Jump to content

Shenmue - wpis się robi


chrno-x

Recommended Posts

shenmue1.jpg

Temat na forum: Shenmue

 

 info21.png

Developer: Sega-AM2

 

Wydawca: Sega

 

Platforma: Dreamcast

 

Twórcy:


 •  
 • Yu Suzuki (producent / dyrektor)
 • Hiroshi Aso (dyrektor produkcji)

Pisarze:


 •  
 • Yu Suzuki (fabuła gry)
 • Masahiro Yoshimoto (scenariusz)

 

Kompozytor:

 

Daty wydania:


 •  
 • JP: Grudzień 29, 1999
 • NA: Listopad 6, 2000
 • EU: Grudzień 1, 2000

 

Demo: Tak* *- Patrz "What's Shenmue"

 

Gatunek: Przygodowa / FREE (Full Reactive Eyes Entertainment)

 

Ilość graczy: 1 + funkcja online

Kategorie wiekowe:

 

Właściwości:


 •  
 • Rozdzielczość: 576i (Pal 50Hz)
 • Format: 4:3
 • Nośnik: 3 płyty GD-ROM, 1 Shenmue Passport GD-ROM
 • Pamięć: 80 bloków na karcie pamięci

Okładki:


 •  
 • EU: 14961814.jpg
 • NA: coverfx.jpg
 • JP: shenmuejp.jpg
 • JP: 28713699.jpg

US Shenmue wydane w Japonii, jest wydaniem Amerykańskim i różni się tylko Angielskim Voice Acting'iem zamiast oryginalnie Japońskiego.

  

 

Info: Wyszła Limitowana edycja Shenmue w nakładzie 20 tyś. egzemplarzy która oprócz normalnego wydania gry, zawierała dodatkową płytę w której mieściło się kilka utworów z gry. Jedyną opcją dostania tej edycji było złożenie pre-order na grę.

 

cp3c.png

 

 

Ryo Hazuki

ryohazuki.jpg

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Wzrost: 175cm

Waga: 65kg

Typ krwi: O

Znak zodiaku: Strzelec

Data urodzenia: 29 Listopad

 

Ryo jest główną postacią i bohaterem gry. Był wychowywany w Hazuki(Bukan) Dojo, w Yokosuce przez swojego ojca po tym jak jego matka zmarła na chorobę gdy miał 3 lata. Jednak Ine-san gospodyni, oraz Fuku-san uczeń jego ojca, żyją z nim razem, to jednak jedyną rodziną był jego ojciec Iwao, dopóki Lan Di nie zamordował go. Ryo zaczął studiować jujitsu w stylu Hazuki kiedy był jeszcze bardzo młody. Ten trening pozwolił mu na zdobycie siły, fizycznej jak i mentalnej. Mimo że żywi silną miłością i przywiązaniem do sztuk walki, nie wyrażał wielkiego zainteresowania w następstwie swojego ojca jako mistrz Dojo. Ryo jest dobrze wychowany i wie jak poradzić sobie w walce. W konsekwencji, jest dobrze znany w okolicach Yokosuki. Raczej uparty, skłania się działać impulsywnie, zamiast pomyśleć logicznie w zaistniałych sytuacjach. Dobrym przykładem może być fakt, że wiedząc co Nozomi Harasaki czuje do niego, ukrywa swoje uczucia i zachowuje się obojętnie przy niej.

 

 

 

Iwao Hazuki

iwaohazuki.jpg

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 46

Waga: 80kg

Wzrost: 175cm

Typ krwi: A

Data urodzenia: 3 Maj

Znak zodiaku: Byk

 

Iwao jest ojcem Ryo i aktualnym mistrzem w stylu Hazuki. Jest postacią która szanuje przywiązanie do czyiś przekonań, odpowiednich manier etc. Jest bardzo spokojny i opanowany, personifikuje prostotę i odwagę. Jego jedynym hobby jest Shodo (kaligrafie) którą często stosuje pisząc listy oraz pocztówki. Jako mistrz w sztukach walki, jest surowym nauczycielem i nigdy nie jest zadowolony na poleganiu jedynie na czyimś naturalnym talentem. Kontynuował przestrzeganie surowego treningu przez swoje dorosłe życie. Kiedy był młody, wyruszył w zamorską podróż, aby uczyć się od wielu wielkich mistrzów sztuk walki. Pomimo tego że jego syn Ryo buntuje się przeciwko jego rygorowi, nadal go szanuje jako mentora oraz marzy o naśladowaniu go.

 

 

 

Lan Di

landi.jpg

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 31

Wzrost: 185

Waga: 85kg

Typ krwi: A

Data urodzenia: 13 Sierpień

Znak zodiaku: Lew

 

Lan Di jest jednym z członków Chińskiego kartelu zwanego Chi You Men, które sekretnie kontroluje czarny rynek handlu w Chinach. Jest ekspertem w legendarnej sztuce walki, o której myślano że zanikła i występowała tylko bajkach. Jego zimna i bezlitosna osobowość powoduje że jego talent do sztuk walki wydaje się jeszcze bardziej niebezpieczny, a jego morderczy wzrok trzyma od niego ludzi na dystans. Nawet wśród Chi You Men, tylko kilka osób może rozmawiać z nim bez uczucia bycia zastraszonym i nie docenionym. On i Iwao Hazuki wydają się być połączeni przez jakiś sekret związany z Dragon Mirror.

 

 

 

Masayuki Fukuhara

masayukifukuhara.jpg

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 26

Wzrost: 172cm

Waga: 68kg

Typ krwi: O

Data urodzenia: 6 Sierpień

Znak zodiaku: Lew

 

Fuku-san jest uczniem w Hazuki Dojo przez prawie dziesięć lat, mieszka również wraz z rodziną Hazuki. Dla Ryo jest jak członek rodziny. Z jego ciepłą i łagodną osobowością, Fuku-san dokłada wszelkich starań aby osiągać cele które sobie ustanowi. Iwao lubi jego wytrwałość i szczerość, przyjął go jako swojego ucznia, pomimo braku jego naturalnych umiejętności oraz faktu że powoli się uczy. Od tamtego czasu uczy się jujitsu w stylu Hazuki razem z Ryo. Czesto zachowuje się impulsywnie, co zawsze kończy się niepowodzeniem. Pomimo tego, przez jego szczerość oraz osobowość, jest osobą do której Ryo może zwrócić się o poradę.

 

 

 

Ine Hayata

300pxine.jpg

Płeć: Kobieta

Wiek: 64

Wzrost: 155cm

Waga: 48kg

Typ krwi: A

Data urodzenia: 9 Sierpień

Znak zodiaku: Lew

 

Od ponad piętnastu lat, jest gospodynią mieszkającą z rodziną Hazuki, która zajmuje się wszystkim domowymi porządkami, gotowaniem jak i budżetem domowym. Jest cichą, ciężko pracującą kobietą, która jest skromna ale emocjonalnie silna. Pomimo jej talentu do szycia, sprzątania czy mycia, jest świetną kucharką, jej tradycyjne Japońskie potrawy mogą być porównywane z daniami profesjonalnych szefów kuchni. Mimo iż jest raczej staromodna, oraz wymagająca jeśli chodzi o maniery i dyscyplinę, Ine-san jest wielkoduszna i po kryjomu pilnuje Ryo. Jest nieodzownym członkiem domu Hazuki.

 

 

 

Ling Shen Hua (Shenhua)

shenhua.jpg

Płeć: Kobieta

Wiek: 16

Wzrost: 155cm

Waga: 43kg

Typ krwi: A

Data urodzenia: 9 Wrzesień

Znak zodiaku: Panna

 

Ling Shen Hua jest tajemniczą dziewczyną która dorastała wśród natury. jej niewinny wygląd skrywa jej siłę oraz odwagę, stworzone przez Chińską dzicz. Jest ona czysta i prosta, z wielkim współczuciem i siłą. Pomimo że jej prezencja jest okryta w tajemniczości, przeznaczenie Ryo będzie głęboko zależeć od niej. Pojawiając się Ryo kilka razy w umyśle, prowadzi go przez jego podróż.

 

 

 

Nozomi Harasaki

nozomi.jpg

Płeć: Kobieta

Wiek: 18

Wzrost: 165cm

Waga: 47kg

typ krwi: AB

Data urodzenia: 23 Sierpień

Znak zodiaku: Panna

 

Nozomi ukrywa swoją miłość do Ryo. Urodziła się w Japonii ale kiedy była mała przeniosła się do Vancouver w Kanadzie. Potem przeniosła się do Yokosuki, gdzie mieszka jej babcia. Kiedy była początkująca w szkole średniej, osoby z jej klasy znęcały się i dyskryminowały ją za robienie rzeczy w inny sposób, przez jej odmienną kulture. W tym czasie, Ryo często stawał w jej obronie. Od tamtej pory jej miłość do niego rosła wraz z upływem lat. Zdecydowała ze wyzna do niego swą miłość. Ma swoje własne zdanie ale również jest miła dla innych. Pomaga swojej babci w kwiaciarni o nazwie "Aida Florist". Ma nadzieje że zostanie tłumaczem w przyszłości.

 

 

 

Master Chen (Chen Yao Wen)

masterchenmove.jpg

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 60

Wzrost: 160cm

Waga: 70kg

Typ krwi: A

Data urodzenia: 10 Październik

Znak zodiaku: Waga

 

Mistrz Chen jest jednym z niewielu zamożnych magnatów z Chin mieszkających za granicą w Japonii, jest również wielką osobą w biznesie handlowym. Kupił kilka dużych przedsiębiorstw handlowych na całym świecie, wliczając jedną w Yokosuce. Mistrz Chen jest szczególnie doświadczony w antykach i ma wielu stałych klientów. Mówi się że jest w posiadaniu wielu bardzo cennych dzieł, niektóre podobno zalicza się do narodowych skarbów, ale nikt nie jest tego pewny. Na pierwszy rzut oka wygląda na spokojnego i miłego człowieka, ale jest bardzo wyrachowanym kupcem ze stoicką postawą bez względu na wszystko. przygotowuje swego syna Gui Zhang'a aby w przyszłości przejął jego interesy, uczy go również sztuki walki stylu Yan Qing która jest przekazywana przez wiele generacji w ich rodzinie.

 

 

 

Chen Gui Zhang

guizhang.jpg

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 30

Wzrost: 175cm

Waga: 70kg

Typ krwi: A

Data urodzenia: 10 Luty

Znak zodiaku: Wodnik

 

Gui Zhang jest synem Mistrza Chen'a, właścicielem Chińskiej firmy handlowej. Mimo iż nadal się uczy jak rządzić firma, pracuje jako ochroniarz swojego ojca. Zawsze się wydaje spokojny i zdaje wrażenie być opanowanym. Jednak jest to spowodowane jego twarzą która nie ukazuje żadnych emocji. Urodzony w Yokohamie w Japonii, Gui Zhang jest trenowany w sztukach walki stylu Yan Qing przez swojego ojca już od czasów dzieciństwa. Z powodu podobieństwa, w głębi serca sympatyzuje się z Ryo, jednak zewnętrznie zachowuje się wobec niego chłodno.

 

Notka: W dwunastym wydaniu "Weekly Am-2" ujawniono kilka dodatkowych informacji nt. Gui Zhang'a: Jako między narodowy biznesmen, Gui Zhang zna wiele innych języków, wliczając Japoński, Angielski, Chiński(Mandaryński / Kantoński) oraz Rosyjski. Lubi Chińskie jedzenie, zwłaszcza bardzo gorący styl Syczuański, jedynym wyjątkiem jest Tantan-mian ramen. Lubi również "Gan Shao Min Xia" krewetki królewskie w sosie chili. Umie również dobrze grać w bilard jak i lubi tańczyć.

 

 

 

Chai

chai.jpg

Płeć: Mężczyzna

Wiek: Nieznany

Wzrost: 160cm

Waga: 55kg

Typ krwi: AB

Data urodzenia: Nieznany

Znak zodiaku: Nieznany

 

Niskiej pozycji członek organizacji Chi You Men. Chai wykonuje rozkazy Lan Di. Po tym jak Lan Di ukradł Dragon Mirror od Iwao ojca Ryo, Chai szpieguje Ryo aby dowiedzieć się gdzie jest ukryty Pheonix Mirror. Myśli ze jak zdobędzie Pheonix Mirror, Lan Di wynagrodzi go wysoką pozycją w organizacji. Przez jego dziwną fizykę ciała jest trudnym przeciwnikiem w walce(twierdzi że sam się nauczył stylu Tang Lang, ale w walce rzadko kiedy widać ten styl). Jest strasznie podejrzliwy i wygląda strasznie. Chai użyje każdego sposobu na dostanie tego czego chce.

 

 

 

Terry Ryan

terry.jpg

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 34

Wzrost: 185cm

Waga: 85kg

Typ krwi: AB

Data urodzenia: 17 Marca

Znak zodiaku: Ryby

 

Jest szefem powszechnie znanego gangu "Mad Angels" który kontroluje port. Jest zimny, okrutny i całkowicie bezlitosny wobec tych którzy go zawiodą. Kilka osób zna jego prawdziwe imię. Jego ambicje urosły od kiedy przejął kontrole nad portem. Planuje zrobić przysługę Chi You Men aby użyć portu jako bazy dla znacznie większej organizacji. Jego własną ambicją jest rozszerzenie gangu.

Edited by chrno-x
Link to comment

sp3.png

 He shall come from a far eastern land across the sea.

 

A young man who has yet to know his potential.

 

This potential is a power that could either destroy him

 

or realize his will. His courage shall determine his fate.

 

The path he must traversed brought with adversity.

 

I await whilst praying, for this destiny

 

predetermined since ancient times.

 

Awaiting in antici.pation. A dragon emerges from

 

the earth as ominous clouds fill the sky.

 

A phoenix descends from the heavens

 

trailing purple from its wings. The pitch-black

 

night unfolds with the morning star as its only light.

 

And thus, the saga begins.....

 

 

Story

Jest 29 Listopada 1986 roku, miasto Yokosuka, wieś Yamanose w Japonii. Główny bohater Ryo Hazuki zmierza ku rodzinnemu dojo, w którym obserwuje konfrontacje pomiędzy swoim ojcem Iwao a człowiekiem którego Ryo nigdy wcześniej nie widział, jest wysoki i ubrany w zieloną Chińską szatę na której widnieje długi smok. Owy mężczyzna przybył do ojca Ryo po tak zwany "Dragon Mirror", jednak Iwao nie miał zamiaru go oddać. Po chwili wywiązała się walka w której tajemniczy mężczyzna który zwie się Lan Di bez większego problemu odniósł zwycięstwo, Ryo próbując pomóc swemu ojcu został powalony na ziemię jednym ciosem.

 

Mężczyzna podniósł Ryo za szyje i groził jego ojcu że jeżeli nie odda przedmiotu jego syn zginie. Iwao nie miał innego wyboru i wyjawił miejsce w którym jest schowany "Dragon Mirror" Lan Di jednym gestem rozkazał swojemu człowiekowi odnaleźć przedmiot, po czy zwrócił się do Iwao i spytał czy pamięta Zhao Sun Ming'a? osobę którą podobno kiedyś zabił, po czym kazał mu wstać gdyż "pozwoli mu umrzeć jak wojownik", Iwao podniósł się na nogi po czym spróbował zadać cios, jednak Lan Di odparł go bez problemu i zadał ostateczny ruch stylem Tiger Swallow, po odejściu z dojo wraz z Dragon Mirror'em, Ryo podbiegł do swojego ojca który wypowiedział tylko kilka słów do niego i skonał w jego rękach.

 

Po 4 dniach od tej sytuacji, Ryo postanawia ruszyć za Lan Di aby pomścić śmierć swego ojca i dowiedzieć się prawdy czy Iwao zabił Zhao Sun Ming'a, czym jest Dragon Mirror, oraz czemu jego ojciec ukrywał go przez cały ten czas.

 

 

 

Gameplay

 

Rozgrywke w Shenmue można podzielić na kilka części: chodzenie po lokacjach, rozmowa z postaciami w celu uzyskania informacji, QTE oraz walki. Wszystko to jest przemieszane różnymi "mini-grami" jak wyścigi wózkiem widłowym w porcie, potyczki w barach, rzucanie lotkami do tacz, czy granie w oryginalne gry Segi tj. Space Harrier, Hang-On (obie stworzone przez Yu Suzuki'ego).

 

Najważniejszą rzeczą którą gracz będzie robił, to szukanie różnych poszlak po obszarach Yokosuki w celu ruszenia fabuły do przodu. Rozmowa z odpowiednimi postaciami zaowocuje jakąś ważną informacją. Jednak gracz nie jest zmuszony do ciągłego parcia do przodu w fabule, gracz może rozmawiać z wieloma innymi postaciami nie powiązanymi z fabułą, w celu np. dowiedzenia się czegoś o jakiejś innej postaci czy ogólnie dowiedzenia się co sądzą mieszkańcy miasta nt. zaistniałych sytuacji które toczą się w grze. Sam twórca Yu Suzuki mówił, że jeżeli gracz chce poznać wszystkie rzeczy i zrozumieć wszystkie meandry fabuły i nie tylko, musi być bardzo cierpliwy i dobrze szukać. Gdy gra dojdzie do dnia 15 kwietnia 1987r., włączy się wstawka w której Lan Di wraca do dojo i tym samym ruchem zabija Ryo.

 

Shenmue można określić mieniem ojca QTE, bo do tej pory nigdy nie było tego w takiej ilości i tak dobrze wkomponowane w gre. Podczas sekwencji Quick Time Event(QTE), gracz musi wcisnąć odpowiedni przycisk bądź serie przycisków (które są wyświetlane na ekanie) aby Ryo mógł zastosować jakieś działanie. Najczęstszymi motywami jest jakaś sekwencja walki bądź też pogoń za kimś(choć sa i też takie nie związane z pościgiem czy walką co bardzo urozmaica gre), zaletą w tej grze jest to że nawet jeżeli dany pościg za kimś się nie powiedzie i gracz nie złapie tej osoby, to fabuła może toczyć się dalej z konsekwencjami z zaistniałej sytuacji(to dotyczyć może również potyczek) dobrym tego przykładem jest pogoń za przestępcą i wspólnikiem Lan Di który ukradł od Ryo pieniądze. Również zaletą QTE jest poziom trudności, im dalej się dojdzie tym sekwencje są coraz dłuższe i trudniejsze.

 

Walki w Shenmue to czysta przyjemność, walki mogą toczyć się z jednym lub kilkoma oponentami na raz, podczas walk, Ryo tak jak i jego przeciwnicy mają coś na wzór paska energii, w przypadku gracza, jeżeli ten dobrze będzie unikał ciosów to owa energia powoli będzie się odnawiać. Ryo ma do dyspozycji długą listę różnych ruchów. Gracz ma możliwość poćwiczenia różnych ciosów w kilku miejscach, sam lub z jakąś inną osobą (np. w dojo z Fuku-san'em). Wraz z postępem w grze, Ryo uczy się kolejnych nowych ciosów, również w grze jest kilku starszych mistrzów sztuk walki, którzy zaoferują nauczenie się kilku ciosów, gracz ma prawo z nich zrezgygnować. W grze można kupić bądź znaleźć "scrolle" w których zawarte są kolejne nowe ruchy, oczywiście w niektórych przypadkach sam gracz będzie musiał się najpierw nauczyć danej kombinacji aby używać później danego ciosu, co urozmaica samo praktykowanie różnych ciosów.

 

 

Lokacje

 

Yamanose

Oryginalnie obszar ten był małą górą. W tamtym okresie, nie było tam nic oprócz opustoszałeś świątyni na samym czubku góry, a w połowie drogi była mała kapliczka, ale po wojnie,zaczęły pojawiać się konstrukcje na dużą skale prywatnych posiadłości. Ale pomimo tego, nawet dzisiaj można znaleźć skrawek ciemnego lasu, jak tylko zejdzie się z dróg.

yamanose.jpg

 

Mapa Yamanose

 

 

Sakuragaoka

Ten obszar znany jest z rosnących drzew wiśni już za czasów starożytnych, skąd wzięła się nazwa tego obszaru, które pokrywały górę zanim zaczęły pojawiać się domostwa.

sakuragaoka.png

 

Mapa Sakuragaoka

 

 

Dobuita

Dobuita to rejon sklepów w Yokosuce, często odwiedzany przez mieszkańców miasta jak i również zwiedzających z okolicznej Amihamy oraz Yokohamy.

dobuita.png

 

Mapa Dobuita

 

Amihama (Nowy port Yokosuki)

Obszar okupowany przez port który jest bardzo rozległy i bardzo łatwo jest tam się zgubić. Numery na magazynach oraz strzałki namalowane na drogach ułatwiają orientacje.

amihama.png

 

Mapa Amihama

 

 

 

Weather System

W Shenmue został stworzony system odpowiedzialny za generacje pogody w owym świecie zwany "The Magic Weather System", jest to jeden z najważniejszych elementów tworzących cały świat w grze. Każdego dnia gdy gracz spędza czas w grze, warunki pogodowe są losowo tworzone. Od deszczu, śniegu po zachmurzone niebo czy słońce jak i wiele innych wariacji. Ponadto warunki pogodowe zmieniają się w czasie rzeczywistym, np. rano może padać deszcz, a popoułudniu może się rozchmurzyć i wyjść słońce. W grze zapisano warunki pogodowe takie jakie były na przełomie 1986/1987r. w owych miejscach.

 

 

Kultura

Shenmue rozgrywa się w czasie który obejmuje kilka miesięcy, od Listopada 1986r., po koniec Kwietnia 1987. Yu Suzuki nalegał aby otoczenie i kultura były jak najbardziej wiernie tamtemu okresowi. Różne style sztuk walki odgrywają ważną role w fabule jak i rozgrywce w Shenmue, i aspekty Japońskiej i Chińskiej kultury związanej ze sztukami walki jest przeważająca. Postać Ryo przedstawia typowego młodego mężczyznę w późnych latach 80-tych w Japonii. Pochodzi on z tradycyjnego środowiska, w którym jego dzieciństwo skupione było na opanowaniu sztuk walki, aby kiedyś mógł być odpowiedzialny za nazwisko Hazuki w sztukach walki. Jednakże Ryo wywodzi się z generacji ze zmieniającym się wartościami. Jego generacja uważa że osobiste bogactwo oraz używanie życia jest bardziej pożądane niż tradycyjne Japońskie wartości. Ten temat ukazywany jest w grze w różnych formach, jak chociażby wielokrotne włączenie do codziennego życia Amerykańskiej pop kultury. Dla przykładu Ryo nosi typowe zachodnie ubrania czyli t-shirt i jeansy.

 

 

 

Passport

Wszystkie wydania Shenmue posiadają 4 krążek GD-ROM. "Paszport" wspiera aplikacje które uwydatniają doświadczenia z Shemmue. Opcja Theatre pozwala na obejrzenie wszystkich scenek przerywnikowych które odkryło się w grze. Opcja Music działa na tej samej zasadzie tylko że chodzi o utwory z gry. W dodatku sekcja informacyjna pozwala nowym graczom na dowiedzenie się czegoś o różnych aspektach rozgrywki w Shenmue. Kilka głównych postaci z gry opowiada o róznych elementach gry. Te sekwencje są w pełni interaktywne, pozwalając graczowi na przerwanie z góry ustalonych ruchów kamery i samemu ich pokierowanie, dotyczy to również źródeł światła.

 

Owa płytka pozwala również na połączenie się z internetem. Funkcja "Shenmue World" zawierała dużo szczegółowych informacji nt. świata Shenmue(lokacje, postacie etc.), również zawierało cyfrową wersje instrukcji gry. Co więcej Network Ranking, pozwalał na udostępnianie zdobytych wyników w grach Arcade zawartych w Shenmue, co pozwalało konkurować ludzi z całego świata. Opcja download pozwalała na ściągnięcie tematu z Shenmue na kartę VMU jak i małe figurki z "toy capsules" przez Everyone's Space. Przez wczytanie zapisanego stanu gry, gracz mógł użyć Data Review, co pozwalało na szczegółowy opis postępu w grze jak np. ilość godzin ile się grało, ilość zagrania w różne mini-gry, ilość wypitych napojów itp.

 

 

 

Oceny z recenzji:

 

IGN: 9.7/10

Gamespot: 7.8/10

RPGamer: 8/10

Gamerevolution: A-

Gamerankings: 89.35/100% (średnia z 49 recenzji z całego świata)

Metacritic: 89/100 (średnia z 25 recenzji z całego świata)

 

 

 

 

Nagrody

IGN - Editors Choice Award

2000 Japan Media Art Festival - Excellence Prize

 

 

 

What's Shenmue

image002ja.jpg

W okolicach Czerwca 1999, kilka miesięcy przed premierą Shenmue w Japonii. Sega wydała demo gry. Płyta zawierała mini-gre w której Ryo szukał dyrektora Segi Yukawe-sana. Płyta zawiera również demo QTE (Quick Time Event), w której dwóch bandytów wpada na Ryo. Gracz mógł biegać tylko po obszarze Dobuita gdyż różne standy blokowały drogę do innych miejsc. Demo zawierało również funkcje w ktróej w wysokiej jakości renderowane postacie opowiadały o różnych rzeczach z gry(które są zawarte również w płycue Passport).

 

What's Shenmue VHS Promo

Ta promocyjna kaseta VHS wyszła przed powyższym demem i również nazywa się "What's Shenmue". Kaseta zawiera 30 minut filmików z wersji beta oby dwóch części. Dla przykładu widać tam postacie które są nie na miejscu, oraz jak Ryo jedzie na rowerze przez Dobuite

Edited by chrno-x
Link to comment

Shenmue Saturn Version

Pierwotnie Shenmue miał wyjść na Sege Saturn, sam Shin Ishikawa mówił że wersja na Saturn'a tworzona była przez 2 lata. Poniżej są zdjęcia jak pierwotnie wyglądał Akira z Virtua Fighter który potem przerodził się w Ryo.

 

Na pierwszym zdjęciu widać Akire z torbą trzymaną za ramieniem(podobnie jak Ryo). Drugie zdjęcie ukazuje go już na łodzi na końcu pierwszej części, trzecie pochodzi z 'Project Berkley" lub jak inaczej nazywane "Akira's Quest". Czwarte zdjęcie ukazuje Akire już stworzonego na Saturnie w której ma już tylko jedną opaskę na ręce, piąte zdjęcie ukazuje ten sam model postaci tylko z grafiką z Dreamcast'a, szóste zdjęcie ukazuje ostateczną postać przemianowaną na Ryo.

 

 

akiravf2.th.jpgakiraboat.th.jpgberkley20.th.jpgvsjps6.th.jpgakira2.th.jpgclip3swso.th.jpg

 

Można też wysnuć jeden wniosek z VFRPG, Pierwszy Virtua Fighter wyszedł w 1993r., Akira urodził się w 1968, czyli w 1993 miał 25 lat, więc w 1986r., miał 18 lat, tak samo jak Ryo! Co by potwierdzało że VFRPG miał rozgrywać się przed pierwszym Virtua Fighter, we Wrześniu 1986r., możliwe że pierwszym dniem w grze miały być urodzinami Akiry(23 Września) tak jak to jest w przypadku Shenmue i Ryo w którym pierwszy dzień gry to jego urodziny(29 Listopada).

 

 

Soundtracks

 

Shenmue Orchestra Version (Kwiecień 1, 1999)

pocx1116front.jpg

1. "Shenmue ~ Sedge Tree" 5:10

2. "Shenfa ~ Sedge Flower" 3:54

3. "Everlasting World" 4:12

4. "Flag of Lions" 3:06

5. "Waves of Morning Haze" 5:13

6. "The Initiator" 6:01

7. "A New Journey" 6:29

8. "Shenfa ~ Song of the Bay, the Purity, the Day,

the Embrace, and the Flower" 3:51

Shenmue Original Sound Track (Marzec 23, 2000)

tycy100345front.jpg

1. "Shenmue ~ Sedge Tree (Original Version)" 3:59

2. "Shenfa ~ Sedge Flower (Original Version)" 3:01

3. "Departure on a New Ship (Original Version)" 6:19

4. "Encounter with Destiny" 3:29

5. "Christmas on Dobu Street" 2:15

6. "The Sadness I Carry on My Shoulders" 2:53

7. "Cherry Blossom Wind Dance" 1:40

8. "Nozomi's Confession" 3:17

9. "Nozomi and Ryo" 3:56

10. "Rain" 1:03

11. "Daily Agony" 2:18

12. "Tears of Separation" 2:07

13. "Sadness and Hope" 3:01

14. "Dawn" 2:34

15. "Departure" 2:18

16. "Antiquity Tree" 1:31

17. "Flower Girl" 0:54

18. "Daparture on a New Trip (Arranged by Y. Koshiro)" 6:21

19. "Shenmue ~ Tree (Arranged by Y. Koshiro)" 8:08

20. "Shenfa ~ Flower (Arranged by Y. Koshiro)" 6:18

 

CD II

1. "Snowy Scenery" 3:34

2. "Snowy Scenery ~ Ver. 2" 3:33

3. "Separated from Yokosuka" 2:27

4. "Departure for Hope" 4:50

5. "To Fly Vacantly, Like an Eagle" 3:33

6. "Memories of Distant Days" 3:50

7. "Memories of Distant Days ~ Ver. 2" 2:25

8. "The Place Where the Sun Sets" 3:05

9. "The Place Where the Sun Sets ~ Ver. 2" 4:10

10. "Working Man" 1:54

11. "Snack Linda Theme" 3:40

12. "Receive and Succeed to Skill" 2:02

13. "Hip de Hop" 1:35

14. "Revenge of a Sailor" 1:18

15. "Nightmare" 2:03

16. "Secret of a Warehouse" 2:21

17. "To Continent and Sea" 2:42

18. "Wish..." 5:02

19. "Wish... (Karaoke Version)" 4:58

 media3.png

 

http://www.youtube.com/watch?v=cf-MK4599A8Dreamcast Magazine Trailer

 

http://www.youtube.com/watch?v=7_VmIAzDkYg Saturn Version Trailer

Screenshot'y:

shenmueb2790screen013.th.jpgshenmueb2790screen037.th.jpgshenmueb2790screen048.th.jpg

shenmueb3790screen020.th.jpgshenmueb3790screen018.th.jpgshenmueb3790screen001.th.jpg

Edited by chrno-x
 • Upvote 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...