Skocz do zawartości

Problem z uprawnieniami windows 7 PRO


easye

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam następujący problem. Muszę uruchomić konto administratora na komputerze klienta. Klient posiadał konto administratora MAG. Założył konto ADMIN i odebrał uprawnienia MAG. Zrobił coś źle, bo teraz obydwa konta mają uprawnienia uzytkowników.

 

I zrobił się problem, bo gdy próbuję cokolwiek zainstalować i daję uruchom jako nie mam nigdzie miejsca, by wpisac konto administratora.

Próbowałem już runas /user:administrator cmd, ale wyświetla mi się błąd 1327

1327: Logon failure: user account restriction. Possible reasons are

blank passwords not allowed, logon hour restrictions, or a policy

restriction has been enforced.

 

(konto posiada haslo!)

Net user administrator active - tez nie dziala - blad 5.

“System error 5 has occurred”

“Access denied”

 

Probuje cmd odpalic jako administrator, wyswietla mi monit, bym wpisah haslo i przycisnal TAK, ale niestety nie pokazuje sie miejsce gdzie mam te haslo wpisac !

 

Odpalilem komputer w trybie awaryjnym, ale tam tez jest tylko 2 uzytkownikow - admin i MAG, ktorzy nie maja uprawnien.

CRT+ALT+DEL nic nie pomaga.

 

Moze ktos moglby pomoc ?

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Oryginal i Oem. Znalazlem 3 sposoby na roznych forach, jak zrobie napisze rozwiazanie.

Ale co za idiotyzm, ze najnowszy windows pozwala na usuniecie wszystkich praw administracyjnych, bez aktywacji wbudowanego konta!

 

Jeszcze ntpasswd przyszedl mi do glowy. Tam jest opcja promowania uzytkownika do funckji administratora, ale ciekaw jestem czy dziala na 7dmce.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Okej, mi pomoglo NTPASSWD, uruchomilem z plyty i podnioslem uprawnenia jednego z uzytkownikow do administratora.

 

Jezeli komus by nie dzialalo moze sprobowac jeszcze zabawa z rejestrami podczas instalacji:

http://www.sevenforums.com/tutorials/102552-built-administrator-enable-winre.html

Odnośnik do komentarza

nie radze dzwonic do MS w sprawie pytan o konta admina ;)

w wiekszosci przypadków odpowiadaja, że to niemożliwe...

ja musialem sie np zalogowac na konto a nie znalem hasla, a osoba znajaca byla na urlopie... Microsoft twierdzil ze nie mozna tego zrobic nie znajac hasla a okazalo sie ze wystarczy plyta z windowsem i w 5 minut mozna zmienic dowolne haslo...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...