Skocz do zawartości

Problemy ze sterownikami


Firekage

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek zapoznaj się z testami:

 

http://pclab.pl/art38674.html

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Radeon_HD_5870_-_premiera_kart_graficznych_AMD_5800-2311.html

 

Akurat ja osobiście tego modelu nie mam, ale o jednym mogę Cię zapewnić - sterowniki od AMD już od dawna są bardzo dobre. Ja bym brał karcioszkę w ciemno, ale jak Ci się nie śpieszy to poczekaj miesiąc na premierę nVidia GF GTX480 (Fermi) - wtedy ceny na pewno sporo spadną.

Nie klam kolego ;)

 

Mowisz, ze od dawna sa dobre? To co wobec tego robia takie problemy, gdy wsio dziala :

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=554368&st=0&p=7731609entry7731609

 

post 10 i post 15.

 

Sterowniki AMD? Losowe dzialanie ficzerow, czesto niemoznosc wymuszenia konkretnej opcji z CCC, a po jej wymuszeniu spadki framerate'u do 70%. Juz pomijam to jak dlugo naprawienie czegokolwiek im zajmuje:

-naprawienie AF w grach pod DX10 w serii 48xx zajelo im prawie pol roku, od grudnia (zaczelo sie w FC2, pozniej w Crysisie jaja) do marca roku nastepnego, a dzis okazuje sie, ze nadal maja problem z AFem ale na 5xxx

-mniejsza wydajnsc w DMC4 do dzis nie jest poprawiona

-blad w NSF Shift objawiajacy sie bardzo mocnym obciazeniem procesora przez sterownik graficzny skutkujacy znacznie mniejszym FPSem niz na slabszych kartach konkurencji naprawiano od premiery 58xx do grudnia, latano tez to paczami, ktore pozniej powodowaly artefakty przy duzej ilosci dymu - BSON

-problem z Wiedzminem na 58xx jak wyzej, skutkowalo to pasami i niemoznoscia grania w ogole. Jesli chcecie przy okazji zobaczyc problem nadal to odpalcie PCLABA, znajdzcie temat Iko, zobaczycie roznice miedzy AMD, a nV w tej gierce - ostrosc obrazu

-wydajnosc w Mirrors Edge bez fizyksa po wymuszeniu AF leci na pysk

-problem z DTSem, ten typ cieniowania na AMD zawsze walil po oczach : Mass Effect i inne

-problem z cieniowaniem w GTA4 objawiajacy sie dlugimi i nienaturalnymi cieniami. Ponoc fix jest "trudny" w naprawie wiec wg. slow z forum AMD : "takes some time".

 

 

Generalnie moglbym tak dlugo, tylko po co? Przeciez wszystko dziala. Tak, nie przecze, ze gry sie odpalaja. Nie wiem jak mozna delikatnie podchodzic do problemu, gdy pojawiaja sie jaja jak w wyzej cytowanym temacie z PCL (post 10 i 15). Po wydaniu kasy mozna sie wk...

 

 

Na sam koniec, rzecz niewymagajaca polemiki:

-wydawanie sterownikow na AMD to 1 w miesiacu i wielkie halo. Jesli po miesiacu czegos nie naprawia to mijaja 2, albo i wiecej : GTA4, Shift, Wiedzmin itd.

-nV w tym czasie wydaje PRZEWAZNIE 1 sterownik oficjalny, do 3 bet, ktore wprowadzaja zmiany. Jesli wezmie sie jeszcze pod uwage pasujace sterowniki od Quadro tak od nV czesto-gesto ma sie 6 sterow miesiecznie, gdy AMD da az 1.

 

Edit : to org. link

http://www.ngohq.com/news/17176-workarounds-for-radeon-hd-5000-series-vertical-stripes-issue.html

 

Poczytajcie relase notes Catalystow.

Edytowane przez Firekage
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 16
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie bierzcie tego wszystkiego do serca, Fire już tak ma, że szuka dziur i spędza mnóstwo czasu na testowaniu wszystkich gier i sterów żeby wypunktować ludzi z AMD ;) Z nVidią już mu tak dobrze nie idzie. Są dwie teorie:

 

Albo nie ma problemów ;)

Albo szuka ich z mniejszym zapałem ;)

 

 

Ofkoz bierzemy to z przymrużeniem oka, bo kolo zna się na tym, o czym pisze :]

Odnośnik do komentarza

Nie bierzcie tego wszystkiego do serca, Fire już tak ma, że szuka dziur i spędza mnóstwo czasu na testowaniu wszystkich gier i sterów żeby wypunktować ludzi z AMD ;) Z nVidią już mu tak dobrze nie idzie. Są dwie teorie:

 

Albo nie ma problemów ;)

Albo szuka ich z mniejszym zapałem ;)

 

 

Ofkoz bierzemy to z przymrużeniem oka, bo kolo zna się na tym, o czym pisze :]

 

Jest jeszcze jedna, mianowicie trzecia : bledow jest znacznie mniej, a nawet jesli sie pojawiaja (Dirt 1 nie chodzil - zwijal sie do Windowsa - na sterowniku 195.55, ale po tygodniu problem zostal poprawiony i wraz z 195.62 wszystko wrocilo do normy)to sa szybko naprawiane, znacznie szybciej niz w przypadku AMD. Przy okazji : ilosc problemow z AMD na forach mowi tez sama za siebie.

 

Stona, tak przy okazji, juz w ogole pomijajac gre, odpowiedz mi na jedno pytanie : jak Ty czulbys sie, lub ktos komu polecasz zakup danego sprzetu jesli po kupnie okazaloby sie, ze albo nie moze w ogole grac (pionowe szare paski wystepujace na 58xx, pozniej dotykajace 5770), albo moze grac z problemami i ma czekac od miesiaca do pol roku?

 

Wybacz, ja bylbym mocno rozczarowany, a jako osoba, ktora posiadala dwie nowe ich grafiki mialem okazje przez prawie 8 miesiecy katowac to i owo, sprawdzac to i owo bez sugeropwania sie tym co ludzie pisza.

 

Jeszcze raz : niedopuszczalna jest sytuacja, w ktorej wystepuje cos takiego :

http://www.ngohq.com/news/17176-workarounds-for-radeon-hd-5000-series-vertical-stripes-issue.html

 

Albo testuje sie sterowniki, albo robi na odp. Co ma powiedziec przecietny Kowalski, ktory sie na tym nie zna? Pewnie to samo co jeden ziomek z PCL : "nie we wszystko trzeba grac", ja zas powiem : "kupujac grafe gram w to co chce, a nie w to co moge bo na czesci bedzie mi sie cos sypac". Lubisz gre YXZ? "Oj, jak mi przykro", to ma byc wyjasnienie?

Odnośnik do komentarza

Ale jak sam widzisz, ten problem z pasami to wina biosu, nie sterów*. Ofkoz rzecz niedopuszczalna [podobnie jak RROD czy YLOD ;) ], żeby w sprzęcie była ukryta taka wada i mam nadzieję, że ja się na nią nie natknę. Po prostu sam nie mam problemów z Ati , tak samo jak nie miałem problemów z nV, dlatego trochę sobie z tego kpię.

 

 

Staram się rozkminić jak stery wpływają na BIOS karty, że ta się nie wykrzacza o.O

Odnośnik do komentarza

Ale jak sam widzisz, ten problem z pasami to wina biosu, nie sterów*. Ofkoz rzecz niedopuszczalna [podobnie jak RROD czy YLOD ;) ], żeby w sprzęcie była ukryta taka wada i mam nadzieję, że ja się na nią nie natknę. Po prostu sam nie mam problemów z Ati , tak samo jak nie miałem problemów z nV, dlatego trochę sobie z tego kpię.

 

 

Staram się rozkminić jak stery wpływają na BIOS karty, że ta się nie wykrzacza o.O

Stona, skunde - czytales to? To wina biosow/sterow. Wejdz na AMD i poczytaj relase notes catow :

http://www2.ati.com/relnotes/Catalyst_102_release_notes.pdf

Prosze, nawet wskaze Ci to:

Intermittent grey screen or vertical line corruption may randomly appear on the

screen

 

TO WINA STEROWNIKOW, w relase notes masz napisane.

 

Co do "nie mam problemow", odopwiedz mi na to :

-nie masz bo gry dzialaja, mozna grac

-nie masz bo KAZDY ficzer dziala tak jak powinien, czyli jesli chce AA z CCC to odpalam i dziala, jesli chce AF z CCC to odpalam i dziala

 

Jesli odpowiesz mi twierdzaco na to drugie, tak ja jedynie usmiechne sie bo w to nie uwierze, przez 8 miesiecy bawilem sie miedzy innymi 4870. Tez problemow nie mialem bo gralem, mozna nawet nagiac fakty i powiedziec, ze "wszystko" dzialalo bo grac moglem, schody zaczynaly sie w momencie, gdy po zakupie karty chcialo sie cos wiecej ustawic, a jak wiesz grafiki do pctow to nie konsole, na ktorych IQ nie ustawisz bo zwyczajnie nie mozna. Czemu nie uwierze? Temu:

Forced anti-aliasing might not function properly in "The Saboteur" game

Masz wszystko podane na tacy ;)

 

Taka ciekawostka : wiesz jaka gra byla "lokomotywa" 58xx? DIRT2. Wiesz, ze do gry byl fix, gdy gry jeszcze oficjalnie nie bylo?

 

 

Tutaj cos jeszcze :

Desktop mouse cursor may intermittently appear enlarged

 

o tym czytalem (jak i widzialem na YT) bodajze, nie chce sklamac, ale w ciagu ostatnich 2 miesiecy. Nadal jest? Aha...

 

Lubisz filmy?:

Viewing some online clips with Adobe Flash Player 10.1 may cause the system to

stop responding or reboot for some ASICs

Edytowane przez Firekage
Odnośnik do komentarza

Fajer, ja nie jestem zapalonym PC labowiczem żeby się z Tobą wykłócać ;) Jak nie ma AA w grze w opcjach, to nie włączam - Proste. Taki ze mnie PeCeciarz wychowany na kĄsolach :) Kiedyś się bawiłem w omegi itp. Teraz jedyne co robię z kartą to zmiana prędkości wiatraczka i podbicie MHz ;)

 

 

Co do pasów, sugerowałem się tym wpisem:

 

We have tested all these possible workarounds (except for the last two), but only updating the BIOS to a newer version or boosting the GPU voltage or downclocking the GPU have solved this issue on our ATI Radeon HD 5770. After further investigation, we discovered that AMD has increased the GPU voltage in newer BIOS versions, but hasn't posted it anywhere.

Odnośnik do komentarza

Fajer, ja nie jestem zapalonym PC labowiczem żeby się z Tobą wykłócać ;) Jak nie ma AA w grze w opcjach, to nie włączam - Proste. Taki ze mnie PeCeciarz wychowany na kĄsolach :) Kiedyś się bawiłem w omegi itp. Teraz jedyne co robię z kartą to zmiana prędkości wiatraczka i podbicie MHz ;)

 

 

Co do pasów, sugerowałem się tym wpisem:

 

We have tested all these possible workarounds (except for the last two), but only updating the BIOS to a newer version or boosting the GPU voltage or downclocking the GPU have solved this issue on our ATI Radeon HD 5770. After further investigation, we discovered that AMD has increased the GPU voltage in newer BIOS versions, but hasn't posted it anywhere.

Tutaj nie zrozumielismy sie. Ten cytat, na ktory powolales sie to "workround", czyli proba obejscia problemu. Zauwaz, ze podano ich tam kilka, tymczasem problem masz opisany w catach, a tutaj nie dawanoby ot tak sobie ;)

Odnośnik do komentarza

Fakt, z tym że dla mnie to wina tak jakby firmware karty [czyli biosu] i teoretycznie producent powinien to rozwiązać właśnie przez upgrade/wymianę. Dla mnie update BIOSU to nie problem [dlatego uznałem to za rozwiązanie ;) ], dla przeciętnego Kowalskiego to bariera nie do przeskoczenia.

 

Dlatego dziwi mnie jak załatwili ten problem przez Catalysty?

 

Robimy offtop straszny :D Później to przeniosę gdzieś ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

A propos "niezawodności" nvidii, to ostatnio ich stery powodowały przegrzewanie się kart.

Nie wszystkich, tych na G92. Moja dziala poprawnie na tych ponoc mocno wadliwych.

 

Ja na swoim 4890 nie mam żadnych problemów z Wiedźminem, Dragon Age i Bad Company 2 na sterach 10.2.

Nie dziwie sie, ze wreszcie poprawili. Wszak nie rozmawiamy o sterach z koncowki 2009.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Ejj słuchajcie, mam Radeona 9600 XT. Niedawno miałem format, to też zainstalowałem sterowniki ze strony AMD (wersja 10.2) i tutaj zaczyna się problem. Kiedy zrestartowałem kompa CCC krzyczało, że potrzebuje Microsoft .NET Framework 2.0. Mówię spoko, zaraz zainstaluję. Na stronie M$ znalazłem .NET 4.0, nowsza wersja, powinno śmigać. No i właśnie nie śmiga. Po kolejnym restarcie problem znów wystąpił, okienko pojawiło się zaraz po starcie systemu i nadal woła o .NET 2.0.

 

Co zrobić? Zainstalować starszą wersję .NET czy coś innego może to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Kolega ma Notebooka Asus M50S, na którym była Vista. Zaczęła się yebać to zainstalowaliśmy dzisiaj XP. Niestety z komputerem była tylko jedna płyta ze sterownikami, która jest Vista only. Wszedłem na stronę Asusa i sterowniki tylko pod Vistę i W7. Nie googlowałem specjalnie bo boję się ściągać coś niepewnego. Jak więc nagrać sterowniki i gdzie je znaleźć?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...