Skocz do zawartości

Xbox MTU problem


KevONEin

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

mam problem z podlaczeniem xboxa do internetu. mieszkam w akademiku i lacze sie bezposrednio "z gniazdka", nie przez zaden router. w kompie mam automatyczne ustawienia, wlaczone dhcp. na konsoli podobnie, tez automat i przy tescie polaczenia z livem przechodzi mi ip i dns, ale niestety zatrzymuje sie na MTU. pare godzin szukalem jakiegos rozwiazania, ale niestety nic nie znalazlem. sprawdzalem komenda "ping -f -l <1500> www.wp.pl" jak duze jest ustawione mtu i wyszlo niby ze 1473, a do live potrzeba niby 1364... jesli ktos ma jakas rade, to bylbym za nia bardzo wdzieczny.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja jak zaczynałem przygodę z XBL, to przez dłuższy czas przy testowaniu połaczenia, tez zawsze zatrzymywało mi się na MTU. Szukałem, kombinowałem a rozwiązaniem było, wiem że to śmiesznie zabrzmi, wpisanie adresu MAC w konsoli. Wtedy jeszcze nie miałem routera, po prostu wpisałem taki sam MAC jaki miał komputer i poszło. Może to to, po prostu konsola bez MACa jest nie widoczna w sieci ale dlaczego zatrzymuje sie na MTU i jaki to ma związek( przynajmniej u mnie miało) to nie wiem.

Edytowane przez Jameroo
Odnośnik do komentarza

No to chodzi dokladnie o to ze MTU MINIMUM ma miec 1364. Popytaj admina, a moze zwykly reset serwera wystarczy.

 

sprawdzalem jakie mtu u mnie w sieci jest, gadalem z adminem (adminami) i jak sie okazalo mtu jest wieksze niz 1364 (jest defaultowo 1500). wiec za malo na pewno nie jest. czy moze byc za duzo? tego niestety nie wiem... a odnosnie resetu, to hmm raczej admin nie bedzie specjalnie dla mnie resetowal serwera, do ktorego podpietych jest prawie 1000 osob ;)

 

 

ja jak zaczynałem przygodę z XBL, to przez dłuższy czas przy testowaniu połaczenia, tez zawsze zatrzymywało mi się na MTU. Szukałem, kombinowałem a rozwiązaniem było, wiem że to śmiesznie zabrzmi, wpisanie adresu MAC w konsoli. Wtedy jeszcze nie miałem routera, po prostu wpisałem taki sam MAC jaki miał komputer i poszło. Może to to, po prostu konsola bez MACa jest nie widoczna w sieci ale dlaczego zatrzymuje sie na MTU i jaki to ma związek( przynajmniej u mnie miało) to nie wiem.

 

mam wpisany alternatywny adres mac w konsoli, chociaz raczej nie ma i chyba nie powinno to miec zadnego znaczenia, bo gdy konsola jest wpieta, komputer nie. co innego gdyby to wlasnie byl router czy cos w tym stylu.

 

 

 

dodam jeszcze ze po rozmowie z adminami, ktorzy niestety nie spotkali sie wczesniej z podlaczaniem xboxa do netu, jedyne co "zrobili" to dodanie maca konsoli do sieci (ze sie tak nieprecyzyjnie troche wyraze). i tak jak komputer ma przydzielony juz wewnetrzny adres ip, tak konsola ma swoj. nie wiem czy to ma na dobra sprawe jakies znaczenie, no ale coz...

Edytowane przez KevONEin
Odnośnik do komentarza

dodali MAC fabryczny konsoli czy ten alternatywny który sam wpisałeś? może w tym problem, wykasuj ten MAC co wpisałeś i niech admini dodadzą fabryczny, reset ustawień sieciowych i test, może coś da? Może jest tak że konsola i komp mają "swoje" IP ale identyczne MACi i się gryzą. Tak jak pisałem, ja strasznie długo się z tym miotałem a później tylko wpisałem MAC i cud się zdarzył.

Odnośnik do komentarza

Siema

 

Też miałem podłączonego Xboxa do netu akademickiego ale miałem problem z Natem. Potem założyłem internet z zewnątrz :)

MTU na poziomie 1500 jest za wysokie dla Xboxa i może mieć z nim problemy. Spróbuj namówić admina na zmianę na 1450. I zobacz wtedy :) Oczywiście bez flaszki się nie obędzie :P Możliwe że konfiguracja serwera nie pozwala na podłączenie urządzeń pokroju X.

Duży akademik ?? Popytaj może ktoś ma X i ma ten sam problem lub lepiej nie.

Odnośnik do komentarza

jestes pewien ze 1500 to za duzo? na kompie sprawdzalem to wynosi ok 1473. hmm no jesli bym wiedzial ze to kwestia za duzego mtu, to jakos bym sie postaral namowic admina na obnizenie go, chociaz na chwile :). akademik duzy, troche pytalem czy ktos nie ma xa, ale poki co bez odzewu. a co do internetu z zewnatrz, to domyslam sie ze nie bylo by tego problemu, no ale poki co nie mam takiej mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Kupiłem sobie nowy router bo ten Livebox strasznie słaby sygnał na WIFI daje.

 

Nowy router to Dlink 2740B. 

 

Problem jest taki, że net na wszystkich urządzeniach (komórki, kompy) działa bez problemów. Ale oczywiście na Xboxie nie. Wyskakuje mi problem z MTU. Pisze, że wymaga 1364, a ja mam ustawione w routerze 1492 (od początku deafultowo tak było). 

 

Jak zmienie dlinka na LB to działą bez problemów Live. 

 

WTF ?

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...