Jump to content

Crap


dameron

Recommended Posts

Crap - w tłumaczeniu tandeta, bubel, gó.wno. W światku konsolowym to samo tyle, że w odniesieniu do gier. Osobiście mam na koncie parę takich gierek jak chociażby różnego rodzaju olimpiady zimowe i letnie, Teletubisie na PSX'a i innego rodzaju badziewia. Jako fan kiczu zaliczam takie tytuły choćby odruch wymiotny powodowały. Temat zakładam żeby poznać wasz ranking takich gier (od najgorszej ofkoz) i ogólne opinie.

Edited by dameron
Link to comment
  • Replies 9
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dla mnie crap nr1 to shenmue 2. nie wiem w jaki sposob zyskala miano kultowej. nic mi sie w niej nie podoba- sterowanie to jakas porazka- spacerki to ja moge sobie robic w parku a tempo poruszania sie bohatera usypia mnie po 5min grania. do tego dochodza zadania- w tej grze nic sie nie dzieje. lazisz tylko z miejsca na miejsce. moja ocena tej gry to max 2/6

zmieniam ocene max 2/10

Edited by maciekww28
Link to comment
  • 1 month later...

Najbardziej nieudana gra z jaką się spotkałem to 300: March to Glory na PSP. Prawie w ogóle nie ma tam pozytywów! Grafika brzydka jak noc, nudne to, mało dynamiczne, z przetopornym systemem walki. Wkurzają brzydkie, grubo ociosane modele postaci (jeszcze takie rozmazane jakieś), wkurza prześlamazarne tempo machania bronią (a jak wrogowie się będą bronić tarczami to w ogóle można usnąć), ale najbardziej wkurza to że gra jest dość trudna, a żę jestem uparty to chciałem ją szybko ukończyć w czym przeszkadzały przegięte momenty. Na plus mogę zaliczyć tylko dużo bonusów, w miarę dobrą muzykę, komiksowe scenki, i niektórych bossów (tzn. sposób ich rozwalenia jest beznadziejny ale za to fajnie wyglądają). Podsumowując: omijać szerokim łukiem! Nawet ten koleś który miał najlepszego speedrunna w Chameeleonie Tviscie przy 300 dałby sobie spokój ze speedrunem.

Link to comment

Dwa największe crapy jakie przychodzą mi do głowy, a w które grałem bardzo długo to: Godzilla Generations (DC) i Dragon Ball Z: Ultimate Battle 22(PSX). Obie ruszyłem oczywiście ze względu na lubiane przez mnie marki, których dotyczyły. Kiedyś w ogóle sądziłem, że licencja w każdym przypadku uratuje słabą grę. GG zaliczyłem nawet 6(!!!!!!!) razy, żeby wszystko odblokować i wierzcie mi, wiele bym dał żeby, ktoś zwrócił mi ten pamiętnie stracony tydzień, potrzebny na jej wymasterowanie. Tak tragicznie dennej, bezsensownej padaki, to długo wcześniej ani później nie widziałem. Masz planszę w kształcie kwadratu, a na niej umieszczone budynki imitujące miasto, które musisz zniszczyć w bodajże (najdłuższe) 20 min (mojej egzystencji). Oł Gad!. A ja robiłem ciągle to samo, przez parę godzin dziennie. Do dzisiaj mnie zbiera na hafta, jak pomyśle o tym gównie. Z kolei DBZ:UB22, to nawet swego czasu uważałem za hit :blush: , ze względu na zachwyt nad wiadomą serią anime. Bijatyka, w której klatki animacji ciosów można liczyć na palcach jednej ręki, dynamiki to nie zauważyłem w ogóle, a toporne sterowanie wywołuje tylko i wyłącznie agresję śmiałków (czytaj:maniaków licencji) próbujących grać. Niech czas pogrzebie te syfy, aby nikomu więcej nie zabrały choćby skrawka jakże cennej oraz ulotnej egzystencji na tym padole.

Edited by ciwa22
Link to comment
Guest coopa

Z kolei DBZ:UB22, to nawet swego czasu uważałem za hit :blush: , ze względu na zachwyt nad wiadomą serią Anime. Bijatyka, w której klatki animacji ciosów można liczyć na palcach jednej ręki, dynamiki to nie zauważyłem w ogóle, a toporne sterowanie wywołuje tylko i wyłącznie agresję śmiałków (czytaj:maniaków licencji) próbujących grać.

Dla mnie to taka w miarę przeciętna gra. Co innego inna gra na podstawie tego genialnego anime (choć niestety akurat słabiutkiej serii GT), także na szaraka - Dragon Ball GT: Final Bout. Co tu dużo pisać - intro świetne, reszta zasysa. Przy tej grze, DBZ:UB22 to prawie Burnout pod względem dynamiki ;) . Masakra, jeden z największych crapów w jakie grałem.

 

Ale i tak przebija go, niegdyś zgnojony zupełnie przez Kaliego z PE, Batman Beyond: Return of the Joker. Kurka wodna, tego nie da się opisać, bo słowa tu nie wystarczą - to trzeba samemu sprawdzić, żeby uwierzyć. Porąbane sterowanie, nieskuteczne bronie, monotonia i jednocześnie wysoki stopień trudności. Nie potrafię wymienić choć jednego plusa. Ta pozycja powinna być przytaczana przy każdej definicji "crapa" ;) .

Link to comment
Guest Albert Wesker

Superman 64 :huh: To był dopiero crap! Pamiętam, że szukałem jakiejś gry na N64 i trafiłem na nią w jakimś sklepie. Na szczęście zagrałem przed kupnem. Polecam sprawdzic sobie "gameplay" tego potworka na youtube

Link to comment

W Final Bout też grałem i jest mocno średnia, dynamika starć też oczywiście w tej grze nie istnieje, ale jako, że jest to gra 3d, to aż tak na to nie narzekałem. Intro faktycznie fajne a i grafika tragiczna nie była. Dla mnie jest to produkcja na 5, a DBZ:UB22 nie dałbym 3, nawet będąc mocno wstawionym podczas gry. A co do Supermana 64 to przyznam się, że nigdy nie miałem (i tak mi zostało) odwagi sięgnąć po tę tragedię. Samej licencji nie cierpię, także gra na starcie była u mnie spalona, a jak czytałem i oglądałem parę recenzji (między innymi AVGN właśnie), to tylko się bardziej przeraziłem tego gniota.

Edited by ciwa22
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...