Skocz do zawartości

PS2 do LCD.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Niedawno kupilem kabel component do PS2 i potwierdzam, ze obraz jest o wiele lepszy - kolory sa bardziej nasycone, obraz bardziej wyrazny (nie taki rozmazany) dzieki czemu gry wygladaja o wiele lepiej - nawet te bez opcji progressive scan. Jesli ktos gra na Playstation 2 i ma telewozor LCD to z cala pewnoscia warto zainwestowac w taki kabel, ja mam kabel dosyc dobrej jakosci - gruby i z dobrymi koncowkami.

 

Wiele zalezy od gry jaka odpalimy i np. tatkie NBA Street 2 lub 3, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Resident Evil 4 (ten w Progressive Scan) wygladaja super, ale takie Final Fantasy XII wali po oczach nizsza rozdzielczoscia i strasznie postrzepionymi krawedziami - tyle, ze ja akurat gram na calkiem duzym TV, a to tez ma znaczenie.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Kurde, już kupiłem ten kabel component na allegro jakiś bardzo popularny za 12zł, ale tak teraz czytam na forum to nie wiem czy serio jest lepszy od normalnego rgb.

Coś tam czytałem, że obraz może skakać, że jak nie ma progressive scan to wcale nie jest lepiej i tego typu rzeczy.

Jak to w końcu jest z tym? Wieszam tv na ścianie i muszę wszystkie przewody wsadzić już przed wieszaniem dlatego zależy mi, żeby wybrać ten dobry, żeby już tam leżał

Odnośnik do komentarza

Jeszcze tylko się spytam, bo w moim TV samsugnu 46 calowym UE coś tam w wejściu component są tylko dwa wejścia. Zółte i chyba zielone, a component z tego co wiem to powinien mieć 5 wejść. W innym tv też samsunga jest właśnie 5 wejśc i jest to chyba normalne. Da się do tego mojego TV'a normalnie ten przewód podłączyć, czy trzeba kupować jakieś przejściówki?

Odnośnik do komentarza

Pewnie potrzebujesz przejsciowke, w moim TV tez jest tylko podwojne wejscie, wyglada jak Jack i Mini Jack - to na przejsciowke do kabla component, a wyglada to tak:

 

samsung-component-adapter_81369.jpg

 

Mialem ja w zestawie z TV, wiec sprawdz dokladnie w pudelku. Co do jakosci to ja widze roznice pomiedzy podlaczeniem przez component a RGB - ten pierwszy daje zauwazalnie lepsza jakosc, obraz nie skacze. Widocznie kabel, ktory kupiles jest cienki i marnej jakosci i dlatego obraz nie jest zbyt dobry.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...