rzeczy w grze, polecam sięgnąć po "Poradnik PSX Extreme Lato 2003"

bądź zajrzeć na IGN na której również znajduje się opis przejścia gry.

 

 

mediat.png

 

Trailers:

 

http://www.youtube.com/watch?v=gYfZ_aLsW90 E3 2002 Trailer

http://www.youtube.com/watch?v=AV3tP8ROBD0 Trailer from Limited Edition disc

Screenshoty:

 

thewindwakerlinkwavesgo.th.png0225zeldawindbreaker1.th.jpg0225zeldawindbreaker14.th.jpgzedlausfinaleng4.th.jpgzeldaenglish5.th.jpgzeldajpn121160219.th.jpgzeldajpn121160244.th.jpg

 

 

 

 

Images & Fan art:

charcollage2.th.gifwindwakerganon.th.jpgthelegendofzeldawallpap.th.jpg

 

awardsq.png

 

GameSpot: 2003 Game of the Year Awards

 

Nintendo Power: 2003 Game of the Year

EGM: Gold Award

 

IGN: Editor's Choice Award

 

2004 Game Developers Choice Awards - Excellence in Visual Arts

7th Annual Interactive Achievement Awards - Outstanding Achievement in Art Direction

Edited by chrno-x
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.