Skocz do zawartości

Stereo Czy 5.1 - do 1000


77rpm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad zakupem nagłośnienia do pokoju. Nie wiem czy lepiej kupić stereo czy jakieś kino domowe ( do 1000 zł ). co lepiej ? x360, ps3 i trochę filmów głównie na bd. Dziękuję za radę.

Myślałem o dwóch http://allegro.pl/kolumna-reloop-rsp-10-nowka-fv-od-avangarda-i1686509274.html plus jakiś wzmacniacz albo standardowe kino domowe 5.1 w granicach 500-1000 zł z marketu.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 16
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Taki zestaw zniszczy te plastiki od logitecha na dzień dobry, nie mówiąc juz o mozliwościach rozbudowy czy podłączeń.

 

amplituner

http://allegro.pl/onkyo-tx-sr600e-ampli-6-1-d-digital-dts-igla-i1732091388.html

 

 

kolumny (na początek mozna bez suba)

http://allegro.pl/kino-taga-tav-406-tav406-najtaniej-w-polsce-kajt24-i1733121525.html

Odnośnik do komentarza

Plus minus 2m do grania, ok 3m do filmów. Pokój mam 4x5, tv i kanapa z fotelem stoją na przeciwległych ścianach 4m

 

Tv Samsung 32", wymarzył mi się 42 albo 46 sharp aquos, ale to nie szybciej niż za rok.

 

 

Aha, w przyszłości myślę o gramofonie, póki co zbieram same czarne krążki żeby mieć motywację do kupna sprzętu :)

Edytowane przez 77rpm
Odnośnik do komentarza

Poleciłbym ci pewien, bardzo chwalony i sprawdzony zestaw Bose Companion 3, no ale gramofonu nie podepniesz w przyszłości no i jak kupisz większy TV i będziesz dalej siedział to niezbyt to będzie dobre dla ciebie rozwiązanie. Mimo wszystko poczytaj o tym, bo ten zestaw 2.1 muzykalnością deklasuje ''złożone'' sprzęty na bank do 1500 zł, moze nawet i droższe, nie mówiąc nawet o jakichś creashitach i innych logi, które po prostu nawet się do tego nie umywają. Jedyna uwaga - nie sugeruj się ich wielkością, bo tu liczy się to co z nich słychac, a to jest naprawdę świetne. Sam je mam, pierwszy kupił je mój brat i byłem sceptycznie nastawiony jak na nie patrzyłem, jednak jak je usłyszałem to zmieniłem diametralnie zdanie, bo to co wydobywało się z dwóch małych średniotonówek i małego suba to potęga, bas z tego suba urywa jaja jakością, brzmieniem i głebią, a nie dudni jak jakieś logitechy. Po tym jak mój brat je kupił, to kupiłem je ja i dwóch moich kumpli, wszyscy jesteśmy zachwyceni. Jednak patrząc na to co planujesz to mimo wszystko na Twoim miejscu dozbierałbym i zakułbym jakiś ampli + dobre kolumny, ale to większy wydatek, C3 można trafic na allegro za ok.1000 zł, wydawac by się mogło, że to dużo jak na 2.1, ale po usłyszeniu ich wszystko staje się jasne.

 

PS: brat przed Bose C3 miał w pokoju ''kino domowe'' samsunga za ok. 1500 zł, tydzień po zakupie tych Bose kino poszło na allegro ;) Dobre 2.1 zniszczy słabe 5.1.

Edytowane przez 44bronx
Odnośnik do komentarza

Do grania tylko 5.1 ? Marne 5.1 przy bardzo dobrym 2.1 nie ma porównania. Dobre 5.1 to kolego kosztuje minimum 3000 zł, wszystko poniżej tego jest tylko ''kinem domowym'' ;) To jest moje zdanie, brat miał takie ''kino domowe'' i jak napisałem po kupnie tych C3 czym prędzej pozbył się tego ''kina domowego''. No ale , co kto woli.

 

Osobiście wole miec, nawet do gier, zaje.biste 2.1 niż marne 5.1, ale co kto woli, w każdym razie separacja dźwięków, brzmienie i ogólna jakośc dźwięku w C3 deklasuje 5.1 do 2000 zł, nie mam tu żadnych wątpliwości.

Edytowane przez 44bronx
Odnośnik do komentarza

To jest odwieczny dylemat 2.0/2.1 czy 5.1. Mam juz jakiś 15 letni staż jeśli chodzi o audio. Miałem z 20 zestawów kolumn, amplitunerów... Napiszę zwięźle bo to temat rzeka. W obecnych czasach kiedy używane amplitunery można nabyć już za 600zł np. denon avr avr 2105 (niegdyś świetny sprzęt), do tego kolumny... aczkolwiek nie musi to być 5.1. Radzę zainwestować w dobre dwa fronty i dobry central. Resztę można sobie dokupić z czasem jeśli brakuje kasy. Można pójść też drogą stereo i zainwestować w dobry wzmacniacz + kolumny. Też dobre rozwiązanie. Zależy czego szukamy i jakie mamy wymagania, jak bardzo przywiązujemy uwagę do dźwięku, jak dobre jest źródło, jak bardzo jesteśmy osłuchani ze sprzętami. Obecnie dobre audio można złożyć za tak śmieszne pieniądze - nie do pomyślenia 10 lat temu.

 

Jak napisał mataman > za 2kzl można złozyć naprawdę coś fajnego tylko trzeba mieć głowę na karku i nie słuchać Panów z MediaMarktu...

 

 

Edytowane przez SviRu
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Posiadam również amp co używam do muzyki i filmów :) . Prawda jest taka że dużo osób nie słyszało jak z 5500 gra i od razu sprzęt skreślają, trudno jest cokolwiek kupić za 1000 zł tym bardziej nowe. Na początku kiedy budowałem się kino domowe to miałem głośniki z M-audio, ale to nie były głośniki tylko parodia :lol:. Od razu mogę powiedzieć że z 5500 znacznie lepiej się do filmów spisywało i nie mówiąc już o Basie. Dlatego ja polecam by autor posłuchał co i jak gra, jakie ma swoje wymagania. Ja kompletowałem się sprzęt przez prawie 15 lat i w końcu mam to, co na dzień dzisiejszy mi wystarcza. Bo prawdę mówiąc to sensowne kino domowe zaczyna się od kilka dobrych tyś. w górę ;). Ale zgadzam się też z tezą, że można powoli się budować dobry zestaw zaczynając od 2.0 i z biegiem czasu dokupywać resztę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...