Jump to content

Crash Bandicoot 3


Guest ALIEN_ALIEN

Recommended Posts

Guest ALIEN_ALIEN

gfs5295211.jpg

 

 

System

1998 - PlayStation

2008 - PlayStation Network

 

Developer

naughtydog629.png

 

Wydawca

Sony Computer Entertainment

Universal Interactive Studios

Gatunek

Platformówka 3D

 

Liczba graczy

Jedna osoba

 

Demo

JEST !

 

Data wydania

US. Listopad 1998

EU. Grudzień 1998

JP. Grudzień 1998

 

Kategorie Wiekowe

3 +

ELSPA 3+

ESRB K-A

OFLC G

 

Nośnik

CD-ROM

EBOOT

Cena w PS STORE

18 pln

 

Wyniki sprzedaży

6,9 MLN

 

Oceny

 

GameRankings ( 89% )

Metacritic ( 91% )

GamePro ( 5 out of 5 )

Game Revolution ( B+ )

GameSpot ( 8.9 out of 10 )

IGN ( 9.1 out of 10 )

Official PlayStation Magazine (US) ( 4.5 / 5 )

 

PROJEKT:

 

Grady Hunt (producent)

Jason Rubin (reżyser)

Andy Gavin (programista)

Charles Zembillas (projektant postaci i dyrektor artystyczny)

Mark Mothersbaugh (kompozytor)

Josh Mancell (dyrektor muzyczny/kompozytor)

OKŁADKI

 

EUROPA19698893988front.jpg

19698893988back.jpg

 

USA19698850233front.jpg

19698850233back.jpg

 

JAPONIA19698810924front.jpg

19698827118back.jpg

 OPIS

 

Cortex Vortex został zniszczony. Jedna z części statku uderza w ziemię niszcząc świątynię, w której przez wieki uwięziony był brat Aku Aku - Uka Uka. Wydostaje się i łączy siły drużyną Cortexa. Mianuje się na lidera i do załogi dołącza jego dawny znajomy - Dr. Nefarious Tropy, mistrz czasu. Tropy tworzy portale międzyczasowe dla Cortexa, by ten odzyskał 25 Kryształów Energii i przejął kontrolę nad światem. O całym wydarzeniu dowiaduje się Aku Aku i informuje o tym Bandicootów. Korzystają oni z portali międzyczasowych by przed Cortexem zdobyć wszystkie kryształy. Rozpoczyna się wyścig z czasem ...

 

tumblrkt10hd8ljr1qa3sx1.jpg

Edited by ALIEN_ALIEN
 • Upvote 3
Link to comment
Guest ALIEN_ALIEN

Crashdance.gifBOHATEROWIE / WROGOWIECrashdance.gif

 

CRASH BANDICOOT

chcrashbash.jpg

 

Crash Bandicoot powraca! Kiedy niszczy statek Doktora Cortexa, udaje się na zasłużony odpoczynek. Lecz nie jest mu dane cieszyć się odpoczynkiem. Otóż Neo.Cortex powraca , lecz tym razem z jeszcze silniejszym wsparciem. Równowaga czasowa zostaje zachwiana i tylko Crash wraz z Coco są w stanie powstrzymać jeszcze silniejszą drużynę zła !

 COCO BANDICOOT

chcoco3ctr.jpg

Młodsza siostra rudzielca tym razem pomaga bratu bardziej aktywnie. Dzięki załamaniom czasowym dostaje się do XVII wiecznych Chin , na piracki Pacyfik czy w czasy I Wojny Światowej by odnaleźć kryształy mocy przez Cortexem i UKA UKA. Na małą siostrę Crasha uwziął się Dr.N.Gin za ostatnią porażkę jaką odniósł. Gdyby nie informacje COCO Crash nie był by w stanie pokonać szalonego naukowca dlatego COCO tym razem musi uważać nie tylko na brata ale i siebie !

 

AKU AKU

chakuaku3.jpg

 

Kiedy AKU AKU wyczuwa wielkie zło, zdaje sobie sprawę że jego demoniczny brat UKA UKA jest wolny. Kiedy dowiaduje się co planuje natychmiast mobilizuje rodzeństwo Bandicootów i razem ruszają by powstrzymać zło po raz kolejny.

 

DR. NEO. CORTEX

chcortex3ctr.jpg

 

Pokonany i poniżony Cortex postanawia się na jakiś czas wycofać, lecz nadchodzi kolejna okazja do podboju świata kiedy przypadkiem zostaje uwolniony zły brat AKU AKU. Doktor bez wahania przyłącza się do UKA UKA i razem z resztą ekipy postanawiają odnaleźć 25 kryształów mocy by zachwiać równowagę czasową i tym sposobem przejąć kontrolę nad światem. Czy tym razem się uda ?

 

UKA UKA

chukactr.gif

 

Demoniczny brat AKU AKU przez wieki był uwięziony w świątyni za zło jakie wyrządzał. Lecz oto pewnego dnia przypadkiem zostaje uwolniony. Odkrywa co się działo pod jego nieobecność, i postanawia dokończyć plan który zaczą przed uwięzieniem, a mianowicie zachwianie równowagi czasowej i podbój świata. W tym celu odnajduje swojego starego przyjaciela Nefariousa Tropy Pana czasu, przekonuje Cortexa by do nich dołączył i zaczyna wdrążać swój plan w życie. Lecz nie przewidział że Crash i Coco będą dla niego tak wielkim zagrożeniem ...

 

Doctor N. Ginchngin23ctr.jpg

 

Po ostatniej porażce, wściekły naukowiec odkrywa kto tak naprawdę stoi za jego klęską. Cicha i niepozorna siostra Crasha, doprowadziła N.Gina do ruiny , a ten nie zamierza być dłużny. Kiedy przyłącza się wraz z Neo Cortexem i innymi do UKA UKA, wykorzystuje szansę by zemścić się. Czy mu się uda ???

 

Dr. Nefarious Tropy

chtropy3.jpg

 

Pan czasu, stary przyjaciel UKA UKA. Tworzy maszynę "Time-Twisting" która umożliwia podróże w czasie. Lecz są tego konsekwencje , otóż równowaga czasowa zostaje zachwiana. Nefarious Tropy nie przejmując się tym wysyła pomocników Cortexa w różne czasy by odnaleźli kryształy mocy przed Crashem. .

 

TINY TIGER

chtiny3.png

 

I tym razem Tiny nie odpuści by zniszczyć Crasha. Dopada go w rzymskim Koloseum, lecz dla kogo ta potyczka okaże się zwycięska ?

 

Dingodile

chdingodile3.jpg

 

Dingodile jest kolejnym eksperymentem szalonego naukowca. Szuka kryształów mocy w epoce lodowcowej. Crash trafia na niego przypadkiem kiedy ten chce wykończyć wrednego pingwina który już nie raz dał popalić Crashowi. To spotkanie będzie gorące !

 

POLAR

chpolarctr.jpg

 

Polar tym razem nie ma zamiaru pomagać Crashowi , więc wyleguje się w domu.

 

PURA

chpura3ctr.jpg

 

Pura jest tygryskiem który żyje w Chinach. Coco przypadkiem spotyka sympatycznego zwierzaka i od tej pory stają się przyjaciółmi. dzięki Purze Coco nie raz wyjdzie z opresji ...

 

FAKE CRASH

chfakecrash3ctr.jpg

 

Nieudany eksperyment. Krzywe zęby, zarośnięte brwi to znaki rozpoznawcze tego osobnika. Po wydarzeniach z CRASH BANDICOOT ucieka z zamku i podróżuje swobodnie gdzie tylko chce. Gdy Coco szuka kryształu na Pacyfiku ten robi jej kawał i udaje Crasha by ją zmylić ...

Edited by ALIEN_ALIEN
 • Upvote 2
Link to comment
Guest ALIEN_ALIEN

otcrystal.pngOPIS * GEMY otcrystal.png

Time Trial

 

 

 

!UWAGA!

 

 

obraz2t.png zdobywamy przechodząc po prostu etap. Nie da rady ich ominąć. SZARE I KOLOROWE GEMY zdobywamy tak jak w opisie.

 

Time Trial - Staraj się łapać skrzynki "3 sekundowe" ! Inne też są cenne lecz te dają ci największe szanse na zdobycie PLATYNY !

 

Warp Room 1

 

Toad Village

crystal.pnggem.pngRozwal wszystkie skrzynie.

 

obraz1b.pngSzafir 1:03:00 Złoto 0:57:53 Platyna 0:44:06

 

Under Pressure

crystal.pnggem.pngTak samo jak poprzednio. Nie powinno być problemu , chodź niektóre skrzynie są schowane w zaroślach więc bądź uważny.

 

obraz1b.pngSzafir 1:46:0 Złoto 1:17:93 Platyna 1:10:50

 

Orrient Express

crystal.pnggem.pngZniszcz wszystkie skrzynie. Nie ma możliwości być którąś ominął.

 

obraz1b.pngSzafir 0:41:00 Złoto 0:27:80 Platyna 0:18:10

 

Bone Yard

crystal.pnggem.pngRozwal wszystkie skrzynie.

 

gem.pngBy zdobyć ten gem musisz najpierw odnaleźć CZERWONY GEM. Gdy go już masz wracasz tutaj i platforma przenosi cię w miejsce gdzie znajdziesz kryształ

 

obraz1b.pngSzafir 1:45:00 Złoto 1:40:21 Platyna 1:21:00

 

Makin' Waves

crystal.pnggem.pngNie omijaj żadnej skrzynki a gem będzie twój.

 

obraz1b.pngSzafir 1:08:00 Złoto 0:58:23 Platyna 0:53:26

 

Boss. Tiny Tiger

Edited by ALIEN_ALIEN
 • Upvote 2
Link to comment
Guest ALIEN_ALIEN

!UWAGA!

 

 

obraz2t.png zdobywamy przechodząc po prostu etap. Nie da rady ich ominąć. SZARE I KOLOROWE GEMY zdobywamy tak jak w opisie.

 

Time Trial - Staraj się łapać skrzynki "3 sekundowe" ! Inne też są cenne lecz te dają ci największe szanse na zdobycie PLATYNY !

 

Warp Room 2

 

Gee Wiz

crystal.pnggem.pngRozwal wszystkie skrzynie.

 

obraz1b.pngSzafir 1:35:00 Złoto 1:22:73 Platyna 1:05:93

 

Hang' Em High

crystal.pnggem.pngZniszcz wszystkie skrzynie. W Bonusie trafisz na skrzynie w której coś się losuje, staraj się wylosować TNT.

 

gemyellow.pngZdobądź 10 złotych reliktów a pojawi się platforma która przeniesie cię do sekretnej części etapu.

 

obraz1b.pngSzafir 1:24:00 Złoto 0:52:66 Platyna 0:43:80

 

Hog Ride

crystal.pnggem.pngJedź powoli a nie ominiesz żadnej skrzyni.

 

obraz1b.pngSzafir 0:45:00 Złoto 0:41:46 Platyna 0:35:06

 

Tomb Time

crystal.pnggem.pngRozwal wszystkie skrzynie. Patrz niżej bo by zdobyć oba kryształy trzeba się pomęczyć.

 

gem.pngBy zdobyć gem za zniszczenie skrzyń oraz ten musisz najpierw odnaleźć FIOLETOWY GEM. Kiedy już go zdobędziesz , trafisz na rozwidlenie. Jedna ścieżka prowadzi do końca etapu , druga to ścieżka fioletowego kryształu. Idź tą drugą a na końcu znajdziesz szary gem i 3 skrzynie. Teraz musisz wrócić tą samą drogą i iść pierwszą ścieżką rozwalając resztę skrzyń. Dość trudne zadanie

 

obraz1b.pngSzafir 1:42:00 Złoto 1:10:00 Platyna 0:53:93

 

Midnight Run

crystal.pnggem.pngNie omijaj żadnej skrzynki a gem będzie twój.

 

obraz1b.pngSzafir 0:53:00 Złoto 0:38:23 Platyna 0:18:20

 

Boss. Dingodile

Edited by ALIEN_ALIEN
 • Upvote 2
Link to comment
 • 2 weeks later...
Guest ALIEN_ALIEN

!UWAGA!

 

 

obraz2t.png zdobywamy przechodząc po prostu etap. Nie da rady ich ominąć. SZARE I KOLOROWE GEMY zdobywamy tak jak w opisie.

 

Time Trial - Staraj się łapać skrzynki "3 sekundowe" ! Inne też są cenne lecz te dają ci największe szanse na zdobycie PLATYNY !

 

Warp Room 3

 

Dino Might !

crystal.pnggem.pngDo gema za pudełka wymagane jest przejście ścieżki żółtego gemu. Najpierw radzę pozbierać pudełka do momentu gdy Baby T-Rex cię zrzuca i potem wróć się do platformy z żółtym gemem. Ukończ tą ścieżkę i gdy wrócisz to polecisz do miejsca gdzie Baby cię zrzuca. Dalej idź zbierając wszystkie pudełka.

 

gem.pngUkończ ścieżkę żółtego gema.

 

obraz1b.pngSzafir 1:34:00 Złoto 1:25:76 Platyna 1:03:00

 

Deep Trouble

crystal.pnggem.pngRozwal skrzynie.

 

gemred.pngPewnie zauważysz przejście po prawej stronie i wzór pudełka. Musisz płynąć do normalnego portalu po skrzynkę z ! . Nie wchodź do portalu tylko wróć do tamtego przejścia. Gdy już ukończysz dostaniesz 2 gemy czerwony i zwykły

 

obraz1b.pngSzafir 1:47:00 Złoto 1:25:16 Platyna 1:18:36

 

High Time

crystal.pnggem.pngBez problemu rozbij wszystkie skrzynie.

 

gemprpurpure.pngUkończ ścieżkę CZACHY.

 

obraz1b.pngSzafir 2:12:00 Złoto 1:04:12 Platyna 0:56:96

 

Road Crash

crystal.pnggem.pngWszystkie skrzynie. Pamiętaj by jechać spokojnie.

 

 

obraz1b.pngSzafir 1:25:00 Złoto 1:20:73 Platyna 1:17:10

 

Double Header

crystal.pnggem.pngWszystkie skrzynie. Nic trudnego.

 

obraz1b.pngSzafir 1:27:00 Złoto 1:21:16 Platyna 0:59:43

 

Boss. Dr. Nefarious Tropy

 • Upvote 2
 • Downvote 1
Link to comment
Guest ALIEN_ALIEN

!UWAGA!

 

 

obraz2t.png zdobywamy przechodząc po prostu etap. Nie da rady ich ominąć. SZARE I KOLOROWE GEMY zdobywamy tak jak w opisie.

 

Time Trial - Staraj się łapać skrzynki "3 sekundowe" ! Inne też są cenne lecz te dają ci największe szanse na zdobycie PLATYNY !

 

Warp Room 4

 

Sphynxinator

crystal.pnggem.pngGdy zaczynasz level wróć się po 4 skrzynki i idź zawszę w prawo.

 

gem.pngUkończ boczną ścieżkę.

 

obraz1b.pngSzafir 1:42:00 Złoto 1:22:66 Platyna 0:56:70

 

Bye Bye Blimps

crystal.pnggem.pngZestrzel wszystkie skrzynki.

 

obraz1b.pngSzafir 1:09:00 Złoto 0:58:43 Platyna 0:51:50

 

Tell no Tales

crystal.pnggem.pngNa środku levelu jest rozszczepienie dróg. Jedź tam i dostaniesz 5 skrzynek. Resztę zbieraj normalnie..

 

obraz1b.pngSzafir 1:42:00 Złoto 1:25:66 Platyna 1:05:26

 

Future Frenzy

crystal.pnggem.pngRozwal wszystkie skrzynie.

 

gem.pngNajlepiej zdobyć 2 gemy naraz choć potrzebne jest 20 reliktów. Wejdź do sekretnej części (20 reliktów) i skończ ścieżkę za to dostaniesz 1 gem. Potem wróć się platformą która zawiezie cię na początek zwykłego levelu i zbierz wszystkie skrzynki i tak zdobędziesz 2 kryształ.

 

obraz1b.pngSzafir 2:01:00 Złoto 1:34:00 Platyna 1:19:66

 

Tomb Wader

crystal.pnggem.pngRozwal wszystkie skrzynie. Nic trudnego.

 

gemblue.pngUkończ ścieżkę czaszki.

 

obraz1b.pngSzafir 2:44:00 Złoto 1:45:06 Platyna 1:24:00

 

Boss. Dr. N. Gin

 • Upvote 2
Link to comment
Guest ALIEN_ALIEN

!UWAGA!

 

 

obraz2t.png zdobywamy przechodząc po prostu etap. Nie da rady ich ominąć. SZARE I KOLOROWE GEMY zdobywamy tak jak w opisie.

 

Time Trial - Staraj się łapać skrzynki "3 sekundowe" ! Inne też są cenne lecz te dają ci największe szanse na zdobycie PLATYNY !

 

Warp Room 5

 

Gone Tomorrow

crystal.pnggem.pngRozwal wszystkie skrzynie, brakujące znajdziesz na ścieżce ZIELONEGO GEMU.

 

gem.pngNa końcu ścieżki ZIELONEGO GEMU.

 

obraz1b.pngSzafir 2:05:00 Złoto 1:25:60 Platyna 1:02:13

 

Orange Asphalt

crystal.pnggem.pngBez problemów zdobędziesz wszystkie skrzynie.

 

obraz1b.pngSzafir 1:36:00 Złoto 1:31:30 Platyna 1:21:80

 

Flaming Passion

crystal.pnggem.pngZniszcz wszystkie skrzynie. NITRO musisz rozwalić Bazooką.

 

gemgreen.pngUkończ ścieżkę CZACHY.

 

obraz1b.pngSzafir 1:43:00 Złoto 1:13:10 Platyna 0:59:40

 

Mad Bombers

crystal.pnggem.pngRozwal wszystkie skrzynie.

 

obraz1b.pngSzafir 2:08:00 Złoto 1:55:23 Platyna 1:38:16

 

Bug Lite

crystal.pnggem.pngRozwal wszystkie skrzynie. W bonusie rozglądaj się uważnie by nic nie ominąć.

 

gem.pngUkończ dość trudną boczną ścieżkę.

 

obraz1b.pngSzafir 1:49:00 Złoto 1:34:86 Platyna 1:14:93

 

Boss. Dr. Neo. Cortex

 • Upvote 2
 • Downvote 1
Link to comment
 • 3 weeks later...
Guest ALIEN_ALIEN

Extra Warp Room & Ukryte Levele

 

Ski Crazed

gem.pngRozwal wszystkie skrzynie.

 

 

Area 51

gem.pngWygraj wyścig.

 

gem.pngRozwal wszystkie skrzynie.

 

 

Rings of Power

gem.pngWygraj z przeciwnikami.

 

gem.pngRozwal wszystkie skrzynie.

 

Hot Coco

gem.pngRozwal wszystkie skrzynie. Zajmuje to dużo czasu bo teren etapu jest dość obszerny.

 

Podczas wyścigu na levelu Road Crash wjedź w znak z głową UFO .

 

obraz1b.pngSzafir 1:00:00 Złoto 0:30:10 Platyna 0:19:96

 

Eggiptus Rex

gem.pngNa końcu etapu.

 

Na levelu Dino Might wejdź na żółtą platformę i daj się złapać drugiemu pterodaktylowi.

 

obraz1b.pngSzafir 0:55:00 Złoto 0:50:03 Platyna 0:44:83

 • Upvote 2
Link to comment
 • 2 weeks later...
Guest ALIEN_ALIEN

Crashdance.gifTAJEMNICE Crashdance.gif

 

Crash_and_Spyro.jpg

Demo Spyro The DragonNa ekranie tytułowym wpisz: Góra,Góra,Dół,Dół,Lewo,Prawo,Lewo,Prawo,Kwadrat

 

Bonus Video

 Przytrzymaj dół + trójkąt + L1 + R2, gdy pojawi się logo PlayStation.

 

otcrystal.png

105%

 Zbierz 30 platynowych relikwii (czyli wszystkich, także tych z ukrytych poziomów) i przejdź do etapu Hot Coco w trybie czasowym. Tajny klejnot pojawi się w miejscu gdzie będą strzelać fajerwerki.

 

otbazooka.jpgottornado.jpg

Nowa gra ze wszystkimi Super Powers !

 Gdy pojawi Ci się menu tytułowe odczekaj na demo levelu Bye Bye Blimbs (przy innym trik nie zadziała).Jak zniknie menu tytułowe i pojawi się czarny ekran to cały czas wciskaj X , aż do czasu gdy nie pojawi Ci się demo wyżej wymienionego levelu. Zyskamy wtedy kontrolę nad Coco w samolocie (napis demo dalej będzie aktywny). Za pauzuj grę i kliknij na warp room.

Edited by ALIEN_ALIEN
 • Upvote 2
Link to comment
 • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.