Jump to content

Vagrant Story - w budowie


Musiol

Recommended Posts

logo.png

 

 

 

 

info.png

System: PlayStation, PlayStation 3 (PlayStation Network)

 

Media:

PSX: 2xCD USA, 1xCD PAL

PS3/PSN: eBoot (93 MB)

 

Developer: Squaresoft (teraz Square Enix)

 

Wydawca: Square

 

Gatunek: jRPG

 

Oficjalna strona: http://www.square-en...e/vagrantstory/ (tylko Japonia)

 

Data wydania:

 

PlayStation:

 

Japonia: 10 lutego 2000 r.

Stany Zjednoczone: 15 maja 2000 r.

Europa: 21 lipca 2000 r.

 

PlayStation Network:

 

Japonia: 12 sierpnia 2009 r.

Europa: 22 grudnia 2009 r.

 

Demo: tak, w Japonii razem z Seiken Densetsu: Legend of Mana

 

ESRB: (T) Teen

 

Wersja językowa: Japońska, Angielska

 

Okładki:

 

PAL:

dlamusiola2.png

 

NTSC/UC:

dlamusiola1.png

 

 

Twórcy gry:

Oceny z recenzji:

 

Edge: 7/10

EGM: 9.0/10

Famitsu: 40/40

GameSpot: 9.6/10

IGN: 9.6/10

Official PlayStation Magazine US: 4.5/5

PSXExtreme.com: 9.6/10

Neo+: 9/10

 

Ocena Metacritic: 92 (na bazie 19 recenzji)

Ocena Gamerankings: 91,97% (na bazie 43 recenzji)

 

Wyniki sprzedaży: ~ 300 tysięcy (Japonia), dane za VGChartz, ~ 100 tysięcy w pierwszym miesiącu sprzedaży (USA), dane za NPD Group

 

Nagrody:

 

* Best PlayStation Game (E3 2000 IGN Awards)

* Nominacja do 4th Annual Interactive Achievements Awards w kategorii najlepsza gra Action/Adventure

Edited by Musiol
Link to comment
  • Replies 1
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

postacie.png

 

 

 

 

Valendia Knights of the Peace

 

Ashley Riot

ash1.png

 

Ashley Riot jest głównym bohaterem gry. Należy do Valendia Knight of the Peace (VKP), dokładniej do Dangerous Criminal Task Force, potocznie nazywanym Riskbreakers. Ash jest najlepszym z wszystkich Riskbreakerów, dlatego zostaje wysłany przez swojego zwierzchnika Stewarda LeSaita na misję do posiadłości Księcia Bardorby. Wyrusza tam razem z nową partnerką Callo Merlose, która jednak uprzedza Ashleya i dociera do posiadłości przed naszym protagonistą. Ash, zdając sobie sprawę ze swojej siły, nie przejmuje się, że razem z nim atak na posiadłość próbuje opanować oddział Crimson Blades. Już w posiadłości musi on stawić czoła członkom kultu Müllenkamp, po uporaniu się z nimi spotyka pierwszy raz Sydneya, przywódcę kultu.

 

Przeszłość Ashleya jest mglista, wiadomo tylko tyle, że nawiedzają go horrory dotyczące swojej rodziny, jego żona Tia jak i synek Marco nie żyją. Nosi on pamiątkę po swojej żonie - naszyjnik Iocus Rood. W późniejszych etapach dowiadujemy się więcej na temat win dręczących Riskbreakera. Agent Riot zna także Jana Rosenkrantza z którym pracował już wcześniej przy misjach z ramienia VKP, jednak ich drogi się rozeszły po jednej feralnej misji, przez którą Asha zaczęło gryźć sumienie.

 

W trakcie gry nasz bohater może nauczyć się czarów ze zwojów zwanych Grimoires, włada także zdolnością nazwaną Break Arts, które są niczym innym jak potężnymi atakami, których posiadać może po cztery z każdej broni.

 

 

Callo Merlose

cal.png

 

Agentka Callo Merlose, nazywana jest także zdrobniale Cal. Należy ona do VKP Information Analysis Unit - Inquisitors, czyli jednostki, która zajmuje się wywiadem i szpiegowaniem. Pomimo tego, że została wysłana razem z Agentem Riotem, to nigdy nie brała udziału w jakichkolwiek walkach. W trakcie misji w posiadłości, Ashley zostawia ją z powodu braku doświadczenia, chwilę później porywa ją Sydney i praktycznie przez całą grę przebywa razem z innym członkiem kultu, Johnem Hardinem i porwanym przez Sydneya synem Księcia - Joshuą. W późniejszym etapie gry, Callo nabywa zdolność zwaną Heart-Seer, która pozwala jej czytanie myśli ludzi, którzy ukrywają je.

 

 

Jan Rosencrantz

rosencrantz.png

 

Rosencrantz tak jak Ashley należy do Riskbreakerów, elitarnego oddziału VKP. Pracował on już wcześniej razem z Agentem Riotem przy misjach, jednak w przeciwieństwie do Asha, nie kierował się on moralnością. Jan jest pozbawiony skrupułów, na każdego osobnika, który ce(pipi)e się jakąkolwiek moralnością spogląda z góry i z pogardą, dlatego jest nazywany przez innym pogardliwie Robakiem. Pomimo faktu, że nie wiadomo skąd, zna on każdą osobę występującą w grze, posiada także ogromną wiedzę na temat wszystkich wydarzeń, które dzieją się w grze.

Zostaje wysłany jako drugi agent do Leá Monde, jednak za powiązania w mieście zostaje wyrzucony z VKP i pozbawiony tytułu Riskbreakera, jednak on sam siebie dalej tak tytułuje. W trakcie gry działa on pod rozkazami księcia Bardorby, jego zadaniem jest zabicie obu walczących stron i nie pozostawienie żywej duszy w mieście. Jednak prawdziwe intencje Jana wychodzą wraz z postępami w fabule. Posiada niewyjaśnioną odporność na siły Ciemności, które spowijają Leá Monde.

 

W trakcie rozgrywki mierzymy się z nim w The Keep.

 

Etymologia: Imię i nazwisko pochodzi od mało ważnej postaci w Szekspirowskim Hamlecie. Więcej o tej postaci jest w absurdalnej sztuce "Rosencrantz i Guildenstern są martwi".

 

 

 

Order of the Crimson Blades and Knights of the Cross

 

Romeo Guildenstern

guildenstern.png

 

Główny antagonista gry. Przywódca Knight of the Cross, oddziału wojskowego który znajduje się pod rządami kardynała Batistuma. Dostojny i szlachetny rekrut akademii, po jej ukończeniu dostał się do Rycerzy Krzyża i stopniowo zdobywał co raz większe zaufanie kardynała, dzięki czemu stał się jego prawą ręką.

Romeo uważa, że przez ogólne zgorszenie, korupcję bogatych i oszustwa sprzedawców, świat potrzebuje oczyszczenia, motyw ten jest jego motorem napędowym. Za cel ma postawione zwalczyć Mrok w Leá Monde i ograniczyć jego moc, jednak jego cele zmieniają się, gdy dowiaduje się czym jest Bloody Sin i jaką potrafi dać siłę osobie go posiadającej. Zagłębia się więc w poszukiwanie informacji na temat Gran Grimoira, który znajduje się w mieście. Poprzez te poszukiwania dowiaduje się o kulcie Müllenkamp i poznaje tożsamość ich lidera.

Przez większość gry towarzyszy mu zakochana w nim Lady Samantha, która jest w stanie zrobić dla niego wszystko, co widać w jej poczynaniach w trakcie gry.

 

Etymologia: Imię pochodzi od głównego bohatera "Romeo i Julia", nazwisko zaczerpnięte jest z "Hamleta". Tak jak Rosencrantz, Guildenstern był bohaterem sztuki "Rosencrantz i Guildenstern są martwi".

 

 

Lady Samantha

Jest oficerem w Order of the Crimson Blades and Knights of the Cross i pomimo swojego wyglądu bierze czynny udział w operacjach i walkach zakonu. Zakochana w Romeo Guildensternie, dlatego jako jedyna w grze zwraca się do niego po imieniu, co jest nie do pomyślenia wśród pozostałych rycerzy zakonu. Jako jedyna osoba także przejmuje się innymi członkami zakonu i martwią ją straty jakie zostały poniesione w operacji w mieście. Przez całą grę podróżuje z swoim ukochanym wiernie mu służąc i myśląc, że znajdzie się miejsce dla niej u jego boku. Jednak w późniejszych etapach gry możemy się przekonać, jak bardzo Samantha się myliła.

Jej fale mózgowe nadają na podobnej częstotliwości co Ashleya, dzięki czemu nasz bohater może zobaczyć jej oczami aktualne wydarzenia w jej otoczeniu.

 

 

Father Duane

Ojczulek jest jedną z mniej ważnych postaci w grze, brat ojca Grissoma. Spotykamy go w Town Center West, gdzie walczymy z nim. W trakcie walki pomagają mu dwaj kompani: Sarjik i Bejart. Duane pomimo swojej ogromnej wiary jest sprawnym i dobrym rycerzem, co przekłada się na niełatwą walkę z głównym bohaterem, w trakcie której na jego nieszczęście ginie.

 

 

Father Grissom

Brat ojca Duane, jeden z najważniejszych dowódców w zakonie, swoimi kompetencjami znajduje się zaraz pod Romeo Guildensternem. Po śmierci brata jako główny cel wyznacza sobie zemstę na Ashleyu, w tym celu ściga go przez połowę gry razem ze swoimi 2 kompanami - rycerzami Faendosem i Lamkinem. Spotkanie następuje w Snowfly Forest, gdzie Grissom dociera już sam, gdyż jego kompani zginęli wcześniej. Po bardzo ciepłym przywitaniu, ojciec postanawia pokonać Sydneya i Ashleya, pomimo ostrzeżeń tego pierwszego przyzywa moce ciemności, co prowadzi do zguby. Z początku wydaje się, że ginie, jednak spotykamy go jeszcze raz w Underworldzie, w dosyć zaskakującej postaci.

 

 

Lady Neesa

Oficer w Rycerzach Krzyża, partnerka Sir Tiegera dzierżąca ogromny młot bojowy. Dumna wojowniczka została obdarzona ogromnym zaufaniem przez Guildensterna, dlatego została przydzielona do misji w Leá Monde. Spotykamy ją zawsze razem z Tiegerem, za pierwszym razem wspólnie z ojcem Grissomem, później jest nam dane spotkać Neesa'ę i Tiegera w Undercity. Neesa jako jedyna przeżywa wydarzenia w grze, ratuje ją Tieger, który poświęca swoje życie by powstrzymać Grissoma.

 

Sir Tieger

Kolejny oficer Zakonu Szkarłatnych Ostrzy, wybrany z polecenia Guildensterna do operacji w Leá Monde. Pewny sienie, pełen dumy i szacunku wśród podwładnych rycerz. Jako partnerka została mu przydzielona Lady Neesa z którą łączy go sympatia. Tak jak jego partnerkę, spotykamy go dwa razy w grze, za drugim razem podejmujemy z nim i Neesą walkę, z której wychodzimy zwycięsko. Tak jak wielu innych bohaterów, ginie w trakcie gry, ratując przy tym swoją partnerkę.

Edited by Musiol
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...