Skocz do zawartości

Subwoofer


Masny

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie; mam na "zbyciu" 800zł(+/-), które chciałbym przeznaczyć na jakiś głośnik niskotonowy :) Wyraz "jakiś" napisałem umyślnie, gdyż kompletnie nie mam pojęcia "o tych rzeczach". Jedyny subwoofer z jakim miałem do czynienia to taki dodawany do głośników 2.1 logitecha, w zasadzie to chyba nazywało się "tuba", ale mniejsza z tym.

W domu mam już wieże (z tyłu ma wyjście na subwoofer, jeden chinch), tylko właśnie brakuje mi do niej jakiegoś suba, który by grał, a nie pierdział ;>

Moje wymagania odnośnie subwoofera (wybaczcie lamerstwo) - musi mieć "pizdnięcie", ale to pizdnięcie musi być w miarę dobrej jakości. Od razu mówię, że jakimś audiofilem nie jestem, ba jestem tego zupełnym przeciwieństwem ;) Jako chyba, że jakiś szpec wykmini suba pasywnego i wzmacniacz za 800zł :)

 

Dizajn - nie obchodzi mnie, może wyglądać jak ruskie tamagotchi z ryneczku; ważne, żeby działał jako tako :)

Przez chwile myślałem nad kupnem suba samochodowego (tańsze niż "domowe") i podpięciem go pod jakiś wzmacniacz, ale to chyba nie będzie śmigać ?

Co tu jeszcze mogę napisać, mieszkam w bloku, wiec mój pokój jest mały (5x2,5m), dlatego też myślę, że łatwiej będzie go "poruszyć" niż jakiś mega wielki pokój.

 

Przepraszam, za trochę chaotyczną składnie tematu, ale mam milion spraw na głowie :>

Jeżeli znajdziecie jakiś sub, który naprawdę jest warty tego, aby dozbierać troszkę kasiorki, to napiszcie.

Pozdrawiam

Edytowane przez łosion
Odnośnik do komentarza

Znajomy ma usiebie TAGA HARMONY TSW-90 i gra całkiem nieźle. Pamiętaj,że nie do tak małego pokoju nie potrzebujesz super sprzętu. Już średniej mocy sub go rozniesie.

Pozwolę sobie zacytować pewnego osobnika z forum:

Koleś jest maniakiem basu i tzw "rozp..u elementów stałych" nie zna słowa przesada :D

Po prostu lubię duży bas, gdyby mnie było stać to bym sobie kupił młot pneumatyczny do pokoju :)

A teraz serio; propozycja całkiem fajna, ale może coś jeszcze ktoś znajdzie dobrego.

Edytowane przez łosion
Odnośnik do komentarza

Ja również kocham bass. Mam w 10m2 pokoju Z5500 i sub jest naprawdę wystarczający. Ten jest jeszcze lepszy,także powinieneś być zupełnie zadowolony.

 

kochasz bass i piszesz, że sub z jakichś logi wystarczy ? ;)http://twojepc.pl/artykuly.php?id=bose&strona=4 - to jest zestaw dla ludzi kochających bass, nie dośc, że bass ma super ''pierdzielnięcie'' to jakoś tego bassu robi niesamowite wrażenie. Kontrola, dźwięk i moc bassu dochodzącego z tego suba powala, na dodatek nawet przy bardzo niskich głośnościach bass nie traci na mocy i jakości, słuchając po cichu wieczorem nadal słychac pierdzielnięcie. Oczywiście reszta też jest świetna - przestrzeń, scena i ogólna jakośc dźiwęku dochodzącego z satelitek robi też bardzo duże wrażenie, (tym bardziej patrząc na ich wielkośc, słuchając ich nie chce się wierzyc, że to z tego zestawu wydobywają się takie dźwięki) jedynie sopran jest lekko wycofany, ale to nie znaczy, że jest słaby, po prostu nie ''skwirczy'' co akurat dla mnie jest raczej zaletą, bo te wszystkie creashity i logishity to raczej ubogi, dudniący i właśnie ''skwirczący'' dźwięk. Kumpel ma ten zestaw od roku, słuchałem go wiele razy no i w tej cenie, ciężko znaleźc coś lepszego, ja sam niebawem stanę się posiadaczem tych głośniczków. Na alledrogo można je już wyrwac używane za ok. 700 zł. Polecam, a jak ktoś nie jest przekonany to polecam co nieco o nich poczytac. Creashit i Logishit to zupełnie inna liga.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jaki jest sens wydawania 800zl na suba, ktory ma byc podlaczony do "wiezy" (omg) ktora ma w porywie 45W na kanal w rmsie. Czym ty chcesz napedzac te suby niby ?

 

 

Uklon rowniez dla 'znafcoof' tematu, ktorzy polecaja suby do tej wiezy -_-'

"miniwiezy" ;)

To co, ze ma 45W - podepne aktywny sub i "waciki" ma z wzmaka "wbudowanego" w subwoofer, czyz nie?

Odnośnik do komentarza

Jaki jest sens wydawania 800zl na suba, ktory ma byc podlaczony do "wiezy" (omg) ktora ma w porywie 45W na kanal w rmsie. Czym ty chcesz napedzac te suby niby ?

 

 

Uklon rowniez dla 'znafcoof' tematu, ktorzy polecaja suby do tej wiezy -_-'

"miniwiezy" ;)

To co, ze ma 45W - podepne aktywny sub i "waciki" ma z wzmaka "wbudowanego" w subwoofer, czyz nie?

Dokładnie, chłopak dobrze prawi.Lecz nie ma róży bez kolców. łosion musisz wiedzieć że każdy sub nawet aktywny zagra to co dostanie z wieży

(mam na myśli jakość dżwięku nie głośność).

A dokładniej jeżeli wieża posiada pasmo przenoszenia np. od 90Hz(niskie tony), a sub od 50Hz to chciał nie chciał sub wyda z siebie tylko od 90Hz wzwyż.

Niestety całość musi być dopasowana.

Edytowane przez Hipolos
Odnośnik do komentarza

Podepnę się pod temat i zapytam.Mam 2.1 Logi Z3 podłączone bezpośrednio pod kompa.Wszystko w małym pokoiku.Sub stoi upchnięty pod biurkiem bo nie mam na niego miejsca, tuba grzeje mi prosto w obudowę komputera.Nie wiem, ustawić go jakoś z boku pod ścianą ?

 

''Pokój pokojowi nierówny'', nie zawsze sub będzie grał najlepiej pod ścianą czy w rogu, wszystko zależy od wielu czynników, sam mam w tym momencie problem z ustawieniem suba od moich C3 w dobrym miejscu, bo w tym, w którym zestaw stoi teraz nie jest tak jak byc powinno, niektóre częstotliwości wpadają w rezonans, niektóre grają zbyt cicho, wiem na co stac tego suba, a u mnie niestety nie mogę tego uzyskac, a w dużym pokoju gra przepięknie. Ciężko doradzic tu coś konkretnego dlatego musisz popróbowac w różnych miejscach i ustawic tam, gdzie gra najlepiej wg Ciebie, bo żadnej regułki na ustawienie suba tak naprawdę nie ma.

 

łosion: http://www.djoles.pl/mp3/pobierz/478618,bass-test10-hz-200-hz-wwwnaszamuzapl.html tutaj masz bass test w lepszej jakości.

 

 

Edytowane przez 44bronx
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...