Skocz do zawartości

Piotr Mańkowski - Cyfrowe Marzenia


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Ostatnio przechadzając się po jednym z Warszawskich Empików natknąłem się w dziale z grami na wyżej wymienioną książkę. Nie zastanawiając się zbyt długo, jeszcze zanim policzyłem pieniądze w portfelu, włożyłem owe wydawnictwo pod pachę i powędrowałem do kasy. Krótki opis tego tytułu znajduje się tutaj. Moje pytanie brzmi, czy czytaliście już tę pozycję i jeśli tak, to jakie wrażenie na Was wywarła? Ja jestem mniej więcej w połowie, więc swój komentarz zamieszczę za kilka dni, po skończeniu książki.

Edytowane przez Paweł Galas
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 3
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O książce dowiedziałem się z Polygamii i kupiłem jak tylko wyszła. Książka jest dobra, wciąga i przyjemnie się czyta. Jak napisał ktoś w recenzji, nie jest to poziom akademicki tylko bardziej liceum. Książka nie wyczerpuje tematu tylko opisuje najważniejsze wydarzenia i gry. Fajnie że autor doszedł aż do czasów współczesnych, chociaż tego okresu czytelnicy najbardziej się czepiali bo jest opisany pobieżnie i zbyt subiektywnie oraz pomija kilka rzeczy. Mnie w książce irytuje tylko jedno - chamskie spojlery dotyczące zakończeń które zepsuły mi już dwie gry które miałem na liście "do przejścia kiedyś". Zamiast "bohater na końcu ginie, a zdrajcą okazuje się być jego lokaj" można było napisać "zakończenie było zaskakujące, i gracze byli wstrząśnięci. Warto samemu się o tym przekonać".

Odnośnik do komentarza

winien jestem swoją opinię, więc ją napiszę :) Otóż według mnie książka jest napisana bardzo fajnym językiem, jak to się mówi - lekkim piórem :). Starszym czytelnikom przypomni na pewno wiele nazwisk czy tytułów, a młodych (czyli takich, którzy nie mieli styczności nawet z naszym Pegasusem bądź też niepamiętających jeszcze pierwszego Playstation) zaznajomi z branżą i pogłębi jej znajomość. Niestety, ci starsi nic odkrywczego tutaj nie znajdą. Mimo to polecam każdemu, kto chce przywołać kilka wspomnień. Ot, takie Ekstrimowe "To było grane" w formie książkowej :)

Odnośnik do komentarza

Przeczytalem. Nie ma co sie czepiac, ze jakies gry nie ma w ksiazce, bo ciezko jest umiescic 'wszystko' aby kazdy byl zadowolony. Jednak czytajac ksiazke nasuwaly mi sie dwie rzeczy, jesli starsze generacje(tak do czasow nesa) byly opisywane bardzo obszernie i szczegolowo tak nowa generacja to niemal tylko pare zdan. Jak pisalem nie da sie dogodzic kazdemu, ale niewybaczalne jest ze niemal zupelnie Polska zostala pominieta. Autor wspomina troche o pewexach i LKavalon i to chyba na tyle.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...