Jump to content

Crash Bandicoot 2


Guest ALIEN_ALIEN

Recommended Posts

Guest ALIEN_ALIEN

gfs5327011.jpg

:bomb:

Temat na forum :bomb:

 

System

1997 - PlayStation

2007 - PlayStation Network

 

 

Developer

naughtydog629.png

 

Wydawca

Sony Computer Entertainment

Universal Interactive Studios

 

Gatunek

Platformówka 3D

 

Liczba graczy

Jedna osoba

 

Demo

JEST !

 

Data wydania

US. Listopad 1997

EU. Grudzień 1997

JP. Grudzień 1997

 

Kategorie Wiekowe

3 +

ELSPA 3+

ESRB K-A

OFLC G

 

Nośnik

CD-ROM

EBOOT

 

Cena w PS STORE

18 pln

 

 

Wyniki sprzedaży

7 MLN

 

Oceny

 

GameRankings ( 88% )

Game Revolution ( B )

GameSpot ( 8.6/10 )

IGN ( 8.5/10 )

 

PROJEKT:

 

Mark Cerny (producent)

Jason Rubin (reżyser)

Andy Gavin (programista)

Charles Zembillas (projektant postaci i dyrektor artystyczny)

Mark Mothersbaugh (kompozytor)

Josh Mancell (dyrektor muzyczny/kompozytor)

 

OKŁADKI

 

EUROPA

19698793987front.jpg

19698793987back.jpg

 

USA

19698752941front.jpg

19698752941back.jpg

 

JAPONIA

19698721141front.jpg

 

OPISPojazd Cortexa eksploduje podczas walki z Crashem Bandicootem, co sprawia że, szalony naukowiec spada w dół. Poturbowany Cortex wpada do opuszczonej kopalni, gdzie odnajduje Power Crystal.

Rok później Cortex wraz ze swym nowym wspólnikiem a dawnym znajomym, Dr. N.Ginem, badają kryształ. Odkrywają, że potrzebują 25 takich kryształów by po raz kolejny podbić świat. Cortex postanawia wykorzystać samego Crasha, używając argumentu, że świat jest w niebezpieczeństwie i jeśli nie zdobędzie wszystkich kamieni nastąpi zagłada świata. Crash postanawia podjąć się zadania i wyrusza w kolejną podróż by odszukać wszystkie kamienie ...

crashbandicootbyluigilu.jpg

Edited by ALIEN_ALIEN
 • Upvote 1
Link to comment
Guest ALIEN_ALIEN

Crashdance.gifOBSADA / BOSSOWIECrashdance.gif

 

CRASH BANDICOOT

chcrash23ctr.jpg

 

Crash Bandicoot wkracza do akcji po raz drugi. Podstępem zostaje zmuszony do odnalezienia kryształów mocy , inaczej światu grozi zagłada ... tak bynajmniej twierdzi Cortex. Gdy to mu się to uda ktoś powie mu całą prawdę. Co wtedy zrobi Crash ?

 COCO BANDICOOT

chcoco2.jpg

Młodsza, lecz dużo bardziej dojrzała siostra Crasha. Pewnego dnia, gdy bateria do jej laptopa rozładowuje się, wysyła Crasha by zdobył nową. Kiedy Coco odkrywa, że Crash został wrobiony w zbieranie Kryształów , staje się podejrzliwa wobec Cortexa i postanawia włamać się do jego komputera. Znajdzie ta szczegółowe schematy maszyny Cortex Vortex i odkrywa statek kosmiczny gdzie ukrywa się Neo Cortex. Czy uda jej się ostrzec brata ?

 

AKU AKU

chakuakuctr.jpg

 

I tym razem AKU AKU nie zostawi Crasha. Po raz kolejny odczuwa że Dr. Neo Cortex ma złe zamiary i razem z rudzielcem postanawia zbadać sprawę i tym razem nie dopuścić by Neo nie zrealizował swych złowieszczych planów.

 

DR. NEO. CORTEX

chcortex1.jpg

 

Kiedy Crash pokonuje Cortexa, ten spada do jaskini, gdzie odkrywa, kryształ, który może mu pomódź mu w kontrolowaniu świata. Jednak wkrótce dowiaduje się, że 25 mniejszych Kryształów jest niezbędnych by główny miał pełną moc, wtedy jego nowy Cortex Vortex będzie działać. Rok później oszukuje Crasha, twierdząc że świat jest zagrożony i zmusza go do odnalezienia kolejnych kryształów . . .

 

Dr. Nitrus Brio

chbrio2.jpg

 

Po awarii Evolvo-Ray, Brio odłącza się od Cortexa nie chcąc być ciągle w jego cieniu. Gdy dowiaduje się co planuje jego dawny przyjaciel, zauważył szansę dla siebie budując gigantyczny laser.. Brio przekonuje Crasha by zebrał 42 kryształy potrzebne do działania lasera , tym samym do zniszczenia statku Cortexa i powstrzymania jego samego.

 

Doctor N. Gin520344chngingoldsuper.jpg

 

Światowej sławy fizyk, w przemyśle obronnym. Stary Przyjaciel Cortexa jeszcze z czasów Amberly's Academy of Evil, również naukowiec. W przeszłości N. Gin miał wypadek , rakieta wbiła mu się w głowę, powodując trwałe oszpecenie. Bada power crystal i odkrywa ich wielką moc. Konstruuje Cortex Vortex i zaczyna współpracę z Crotexem.

 

Ripper Roo

chripper21.jpg

 

Okazuje się że ma drugą osobowość, która jest znacznie bardziej rozsądna niż jego dominującą strona. Lecz byle wybuch wystarczy by wrócił do swej dominującej wariackiej osobowości. Patrząc na gabinet gdzie go spotykamy, i widząc wiele ksiąg i powypisywanych wzorów matematycznych, można sądzić że Roo zwariował od nadmiaru wiedzy.

 

TINY TIGER

chtiny2.jpg

 

Najgroźniejszy sługa Cortexa, nienawidzi Crasha. Jest niesamowicie silny i umięśniony lecz nie grzeszy inteligencją...

 

The Komodo BrothersJoe and Moe

chjoe2.jpgchmoe2.jpg

 

Dwaj bracia z wyspy komodo. Chętnie pomogą Cortexowi. Joe jest sprytniejszy i szybszy od brata lecz brakuje mu siły. Moe jest bardzo silny i to on znacznie częściej atakuje swoich wrogów.

 

POLAR

chpolarctr.jpg

 

Polarny niedźwiadek, który użycza swego grzbietu rudzielcowi by mógł swobodnie przejść śnieżne krainy. Zostaje ulubionym zwierzątkiem Crasha. Uwielbia płatać mu przeróżne figle.

Edited by ALIEN_ALIEN
 • Upvote 1
Link to comment
Guest ALIEN_ALIEN

crashbanditcoot2.gifOPIS / KRYSZTAŁY crashbanditcoot2.gif

 

!UWAGA!

Crashdance.gif

 

obraz2t.png zdobywamy przechodząc po prostu etap. Nie da rady ich ominąć. SZARE I KOLOROWE GEMY zdobywamy tak jak w opisie.

 

Warp Room 1

 

Turtle Woods

crystal.pnggem.pngBrakuje ci skrzynek do kryształu? Są ukryte pod ziemią. Trzeba się do nich dostać. W pewnym momencie trafimy nad dziwny symbol na ziemi. Trzeba skoczyć ciałem i przejście się otworzy. Zabieramy skrzynie w idziemy do końca etapu.

 

gemblue.pngAby zdobyć kryształ NIE należy rozwalać żadnej skrzyni.

 

Snow Go

crystal.pnggem.pngRozwal wszystkie skrzynie. Dobrze się rozglądaj w każdym kierunku i skacz wysoko gdyż jedna skrzynka ukryta jest bardzo wysoko nad skrzynką z strzałką.

 

gemred.pngDo zdobycia dopiero w sekretnym levelu o tej samej nazwie.

 

Hang Eight

crystal.pnggem.pngAby zdobyć kryształ najpierw musimy zdobyć niebieski gem. Dalej rozwalamy tylko wszystkie skrzynie w całym etapie i GEM jest nasz.

 

gem.pngMusisz przejść level jak najszybciej.Polecam robić wślizgi gdyż polepszy to nam czas.

 

The Pits

crystal.pnggem.pngSkręt w lewo i prawo. Najpierw idziemy w lewo i oczywiście rozwalamy wszystkie boxy a wracamy prawą drogą. W bonusie rozwalamy skrzynie z wykrzyknikiem i wracamy gdyż na początku są skrzynki które były niewidzialne.

 

Crash Dash

crystal.pnggem.pngOstanie 9 skrzyń kula za nas nie niszczy,dlatego szybko musisz zniszczyć je sami.

 

Boss. Ripper Roo

Edited by ALIEN_ALIEN
 • Upvote 1
Link to comment
Guest ALIEN_ALIEN

crashbanditcoot2.gifOPIS / KRYSZTAŁY crashbanditcoot2.gif

 

!UWAGA!

Crashdance.gif

 

obraz2t.png zdobywamy przechodząc po prostu etap. Nie da rady ich ominąć. SZARE I KOLOROWE GEMY zdobywamy tak jak w opisie.

 

 

Warp Room 2

 

 

Snow Biz

crystal.pnggem.pngAbo zdobyć szary kryształ najpierw odszukaj czerwony, wtedy będziesz miał dostęp do ukrytej części etapu i kryształu.

 

Air Crash

crystal.pnggem.pngCztery brakujące skrzynie łapiemy podczas 2 rajdu skuterem. Gdy zauważymy platformę na wodzie skaczemy na nią i potem na następną i następną aż trafimy na brakujące skrzynie. Powracamy tak samo jak tam przybyliśmy . Spoglądasz w statystyki i widzisz że brakuje ci jeszcze kilka skrzyń? . Konieczne jest odnalezienie SEKRETNEGO ETAPU w levelu BEAR DOWN i tam odnajdziemy resztę boxów. Po wszystkim zostajemy teleportowani do początku etapu i możemy dozbierać resztę skrzyń więc polecam wstrzymać się ze zdobywaniem tego gemu do momentu kiedy odnajdziemy Sekretny Etap.

 

gem.pngNie możesz ani razu zginąć do momentu aż dotrzesz do platformy z trupią czaszką. Ona przeniesie cię do kryształu.

 

SEKRETNY ETAP Air Crash

Gdy zobaczysz skuter wodny,to nie wsiadaj. Trzeba skakać po skrzynkach na wodzie przed tobą aż doskoczysz do kamiennej platformy na wodzie. Gdy tam się znajdziesz zostaniesz przeniesiony do sekretnego poziomu.

Bear It

crystal.pnggem.pngNic ukrytego, gnasz przed siebie i rozwalasz wszystkie skrzynki.

 

Crash Crush

crystal.pnggem.pngOgromna kula ostatnich skrzyń nie rozwali, więc do dzieła.

 

The EEL Deal

crystal.pnggem.pngNie jest trudno zdobyć gem ale jak mamy drugie rozwidlenie dróg to najpierw idziemy w lewo a potem w prawo a będzie nam łatwiej.

 

gemgreen.pngGdy widzisz mnóstwo boxów nitro i zamknięte przejście to co robisz? Śmiało przeskocz nitro gdyż przejście to ukryte przejście/hologram i normalnie przez nie przechodzimy. Tam czeka na nas zielony kryształ.

 

Boss. Komodo Brother's

Edited by ALIEN_ALIEN
 • Upvote 1
Link to comment
Guest ALIEN_ALIEN

crashbanditcoot2.gifOPIS / KRYSZTAŁY crashbanditcoot2.gif

 

!UWAGA!

Crashdance.gif

 

obraz2t.png zdobywamy przechodząc po prostu etap. Nie da rady ich ominąć. SZARE I KOLOROWE GEMY zdobywamy tak jak w opisie.

 

 

Warp Room 3

 

Plant Food

crystal.pnggem.pngZbierz wszystkie skrzynie. Gdy będziesz szykował się do 3 rajdu skuterem wodnym , najpierw rozwal wszystkie skrzynie na kamiennych płytach a potem wejdź na pojazd.

 

gemyellow.pngMusisz pokonać level w jak najkrótszym czasie. Standardowo pomagaj sobie wślizgami.

 

Sewer or Later

crystal.pnggem.pngNajpierw zdobywamy żółty kryształ. Gdy już go mamy w tym etapie pojawia się platforma gdzie przenosi nas do szarego gemu.

gem.pngRozwal wszystkie skrzynie. Nic skomplikowanego.

 

Bear Down

crystal.pnggem.pngStandardowo rozwalamy co się da. Uważamy by nic nie ominąć.

 

SEKRETNY ETAP Bear Down

Na samym końcu etapu podejdź do wody a wtedy ujrzysz pływające części lodu po których trzeba skakać. Gdy dojdziesz do środka zostaniesz przeniesiony do sekretu.

 

Road To Ruin

crystal.pnggem.pngNajpierw odszukujemy sekretny etap o tej samej nazwie. Dalej nie będzie problemu.

 

gem.pngNie możesz zginąć a pojawi się platforma z czachą, a ona przeniesie cię w miejsce gdzie możesz zdobyć szary gem.

 

Un-Bearable

crystal.pnggem.pngKiedy biały niedźwiedź wpada w przepaść to wpadamy za nim ... i takim oto sposobem znajdujemy sekretny etap gdzie rozwalamy wszystkie skrzynie. Pamiętaj by nie przeoczyć żadnej skrzynki !

 

SEKRETNY ETAP Un-Bearable

Gdy wielki misiek wpada w przepaść , nie idziemy do końca etapu tylko wracamy do POLARA i takim oto sposobem zostajemy przeniesieni do Sekretu.

Boss. Tiny Tiger

Edited by ALIEN_ALIEN
 • Upvote 1
Link to comment
Guest ALIEN_ALIEN

crashbanditcoot2.gifOPIS / KRYSZTAŁY crashbanditcoot2.gif

 

!UWAGA!

Crashdance.gif

 

obraz2t.png zdobywamy przechodząc po prostu etap. Nie da rady ich ominąć. SZARE I KOLOROWE GEMY zdobywamy tak jak w opisie.

 

 

Warp Room 4

 

 

Hangin'Out

crystal.pnggem.pngRozwal wszystkie skrzynie. Bezproblemowe zadanie.

 

SEKRETNY ETAP Hangin' Out

Kiedy wskoczysz do drugiej dziury nie idź do przodu tylko cofnij się za siebie za zobaczysz koleją przepaść. Wskocz i gdy dojdziesz do końca przeniesie cię do sekretu.

 

Diggin'it

crystal.pnggem.pngNie możesz zginąć ponieważ w tym levelu jest platforma z czachą która zabierze cię do kryształu.

 

gem.pngNie możesz zginąć, odszukaj platformę z czachą. Tam rozwal wszystkie skrzynki, wróć drugą stroną by zebrać brakujące skrzynie.

 

 

SEKRETNY ETAP Diggin' Out

Musisz dojść do 2 "roślin" plujących bombami. Pierwsza stoi ci na drodze, a kolejna na platformie . Zniszcz tą na platformie i stań na jej miejscu a teleportuje się do sekretu.

Cold Hard Crash

crystal.pnggem.pngKryształ zdobędziesz w miejscu gdzie przeniesie cię platforma z czachą więc pamiętaj by nie stracić życia.

 

gem.pngZbierz wszystkie skrzynie. Dobrze się rozglądaj , nie zapomnij o boxach z miejsca gdzie przenosi cię "Czacha"

 

Ruination

crystal.pnggem.pngGdy zdobędziesz Zielony Kryształ ten pojawi się tu i przeniesie cię do kryształu.

 

gem.pngStandardowo rozwal wszystkie skrzynie.

 

Bee-Hauing

crystal.pnggem.pngBez większych trudności, rozbij wszystkie skrzyneczki.

 

gemprpurpure.pngKiedy zauważysz skrzynie NITRO ułożone jak schody , zauważ że one nie podskakują i nie "bulgoczą". Śmiało skacz na nie i na samą górę a przeniesie cię do miejsca gdzie znajdziesz fioletowy kryształ.

 

Boss. Dr. N. Gin

Edited by ALIEN_ALIEN
 • Upvote 1
Link to comment
Guest ALIEN_ALIEN

crashbanditcoot2.gifOPIS / KRYSZTAŁY crashbanditcoot2.gif

 

!UWAGA!

Crashdance.gif

 

obraz2t.png zdobywamy przechodząc po prostu etap. Nie da rady ich ominąć. SZARE I KOLOROWE GEMY zdobywamy tak jak w opisie.

 

 

Warp Room 5

 

 

Poiston it Away

crystal.pnggem.pngUważaj byś nie stracił życia a trafisz na ulubioną platformę z czachą. Tam odnajdziesz szary gem.

 

gem.pngZbierz wszystkie skrzynie a potem cofnij się do platformy "Czacha". Tam znajdziesz brakujące boxy i skończysz etap.

 

Rock it

crystal.pnggem.pngLeć spokojnie a odnajdziesz wszystkie skrzynie.

 

Night Fight

crystal.pnggem.pngNie tracisz życia. Trafiasz na ulubioną "Czachę" która zabierze cię do szarego kryształu.

 

gem.pngRozwalaj skrzynie aż dojdziesz do rozdroża. Idź prawą drogą. Kiedy skończy się droga i znów będą dwie drogi cofnij się kawałek lewą drogą aż do dwóch skrzyń. Zniszcz je i idź do końca etapu niszcząc po drodze wszystkie skrzynie.

 

Pack Attack

crystal.pnggem.pngRozwal skrzynie a gem będzie twój.

 

Spaced Out

crystal.pnggem.pngNic trudnego, rozwal wszystkie boxy.

 

gem.pngKonieczne jest posiadanie wszystkich 5 kolorowych kryształów. Wejdź na kamień która zabierze cie do miejsca gdzie jest kolejny i tak dalej aż do końca gdzie zdobędziesz szary gem.

 

Boss. Dr. Neo Cortex

 

Secret Warp Room

 

Air Crash

 

Snow Go

 

Road to Ruin

 

Totally Bear

gem.pngAby przeskoczyć wielką przepaść z wodą trzeba użyć przyśpieszenia , Polar zabierze prędkości a ty skoczysz dalej niż normalnie.

 

Totally Fly

gem.pngW tym etapie są skrzynki które moża rozwalić tylko uderzając brzuchem , więc dobrze rozplanuj łapanie świetlików.

Edited by ALIEN_ALIEN
 • Upvote 1
Link to comment
Guest ALIEN_ALIEN

TAJEMNICE / SEKRETY

crash.gif

 

 

 

 

 

chpolartwin.jpg

* 10 dodatkowych żyć ! W drugim Warp Room, siedzi sobie bezbronny Polar

:bunny: . Gdy zaczniesz po nim skakać kilka/kilkanaście razy dostaniesz 10 extra żyć.

 

666eq.jpg

* Ponowna walka z bossem. Pokonałeś już raz bossów a masz ochotę ich pomęczyć? Stań na platformie do wybierania Warp Room'u i przytrzymaj klawisz TRÓJKĄT i strzałkami wybierz bossa udając się w górę bądź dół.

 

* Rozdrażniony Cortex. Chcesz go zdenerwować ? Gdy zaczynasz grę , kończ poziomy bez kryształów. Możesz też chwilę pograć i opuścić poziom a efekt będzie ten sam. Dr. Neo. Cortex zacznie ci zwracać uwagę że nie szukasz kryształów.

 

297911wumpazm6large.gif

* Ponad 99 żyć ! Kiedy masz 99 żyć idź do jakiegoś etapu. Uzbieraj 100 owoców bądź zabierz życie. Kiedy życie zbliża się do ikony 99 żyć, trzeba zatrzymać grę i wrócić do Warp Room. 100 żyć od tej pory to dla ciebie żadna nowość, a można tak robić bez końca.

 

 

gem.pngcrashbandicoot.gifgem.png

* Extra %

 

I. Idź do Snow Go. Udaj się do miejsca gdzie jest skocznia i foka (PATRZ FILMIK). Wskocz na skrzynkę i skacz około plus minus 5 minut. Po upływie czasu wciśnij KRZYŻYK i skocz na fokę.

 

II. Poziomu Snow Biz. Idź do miejsca ze skrzynią do skakania i wrednym pingwinem (PATRZ FILMIK). Wskocz na skrzynkę i skacz około plus minus 5 minut. Po upływie czasu wciśnij KRZYŻYK i skocz na pingwina.

 

III. Udaj się do poziomu . Idź do pingwina i miejsca gdzie możesz sobie poskakać (PATRZ FILMIK). Wskocz na skrzynkę i skacz około 4~5 minut. Po podanym wcześniej czasie wciśnij KRZYŻYK i skocz na pingwina.Wskocz na skrzynkę i skacz około plus minus 5 minut. Po upływie czasu wciśnij KRZYŻYK i skocz na pingwina.

 

* Wczesna wersja gry

 

WARP ROOM

beta1f.jpgbeta2.jpg

Jak widać, Warp Room przeszedł kilka ogromnych zmian zobaczyliśmy jego ostateczną wersję. Najbardziej oczywistą różnicą jest hologram wyświetlania zamiast pokazywania obrazu przez latającego robota, obraz ukazywał się z platformy w prostym kącie. Platforma nie była w wersji beta platformą tylko teleporterem który przenosił nas do kolejnych WARP ROOMÓW. Miejsca na gemy też są inne , bardziej wyryte w ścianach i lepiej oznakowane.

 

Wycięty Snow Level

beta3.jpgbeta4.jpg

Całkowicie wycięty level z gry Naughty Dog. Co jest warte uwagi kolorystyka jest inna niż w obecnych poziomach w grze a także okolice w jakich biegał Crash nigdy nie znalazły się w ostatecznej wersji gry.

 

Zaginiony Sewer Level

beta5r.jpg

Zaginiona część poziomu w kanałach, w ostatecznej wersji trochę zmieniona lub zastąpiona, ponieważ nie ma takiego czegoś w grze.

 

Czerwone Power Cristal / Brak tańca

beta6.png

W pierwszych wersjach gry Power Crystal były czerwone, a Crash Bandicoot po wygranej walce nie tańczył.

Edited by ALIEN_ALIEN
 • Upvote 1
Link to comment
Guest ALIEN_ALIEN

gem.pnggem.png

100pxakuaku.pngWERSJE GRY100pxakuaku.png

 

* Atak Belly Flop(uderzenie ciałem) - W wersji PAL ma szerszy zakres, maksymalnie można rozwalić 4 skrzynie naraz. Maksymalny zasięg w wersji NTSC-USA to 3 skrzynie.

 

 

 

crwumpa.pngcrate.pngcrwumpa.png

* Ściana ze skrzyń w Turtle Woods - W połowie etapu, trafiamy na ścianę skrzyń. (2 linie poziome skrzynek). W wersji NTSC-USA, jest inaczej, gdyż jest dodatkowy poziom skrzynek od strony sufitu. Było bardzo trudno to przejść nie niszcząc ich. To zostało zmienione w wersji PAL (usunięto górny poziom skrzynek), i jest łatwo je przeskoczyć. Jest to ważne ze względu na zdobycie Blue Gema.

 

versions21.jpgversions22.jpg

* Taz Tiger - W wersji NTSC-USA, Tiny nazywa się Taz Tiger gdy zatrzymamy grę. W wersji PAL, jest wymieniony tylko jako Tiny zamiast Tiny Tiger.

 

* Platformy z CZACHĄ - W PAL gdy zginiemy owa platforma znika z etapu. W wersji NTSC jest ona cały czas , niezależnie od tego czy zginiemy czy nie.

 

versions23.jpg

* Tytułowy ekran - Japońska wersja ma inną muzykę, która jest strasznie dziwna i tandetna. Dodatkowo kolejność napisów została zamieniona.

 

versions24.jpg

Pomocny Aku Aku II - Podobnie jak w przypadku poprzedniej japońskiej wersji gry , Aku Aku daje wskazówki, gdy rozwalisz skrzynię z jego ikonką. Tym razem jednak, mówi do ciebie i jest pokazany w pełnym 3D.

gem.pnggem.png

Edited by ALIEN_ALIEN
 • Upvote 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.