Skocz do zawartości

Way of the Samurai 4


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

Way of the Samurai 4

Developer: Acquire

Premiera: Japonia (zima 2010) ,USA (???) , EU (???)

Póki co wiadomo, że Acquire szuka wydawcy na rynki zachodnie.

 

Info o grze:

- postać tworzymy wybierając jedną z trzech grup wiekowych

- gra rozpoczyna się w japońskim porcie (do którego wkroczyły już zachodnie wpływy) otworzonym na świat

- fabuła „czwórki” ma być dłuższa niż poprzednich odsłon serii

- gra ukończona jest w 70%

- eventy mają być bardziej interaktywne niż kiedykolwiek

- system walki czerpać ma z najlepszych wzorców poprzednich odsłon (ma on balansować między „dwójką” i „trójką”)

- samuraj będzie mógł teraz w walce używać dwóch mieczy w przypadku wszystkich rodzajów mieczy (wiem że brzmi dziwnie ale tak stoi też w tekście z którego korzystam)

- samuraj będzie potrzebował czasu aby pogryźć i przerzuć pokarm

- inne nowe elementy o których twórcy nie mogą teraz nic powiedzieć

Źródło: Kontownia

 

Troszkę większe info na temat otoczki fabularnej:

You'll play as a wandering samurai in the town of Amihama, back in 1855, two years after the US forced Japan to reopen its borders to foreign trade, says 1UP. You'll have to decide who you'll fight alongside with: the British navy, out to sign a peace treaty with Japan, or the rebel samurai that are fighting to kick out foreigners.

Źródło: Destructoid

 

Screeny:

http://www.siliconera.com/2010/11/01/your-first-look-at-way-of-the-samurai-4/

 

Teaser:

http://www.youtube.com/watch?v=8h7UidW9lFw

 

Oficjalna strona:

http://www.samuraidou.com/samurai4/

 

 

Muszę przyznać, że poprzednia odsłona, czyli Way of the Samurai 3 była moim pierwszym zetknięciem z tą serią ibardzo przypadła mi do gustu. Jest to jedna z większych pozytywnych niespodzianek jakie doświadczyłem w tej generacji konsol. Co prawda nie posiadała graficznych "wodotrysków" ale swój klimat gra miała. Podobało mi się zwłaszcza bardzo fajnie oddanie klimatu i realiów feudalnej Japonii. Dość mało jest gier osadzonych w takich realiach, które zostały wypuszczone poza granicami Japonii, a szkoda bo lubię takie klimaty. Świetna była również customizacja postaci, pozwalająca na dość sporą swobodę w kreacji postaci, od klasycznych wojowników po dziwactwa typu samuraj rodem z przyszłości.

Sam system walki również muszę uznać za udany, zbieranie i ulepszanie mieczy i innych broni sprawiało dużo przyjemności, a używanie miecza, naginaty itp wiązało się z innymi ciosami i stylem walki. Pozytywnie zaskoczył mnie również system "eventów" i swoboda w prowadzeniu fabuły. Nie ma zbyt dużo gier, w których na filmiku można zdecydować czy zabić naszego rozmówcę, odejść od niego czy też go wysłuchać do końca. Zaś sama ilość zakończeń również zasługuje na pochwałę.

Mam nadzieję, że WotS4 przyniesie mi równie wiele satysfakcji co poprzednia część. Liczę na jeszcze bardziej rozbudowaną customizację postaci, system walki i eventów. Grafika pewnie też będzie ciut podciągnięta więc póki co jestem dobrej myśli o tą odsłonę. Co prawda wolałbym bardziej wczesne czasy, niż okres otwarcia się Japonii na obce wpływy ale w sumie i tak nie będę narzekał. Ważne, że powstaje nowa część i oby tylko Acquire znalazł wydawcę na rynki zachodnie.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 11
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jeżeli chodzi to WotS to grałem w dwie pierwsze odsłony na 3 nie miałem jeszcze czasu ale na pewno go znajdę tak samo jak na pewno zagram w "czwórkę". Cieszy mnie, że wyjdzie kolejna część gry i mam nadzieje, że znajdzie wydawcę w EU.

Co do umiejscowienia akcji to nie zgodzę się Paliodorem, bo XIX w. to bardzo ciekawy czas w historii Japonii i samurajów (jak ktoś nie wie o co chodzi to wystarczy sobie przypomnieć słaby film Ostatni Samurai z Cruzem), będzie się to też wiązało z wprowadzeniem broni palnej jako orężu (może wzorem spin-offu serii czyli Samurai Western będzie można odbijać kule mieczem co było całkiem fajnym patentem ;)) i jeszcze kilka ciekawych rzeczy z tego okresu można by wrzucić do gry.

 

Czekamy na trailer z gp.

 

BTW na lepszą oprawę graficzną bym nie liczył bo to jest tytuł niskobudżetowy

Edytowane przez the_m
Odnośnik do komentarza
Co do umiejscowienia akcji to nie zgodzę się Paliodorem, bo XIX w. to bardzo ciekawy czas w historii Japonii i samurajów

Nie przeczę, że okres przełomu XVIII/ XIX wieku w Japonii to czas wielu ważnych i ciekawych wydarzeń ale ja osobiście wolałbym czas przed otwarciem się Japonii na obce wpływy. Na przykład okres jednoczenia kraju przez Odę Nobunagę jest równie świetnym materiałem na otoczkę fabularną.

 

BTW na lepszą oprawę graficzną bym nie liczył bo to jest tytuł niskobudżetowy

Ja tam obstaję przy tym,że może nieznacznie ale jednak troszkę może grafa będzie podciągnięta. Choć mi obecny poziom, czyli ten z WotS3 wystarcza. Zresztą jak na niskobudżetowy tytuł to jest on bardzo dobrze przemyślany i wykonany. Czas spędzony z nim był o wiele milszy niż przy niejednym tzw. "hicie".

Z tego co widzę, to na sieci są dodatki ze strojami i nowymi broniami za darmo do ściągnięcia więc chyba znów zabiorę się za "trójeczkę".

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Mam zabitego cwieka, bo:

-piszecie ze gra jest kozacka

- ma slabe recenzje

-srednia ocen z roznych portali to jakies 60%/100% - wiec zadna rewelacja

 

Lubie klimaty samurajskie i chetnie bym zagral w czesc 4. Nie gralem w zadna czesc way of samurai. Widzialem trailery wots 3 w hd i powiem szczerze, ze na poczatku myslalem, ze to gra na psp, dopuki na koncu nie zobaczylem ps3. Napiszcie, dlaczego uwazacie ta serie za kozaka :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Moje ogólne odczucia wobec gry możesz znaleźć w pierwszym poście. Myślę, że jeśli lubisz klimaty samurajskie to gra powinna przypaść tobie do gustu. Może na jakimś PSS jest demko to mógłbyś obadać samą grę.

Ten artykuł również może przekona ciebie do tej gry, gdyż idealnie pokazuje co gra ma do zaoferowania:

http://www.gamesradar.com/ps3/way-of-the-samurai-3/preview/7-reasons-you-should-care-about-way-of-the-samurai-3/a-20091007133512253027/g-2009091817738581098

Odnośnik do komentarza

Mam zabitego cwieka, bo:

-piszecie ze gra jest kozacka

- ma slabe recenzje

-srednia ocen z roznych portali to jakies 60%/100% - wiec zadna rewelacja

 

Lubie klimaty samurajskie i chetnie bym zagral w czesc 4. Nie gralem w zadna czesc way of samurai. Widzialem trailery wots 3 w hd i powiem szczerze, ze na poczatku myslalem, ze to gra na psp, dopuki na koncu nie zobaczylem ps3. Napiszcie, dlaczego uwazacie ta serie za kozaka  :rolleyes:

Jak dla mnie klimat samurajski. Najlepiej obadaj 

Odnośnik do komentarza
Na przykład okres jednoczenia kraju przez Odę Nobunagę jest równie świetnym materiałem na otoczkę fabularną.
Tylko, że to najbardziej eksploatowany w grach okres w dziejach Japonii :)

 

Napiszcie, dlaczego uwazacie ta serie za kozaka

Po pierwsze - najlepszy "symulator" samuraja

Dalej - do jest bólu nie liniowa, zakończeń w serii bywało -kilkanaście (3) -kilkadziesiąt(2); fabularnie ciekawa i system walki też jest niezły.

Jak masz możliwość zacznij od Way of the Samurai 2 (możesz oglądnąć na YT ale to nie odda dobrej zabawy jak płynie z grania w WotS).

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...