Skocz do zawartości

Merlin


blantman

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was ogląda ten serial fantasy produkcji brytyjskiej ?

 

Dla mnie to najlepszy serial z kategorii fantasy w tv. Oczywiście proszę mi tutaj nie porównywać do The Shield, House etc bo to nie ten klimat i klasa serialu.

Jak mnie nigdy takie seriale nie ruszały (Xena, Herkules , Miecz Prawdy etc) tak ten oglądam z przyjemnością. Obok Supernatural to jedyny serial fantasy jaki mi się podoba:) Właśnie jestem po obejrzeniu pierwszego odcinka trzeciego sezonu i tak się zastanawiam czy ktoś jeszcze na forum ogląda Merlina.

 

W skrócie: Serial opowiada o przygodach młodego Merlina i księcia Artura. Jest smok , hokus pokus, Morgana, Lancelot, Ginewra etc. czyli wszystko z mitów o Królu Arturze. Niby to wszystko już znane i opowiedziane, ale serial broni się oryginalnym podejściem do tematu. Merlin i Artur to nie stary czarodziej i jego podopieczny ale para przyjaciół (sługa i książę:)). Jest to serial odskocznia od poważniejszych seriali. Ja tam lubię po paru odcinkach Damages czy 24 zrobić sobie przerwę na taki serial :) Merlin jako taki serial sprawdza się znakomicie. Mamy wartką akcje, humor i ciekawie opowiedzianą na nowo starą historię.

 

Ogólnie jeżeli fantasy was nie odstrasza to polecam.

 

P.S. Smok 100 razy lepiej zrobiony niż w Wiedźminie :P W dodatku mówi głosem Johna Hurta a nie Andrzeja Chyry :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 2
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak widać Merlin zwolenników wielu nie ma. Szkoda, gdyż serial z odcinka na odcinek wciąga coraz bardziej. Obecny, przedostatni ep trzeciego sezonu sporo namieszał. Marzy mi się obejrzeć tego samego Merlina, lecz z efektami na poziomie ekranizacji trylogi Tolkiena, gdyż przy obecnym poziomie wykonania niektórych scen Supernatural wydaje się być majstersztykiem dla oka widza. Na szczęście każdy odcinek broni się świetnymi postaciami i humorem.

Odnośnik do komentarza

Jak widać Merlin zwolenników wielu nie ma. Szkoda, gdyż serial z odcinka na odcinek wciąga coraz bardziej. Obecny, przedostatni ep trzeciego sezonu sporo namieszał. Marzy mi się obejrzeć tego samego Merlina, lecz z efektami na poziomie ekranizacji trylogi Tolkiena, gdyż przy obecnym poziomie wykonania niektórych scen Supernatural wydaje się być majstersztykiem dla oka widza. Na szczęście każdy odcinek broni się świetnymi postaciami i humorem.

Niestety nie można od serialu telewizyjnego wymagać budżetu na efekty na poziomie superprodukcji hollywoodzkiej. Chociaż efekty o wiele lepsze niż w naszej superprodukcji (Wiedźmin):P. Mi się najbardziej właśnie postacie podobają i chemia między nimi. Serial po prostu ma fajny klimat bez tej patetycznej otoczki większości produkcji fantasy.

 

Najważniejsze że Merlin z każdym odcinkiem robi się coraz lepszy a niestety to rzadkość w serialowym biznesie:).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...